Loading...
Uroda

Tatuaże na brzuchu po ciąży

Kobieta w zaawansowanej ciąży z wytatuowanym brzuszkiem

Ciąża to jeden z najwspanialszych okresów w życiu kobiety. Niestety, bardzo często po nim pozostają nieestetyczne pamiątki w postaci rozstępów czy blizn, których trudno uniknąć w momencie, kiedy nasze ciało przygotowuje się na przyjście małego człowieka na świat. Ratunkiem może być tutaj wykonanie tatuażu na brzuchu po ciąży, który nie tylko zakryje to co nam przeszkadza, ale przede wszystkim pozwoli na zaakcentowanie faktu, że fakt porodu miał miejsce.

Kiedy można wykonać tatuaż po ciąży?

Ciało zaraz po porodzie potrzebuje czasu na to, żeby dojść do dawnej kondycji i wrócić do stanu sprzed ciążowego brzuszka. To oczywiście proces, który musi trwać i którego nie można, ani nie należy, przyspieszać w żaden sposób. Tatuaż po ciąży najlepiej jest wykonać w momencie, kiedy kobieta skończy połóg oraz karmienie piersią. Specjaliści wskazują, że barwnik nie ma większego wpływu na karmienie piersią, jednak zaleca się, by zdecydować się na tatuowanie dopiero po zakończeniu karmienia. Matka karmiąca działa na nieco innych obrotach, więc czas przystawiania malucha do piersi, warto wykorzystać na wybranie odpowiedniego dla siebie wzoru.

Tatuaż po ciąży: Wybór wzoru

Zakrycie rozstępów czy nieestetycznych blizn po ciąży można wykonać na wiele sposobów. Coraz więcej kobiet decyduje się na tworzenie dzieł sztuki na swoich brzuchach, dzięki czemu również w kolejnych ciążach, tatuaż prezentuje się zjawiskowo na powiększonym brzuszku. Obok tradycyjnych tatuaży, rzesza młodych mam decyduje się na podanie w rozstępy barwnika, odpowiadającego najbardziej karnacji, dzięki czemu rozstępy stają się niemal niewidoczne, to taki tatuaż w kolorze skóry, zyskujący na coraz większej popularności, zwłaszcza u naszych zachodnich sąsiadów.

Tatuaż po ciąży: Skutki uboczne

Zanim kobieta zdecyduje się na wykonanie tatuażu po ciąży, warto udać się na konsultacje do profesjonalnego studia tatuażu, który zdradzi wszystkie szczegóły dotyczące zabiegu. Najczęstszym skutkiem ubocznym są reakcje alergiczne, które zdarzają się niezwykle rzadko, ale warto je mieć na uwadze, przystępując do zabiegu. Osoba, wykonująca tatuaże opowie również, jak zmiana masy ciała, kolejne ciąże, mogą wpłynąć na wygląd malunku na ciele, dzięki temu kobieta będzie w pełni świadoma, jaki wzór wybrać i na co można sobie pozwolić przy wykonywaniu tatuażu na brzuchu. 

Nieestetyczne rozstępy czy blizny na brzuchu po ciąży, mogą przestać być zmorą i zamienić się w małe, artystyczne dzieło, które sprawi, że kobieta odzyska dawną pewność siebie i będzie mogła w pełni skupić się na radości macierzyństwa.

Tatuaż przed ciąża a po ciąży – jak będzie wyglądać?

Wiele kobiet zdecydowało się na zrobienie tatuażu jeszcze zanim zaszło w  ciążę. Jak zatem będzie wyglądać tatuaż na brzuchu po ciąży?

Rozszerzenie mięśni podczas ciąży oraz związane z tym zmiany na ciele, mogą wpłynąć na wygląd tatuaży także po ciąży. Największy wpływ na wygląd tatuażu w tym przypadku mają rozstępy. Jeśli są bardzo głębokie, mogą zniszczyć tusz, który znajduje się pod wierzchnią warstwą  skóry. Powinny o tym pamiętać kobiety, które w przyszłości planują macierzyństwo. Oczywiście nie jest to reguła, bo w wielu przepadkach wygląd kobiecego ciała po ciąży wraca do stanu sprzed.  Wówczas tatuaże na brzuchu nie zostają uszkodzone.

Źródło zdjęć: sierra_granger

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.