Loading...
Hobby

Tatuaże na dłoniach – znaczenie i przykłady

Dłonie z pokrytymi tatuażami skórą układają się w pozycji złączonych palców; na jednym z palców widoczny jest pierścień

Z roku na rok, coraz większą popularnością cieszą się tatuaże na dłoniach i palcach. Jest to niezwykła ozdoba, która niejednokrotnie zastępuje pierścionki i wyróżnia wśród tłumu. Bardzo często, znajdujące się na dłoniach tatuaże mają ukryte znaczenie, bądź przekaz. Poniżej przedstawimy przykłady i znaczenie oryginalnych zdobień. Wideo i galeria poniżej!

Dlaczego dłonie?

Tatuaże na dłoniach są przejawem niesamowitej odwagi, gdyż praktycznie w żaden sposób nie można ich ukryć. Dziary na ręce najczęściej przedstawiają przynależność do określonej religii, grupy, gangu, czy po prostu idee, które są wyznawane. Dłonie dają również możliwość manifestacji uczuć oraz poglądów politycznych na każdym kroku. Taki tatuaż widać przy każdym uściśnięciu ręki, każdej płatności w sklepie czy wszystkich innych, życiowych sytuacjach.

Tatuaże dla par

Coraz więcej par, decyduje się na wspólne tatuaże. W ten sposób chcą podkreślić swoją przynależność do drugiej osoby oraz łączące ich uczucie. Najbardziej popularne są tatuaże z imieniem ukochanej osoby, róże czy serca, jednak można też spotkać bardziej oryginalne kompozycje, jak ta przedstawiona poniżej.

tatuaż dla par wykonany na dłoniach obu osób, tatuaż na dłoni to idealny pomysł na tatuaż dla par
Źródło: pixabay.com

Mężczyzna ma wytatuowaną klatkę dla ptaków, a kobieta ptaka. Poprzez połączenie dłoni w taki sposób uzyskujemy tatuaż, który oznacza koniec wolności, czyli koniec bycia singlem. Teraz każda z tych osób jest zajęta i nie musi „fruwać”, by szukać drugiej połówki. Jest to symboliczne zamknięcie się na poszukiwania, a otwarcie na ukochaną osobę.

Tatuaże na ręce wyrażające stan duchowo-emocjonalny

Bardzo często, tatuaże na dłoniach i palcach oznaczają stan duchowo-emocjonalny, w jakim dana osoba się znajduje. Uzewnętrznienie tego, jest swego rodzaju formą terapii, dzięki której można poczuć się lepiej. Symbolika słów, które są tatuowane jest bardzo różna. Niekiedy są to całe frazy, cytaty, związki frazeologiczne czy po prostu jedno, jedyne słowo, jak to znajdujące się na zdjęciu poniżej. Słowo „hopeless” z języka angielskiego oznacza „beznadziejny”. Tatuaże napisy na ręce to niezwykle modna ozdoba, jednak z przeznaczeniem dla odważnych.

Tatuaż w formie napisu wykonany na palcach u dłoni mężczyzny
Źródło: pixabay.com

Oczy są zwierciadłem duszy – ten tatuaż na dłoni warto wybrać!

To powiedzenie idealnie oddaje sens zafascynowania tym symbolem. Już od czasów starożytnych, tatuaże z wizerunkiem oka miały mistyczną symbolikę. Oko połączone z Hamsą, czyli symetryczna dłonią, oznaczało protekcję przed różnymi klątwami. Oko Horusa, umieszczone na szczycie piramidy lub wewnątrz jej, kojarzone jest z okultyzmem i bardzo często mylone z Okiem Opatrzności. Jeżeli natomiast tatuaż przedstawia oko ludzkie, jest to symbol intuicji i wrażliwości. Bardzo często, osoby które noszą taki tatuaż na kciuku lub na dłoni są wycofane i pełne dystansu do ludzi.

Młoda kobieta z jasnymi włosami na na swojej lewej dłoni tatuaż w kształcie oka, który wpasowuje się w jej styl
Źródło: freepik.com

Tatuaże przedstawiające zwierzęta – koty

Chyba jedne z najbardziej popularnych rodzajów tatuaży. Osoby decydujące się na dziary na ręce, wybierają zwierzęta w różnych pozach i różnej mimice. Mają niesamowicie symboliczne znaczenie, gdyż np. wąż wiąże się z cierpliwością, przebiegłością oraz wewnętrznym odrodzeniem, a sowa z mądrością, nie tylko życiową.

Warto jednak podkreślić, że najczęściej występują tatuaże przedstawiające koty. Zarówno te dzikie, jak i domowe, gdyż koty są symbolem ogromnej odwagi, władzy i niezależności. Bo kto jest królem dżungli, jak nie lew? Tatuaż kota na dłoni sugeruje, że osoba która go nosi jest bardzo silna i pewna siebie. Z dumą porusza się po świecie, epatując swoją niezależnością.

Młody mężczyzna z wieloma tatuażami na dłoniach jak i całych ramionach, które przykuwają uwagę osób w jego pobliżu
Źródło: pixabay.com

Film przedstawiający proces tatuowania dłoni

Z nutką orientu …

Orientalne tatuaże, tak samo jak orientalna kultura i sposób bycia, od zawsze pobudzały zmysły oraz wyobraźnię. Te niesamowicie precyzyjne tatuaże (bardzo często jest to tatuaż na dłoni tak jak na zdjęciu poniżej), wykonywane z dbałością o każdy szczegół przyciągają wzrok i budują klimat dalekiego Wschodu. Taki styl słynie głównie z geometrycznych wzorów, które na powierzchni dłoni, są rozrysowane symetrycznie do siebie. Zdarzają się jednak wzory i symbole, które nie wpisują się w oś symetrii, stanowiąc swego rodzaju obiekt niekompatybilny z resztą, jednak trwale się wyróżniający. Takie tatuaże są symbolem piękna, tradycji oraz luksus.

Tatuaż w stylu orientalnym wykonany na dłoni młodej kobiety, określa on jej przynależność do konkretnej grupy
Źródło: pixabay.com

Tatuaże skrzydła na ręce

Skrzydła to symboliczny tatuaż oznaczający życie, męskość, wolność, uduchowienie, wiedzę i rozmyślanie. W starożytnej mitologii greckiej skrzydła stanowił atrybut niektórych bogów. Dziś tatuaże skrzydła na ręce są bardzo chętnie wybierane.

Tatuaż na ręce – błazen to czy klaun?

Niezależnie od tego, czy jest to jeden czy drugi, każdy z nich symbolizuje dwoistość natury jego posiadacza. Czym się to objawia? Przede wszystkim zmiennymi nastrojami, raz smutku, raz radości, które są przeżywane z dużą intensywnością. To symbol swego rodzaju człowieka rozdartego wewnętrznie, który musi się uśmiechać do świata, pomimo bólu wewnętrznego jaki przeżywa. Błazen oraz klaun symbolizują również niewinność i ignorancje do przyjętego porządku społecznego. Nietypowy symbol buntu? Swego rodzaju tak!

Tatuaż na dłoni mężczyzny przedstawiający błazna bądź też klauna oraz litery tworzące znaczenie dla jego posiadacza
Źródło: freepik.com

Tatuaż na dłoni to bardzo często niezwykle reprezentatywna część osoby, do której on należy. Podejmując decyzje o wykonaniu tatuażu na dłoni nie jest czymś na co zdecyduje się każdy. Ludzie obawiają się takich sytuacji gdyż mogą nie zostać w pełni zaakceptowani przez społeczeństwo co może prowadzić do trudności w podjęciu wymarzonej pracy. Czy tatuaż na dłoni jest tym, który będzie idealnie pasował właśnie Tobie?

Na której ręce zrobić tatuaż?

Zaleca się, aby wykonać tatuaż na dłoni mniej aktywnej. Czyli jeśli jesteśmy leworęczni – zróbmy tatuaż na prawej ręce. I odwrotnie, jeśli na co dzień posługujemy się prawą ręką, tatuaż  lepiej zrobić na lewej dłoni. W ten sposób, możliwe obolenia i chęć ciągłego skupienie uwagi na świeżo wykonanej dziarze na ręce, będą mniej odczuwalna, niż w przepadku wytatuowania ręki, którą posługujemy się na co dzień, we wszystkich czynnościach.

Każda osoba, która decyduje się na tatuaż na dłoni, ma do powiedzenia światu coś ważnego. Tatuaż na dłoni to coś, co może być uzewnętrznieniem  emocji, poglądów, oraz charakteru osoby, która decyduje się na wykonanie tatuażu właśnie w tym miejscu.

Przeczytaj także inny nasz artykuł o znaczeniu aż 72 wzorów tatuaży:

Znaczenie tatuaży – 72 najciekawsze wzory

Galeria tatuaży na dłoniach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.