Loading...
Uroda

Tatuaże na ręce – sprawdź znaczenie i pomysły na wzór

Mężczyzna z tatuażem na ręce

Wielu z nas zastanawia się, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na tak odważny krok w  wyrażeniu siebie? Czy tatuaże na ręce posiadają jakieś ukryte znaczenie? Zainspiruj się tym jak tatuaże na ręce mogą wyglądać na Twoim ciele i dopełniać Ciebie i Twoją osobowość.

Tatuaże tak samo jak miejsce ich wykonania np. tatuaże na ręce nie są już wielkim tabu i rzadziej kojarzone są jedynie ze światem przestępczym. Coraz więcej ludzi decyduje się na okazalsze wzory i ozdabia swoje ciało w widocznych miejscach. Tatuaże na ręce zdobywają coraz liczniejsze grono fanów i z dnia na dzień cieszą się większą popularnością.

Dlaczego ludzie decydują się na wytatuowanie sobie całych rąk?

Ręce są jedną z bardziej widocznych części naszego ciała. Decydując się na tak odważny krok, musimy pamiętać o możliwych konsekwencjach, które niekoniecznie mogą nas spotkać. Mimo, że tatuaże stają się coraz częstszym zjawiskiem, obserwowanym na ulicach, w kawiarniach czy nawet przychodniach lekarskich, zdarza się, że niektórzy pracodawcy mają obiekcje podczas zatrudniania wytatuowanych osób. Jednak takich pracodawców jest coraz mniej.

Ludzie decydujący się na tatuaż rąk podejmują wielką odpowiedzialność i charakteryzują się wysoką odwagą. Rysunki na rękach były częstym zjawiskiem wśród licznych gangów. Określały przynależność człowieka do danej grupy przestępczej. Dziś oznaczają zupełnie co innego i są coraz chętniej wybierane. Coraz szersza grupa ludzi decyduje się na pokrycie barwnymi obrazkami całych powierzchni rąk. Artyści z każdym dniem proponują nam nowsze i ciekawsze wzory, którymi możemy wytatuować nasze ręce. Poniżej opiszemy i zaprezentujemy ciekawe wzory i inspiracje dotyczące tatuaży na rękach. Jeśli zastanawiasz się czy wybrać właśnie to rozwiązanie, czy może raczej zdecydować się na dziarę na dłoni, przeczytaj poniższą treść, a następnie przejdź do naszego artykułu, pt. – Tatuaże na dłoniach – znaczenie i przykłady. Jesteśmy przekonani, że wówczas Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.

Ręce są miejscem, gdzie poprzez tatuaż możemy urzeczywistnić nasze pomysły, przeżycia oraz wykorzystać praktycznie wszystkie możliwe wzory.

Tatuaże na rękach wzory przybierają wiele form i znaczeń. Mogą to być takie style i motywy, jak:

 • tatuaże tematyczne,
 • biomechanika,
 • oldschool,
 • blackwork,
 • dziary 3D,
 • tatuaż geometryczny,
 • tatuaż plemienny,
 • trash polka,
 • mandale,
 • tatuaż polinezyjski,
 • motywy kwiatowe,
 • czaszki,
 • lub zdecydować się na rękaw.

Tatuaże na rękach tematyczne – historia opowiedziana w obrazie

Coraz więcej osób decyduje się na tatuowanie wielkoformatowych wzorów pokrywających całe ręce. Tematyka jest różna, zależna od indywidualnych zainteresowań, historii czy przekazu. Tatuaż na ręku ma być spójny i tworzyć jedną wielką całość.Wiele osób tatuuje swoje ręce motywami zaczerpniętymi z komiksów i filmów. Wybierają postaci, z którymi w pewien sposób mogą się utożsamiać lub kierując się zwykłą sympatią do danych postaci, czy konkretnego filmu. Niektórzy tatuaż na ręku traktują jak sposób na opowiedzenie historii swojego życia, umieszczając na rękach obrazy kojarzące się z konkretnymi osobami i sytuacjami życiowymi. Jedni decydują się na wyraziste kolory i kształty, inni pozostają przy klasyce tatuażów czarno-białych.

Tatuaż na ręce: Motywy kwiatowe

Tatuaże na ręce, w postaci motywów kwiatów często wybierają Panie, aby podkreślić swoją kobieca naturę.

Tatuaż na ręce w stylu kwiatowym i bardzo kobiecym z dodatkiem motyli
Kobieta z wytatuowanym bardzo delikatnym, subtelnym tatuażem na ręce. Tatuaż przedstawia zarys kobiety w otoczeniu kwiatów i motyli.
Kobieta ma dwa różne tatuaże, które niesamowicie się ze sobą komponują
Kobieta z dwoma tatuażami, które uzupełniają się i tworzą niezwykły wygląd. Kwiatowy tatuaż na wewnętrznej stronie ramienia w niezwykły sposób uzupełnia tatuaż, który jest napisem.
Tatuaż na ręce w postaci motywu kwiatowego, wykonanego tuż nad łokciem dziewczyny z ciemnymi włosami
Brunetka z tatuażem na ręce,a dokładniej tuż na łokciem wygląda niezwykle kobieco dzięki jego delikatnemu wykonaniu. Kwiaty wykonane zostały za pomocą figlarnej kreski co dodaje im nieco więcej uroku.

Raice wong

Tatuaż na rękę: Biomechanika – przeistoczenie w robota

Jednym z popularniejszych wzorów tattoo na rękach jest biomechanika. Polega ona na przedstawieniu ludzkiego ciała, mięśni, kości, tkanek i ścięgien w połączeniu ze zmechanizowanymi częściami robota.Tatuaże na rękach tego typu nawiązują do tematyki steampunk’u i mają za zadanie ukazać to, co niewidoczne i nawiązać do zrobotyzowania człowieka. Dzięki tej technice każdy z nas może zmienić się w RoboCop’a czy też Iron Man’a.

Tatuaż na ręce: Oldschool – stara szkoła

Sztuka oldschool’u swoje początki odnajduje na skórach amerykańskich żołnierzy i marynarzy, którzy dziarali swoje ręce i ciała niedużymi rysunkami, upamiętniając ważne dla nich osoby i momenty wyjęte z ich życia. Oldschool charakteryzuje się grubą kreską i wąską kolorystyką.Coraz więcej osób decyduje się na dziaranie rąk licznymi, niewielkimi wzorami tego typu. Dziary są różnorodne. Często ukazują kobiety, dzikie zwierzęta, motyw serca, pistoletu czy kotwicy. Jednak artyści z każdym dniem podsuwają nam coraz to liczniejsze wzory.

Kolorowy tatuaż na ręce u młodego mężczyzny, noszącego koszulkę z krótkim rękawem by tatuaż był widoczny
Kolorowy tatuaż, dodający nieco życia jak i nutę zabawy do wyglądu młodego mężczyzny. W doskonały sposób takie tatuaże mogą pomóc innym ludziom zdefiniować to kim jest właściciel takiego tatuażu.
Wiele kolorowych tatuaży na ręce w motywie oldcshool
Kolorowe oldschool’owe tatuaże mogą w doskonały sposób dodać nieco uśmiechu na twarzach ludzi, którzy będą na pewno podziwiać ten rodzaj sztuki.
Malutki kolorowy tatuaż wykonany na ręce, we wzorze małej płonącej zapałki
Delikatny lecz charakterny tatuaż z delikatnym akcentem kolorystycznym pozwala na wyrażenie emocji właściciela takiego tatuażu. Ta maleńka zapałka w ogniu może skraść serca wielu kobiet i mężczyzn

Oldschooltattz

Tatuaż na rękę: Blackwork – przeszywająca czerń

Tatuowanie rąk w stylu blackwork polega na wykorzystaniu w pracach jedynie czerni. Niektórzy pokrywają całe ręce czarnym barwnikiem, nie zostawiając nawet kawałka czystej skóry. Inni wolą wzorzyste wzory i tatuują swoje ręce pewnego rodzaju mozaiką.

Tatuaż na ręku 3D – zachwiana rzeczywistość

Dziaranie rąk w technice 3D stało się bardzo popularne wśród osób lubujących się w stylu blackwork. Tatuowanie rąk wzorami, które zaburzają nasze postrzeganie rzeczywistości, skłaniają do chwili zastanowienia, łącząc w sobie realizm i abstrakcję zachwyca nas coraz bardziej swoją perfekcją detali i kształtów. Tatuaż rąk w tym stylu nie jest jedynie ozdobą, a często w swoich obrazach załamuje naszą rzeczywistość i zmusza do myślenia.

Dziary na ręce u kobiety wykonany za pomocą efektu 3D
Niezwykle delikatny lecz dający niesamowitego wyglądu przez to, iż został on wykonany za pomocą efektu 3D. Piórko nadaje delikatności i kobiecego wyglądu a wytatuowane na przedramieniu prezentuje się w całości i oddaje cudowny efekt tego tatuażu.
Tatuaże na rękach 3D tak jak ten portret kobiety dodają realistycznego wyglądu do wykonanego przez tatuażystę dzieła
Tatuaż wykonany za pomocą stylu 3D, wygląda niezwykle realistycznie co dodaje nieziemskiego wyglądu tatuażowi i odzwierciedla realistyczny wygląd ludzi, zwierząt i przedmiotów.

Tattoo_3d_new

Tatuaż geometryczny – perfekcja kreski

Tatuaże na rękach w stylu geometrycznym łączą w sobie prostotę z geometrycznością kształtów. Pokrywanie ciała tego typu tatuażem jest bardzo zjawiskowe i coraz więcej osób decyduje się na taką formę tatuowania swoich rąk. Tatuaże na ręce z wykorzystaniem geometrii są bardzo wzorzyste i zachwycają perfekcją wykonania.

Tatuaż na ręce plemienny – powrót do przodków

Zdobienie ciała miało swoje miejsce już w czasach plemiennych. Wojownicy tatuowali swoją skórę, by wyrazić siłę, przynależność do danego plemienia, oraz jako pancerz ochronny, mający za zadanie wizualne odstraszenie przeciwnika. Wzory inspirowane tatuażem plemiennym zrzeszają ze sobą coraz to liczniejsze grono fanów. Stały się częstym zdobieniem ludzkich rąk, jak i przedłużaniem ich nawet na całe ciało.

Tatuaże ręka: Trash Polka

Styl ten coraz częściej gości na ludzkich rękach. Pozwala on na łączenie w sobie obrazów realistycznych z wplątanymi pomiędzy smugami i napisami.Kolorystyka jest bardzo zawężona, opiera się na czerniach, czerwieniach i szarościach co w pewien sposób nadaje dramatyzmu przedstawionym obrazom. Tattoo rąk w tym stylu zrzesza ze sobą coraz liczniejsze grono fanów.

Trash Polka tatoo, wykonany za pomocą połączenia koloru z czarno-białym stylem
Czarno biały tatuaż twarzy kobiety z delikatnym dodatkiem kolorów, rozjaśnia cały projekt i dodaje odrobinę więcej dynamiczności do ogółu.
Mężczyzna z tatuażem na ręce ciągnący się aż do klatki piersiowej - motyw Trash Polka
Tatuaż na ręce ciągnący się przez całe przedramię kończący się na klatce piersiowej, daje niezwykły efekt całokształtu, każdy element jest ze sobą spójny i tworzy niezwykłe dzieło.
Trash Polka tatuaż na ręce ciągnący się aż do ramienia, tworzy ze sobą spójny ład
Kilka różnych tatuaży w podobnej tematyce tworzących pewnego rodzaju historie sprawia, że ludzie na ulicy będą podziwiać twoje tatuaże.

Trashpolkatattoos

Przedstawione powyżej przykłady to tylko kropla w morzu sztuki tatuażu na rękach. Artyści zaskakują nas coraz to nowszymi wzorami i propozycjami na zdobienie naszego ciała, a zwłaszcza rąk. Większe grono ludzi decyduje się na tatuaże całych rąk, tworząc przy tym wielkoformatowe dzieła sztuki, które coraz częściej mamy możliwość podziwiać. Taka dziara rąk nazywana jest rękawem.

Tatuaże na ręce jako rękaw u kobiet zaczynający się tuż przed nadgarstkiem kończący na barku
Niezwykle kobiecy, kolorowy rękaw tworzy piękny i spójny obraz. Tego typu tatuaże podkreślają charakter danej osoby i pozwalają im w jak najlepszy sposób opisać siebie.

Pomysłów na tatuaż na rękach jest bardzo dużo. Poniżej prezentujemy inne ciekawe wzory i grafiki, które mamy nadzieję Was zainspirują!

Aniołki jako tatuaże na ręce ukazujący delikatność posiadacza

Tatuaż na rękę ze znaczeniem prezentujący syna i ojca w drodze do szkoły

Kotek jako tatuaz na ręce

Motyw z bajki w tatuażach na rękach

Kwiat róży jako tatuaz na ręce

Bombayfoor

Tatuaz kobiecy na ręce

Tatuaz na ręce u kobiety

Waż jao wzór tatuażu kobiecego na ręce

Ann_pokes

Dziary na ręce u kobiety dodający jej uroku

Tatuaż na ręce u kobiety prezentujący się w przepiękny sposób

Tatoo_lovers__

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.