Loading...
Uroda

Tatuaże na stopie – jaki wzór wybrać? Zainspiruj się!

Tatuaże na stopach kobiety z motywem kwiatowym

W dziedzinie tatuażu ludzka kreatywność nie zna granic. Świadczą o tym setki tysięcy najróżniejszych rysunków na ciałach ludzi. Nawet te same motywy, w zależności od tatuażysty i od klienta, potrafią wyglądać zupełnie odmiennie. W pogoni za oryginalnością i maksymalnym zindywidualizowaniem swojej „dziary”, człowiek musi być coraz bardziej pomysłowy. Nie dziwi więc fakt, że w zasadzie każda część ludzkiego ciała została już wykorzystana jako płótno dla artystów tatuatorów. Przypatrzmy się nieco uważniej tatuażom wykonywanym na stopach.

Tatuaże na stopie – dla dziewczyn i dla chłopaków?

Nie da się ukryć, że tatuaże na stopie to domena dziewcząt. Panowie decydują się na oddanie tej części ciała pod igłę znacznie rzadziej. Wiąże się to zapewne z tym, że stopy są dość delikatne i kobiety bardzo dbają o ich wygląd. Stąd też zaczęły rodzić się pomysły na dodatkowe dekoracje właśnie na stopach. Oczywiście mężczyźni również miewają tatuaże na stopach, ale są to przypadki raczej odosobnione, a same tatuaże zazwyczaj nie mają charakteru estetycznego, a bardziej humorystyczny (np. obuwie wytatuowane na stopie). Wracając jednak do pań – tatuowanie stóp rozrosło się w bardzo dużą gałąź i dziś mamy tysiące gotowych wzorów i inspiracji dla kobiet, które dopiero planują ozdobić swoje stopy, i to nie tylko lakierem do paznokci.

Wzory tatuażu na stopę

W kwestii wzorów dobieranych do tatuaży, panie w większości przypadków pozostają wierne motywom związanym delikatnością, lekkością i naturą. Do najpopularniejszych wzorów tatuażu na stopę wśród pań należą m.in.:

  • motywy roślinne (bardzo popularne są róże, mlecze, pnącza, krzewy, drzewa i inne)

 

  • motywy zwierzęce (najczęściej symbolicznie zarysowane ptaki lub motyle, chociaż panie o nieco ostrzejszym temperamencie decydują się również na węże, pająki lub skorpiony)

 

  • symbole miłości i przywiązania: łańcuszki, serca, gwiazdy, klucze skrzydła czy pióra

 

  • motywy związane z mandalami

 

Oczywiście dobór odpowiedniego wzoru jest sprawą całkowicie indywidualną, jednak zawsze dobrze jest mieć się czym inspirować. Pamiętajmy również, że zdecydowanie się na znany i popularny motyw nie musi oznaczać, że nasz tatuaż zniknie w tłumie i po krótkim czasie przez swoją sztampowość przestanie cieszyć nawet nas samych. Nawet najbardziej popularny wzór może być przedstawiony w oryginalny sposób, jeśli trafimy na odpowiedniego tatuażystę.

Inspiracje – tatuaże na stopę

Stopy są bardzo ciekawym obiektem do wytatuowania przez swoją specyficzną budowę i – jakkolwiek banalnie to brzmi – przez to, że większość ludzi posiada dwie stopy. To daje większe pole do popisu, ponieważ tatuażysta może stworzyć np. podwójny rysunek, którego części będą się uzupełniać po złączeniu stóp. Modne jest również „dziaranie” na stopach np. wilczych łap, co przy dobrze wykonanym rysunku robi piorunujące wrażenie. Jednak nawet tatuaże na jednej stopie, zwłaszcza te, które w jakiś sposób wykorzystują budowę anatomiczną tej części ciała, potrafią być bardzo interesujące.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.