Loading...
HobbyUroda

Tatuaże rękawy dla kobiet i mężczyzn. Inspiracje i znaczenie

Osoba siedzi na kamiennym murku, trzymając w dłoniach okulary przeciwsłoneczne; jej ramiona zdobią liczne tatuaże o różnorodnych wzorach, w tym postaci i symbole

Mimo, że sztuka wykonywania tatuaży jest stara jak świat, to do niedawna traktowana była ona nieco podejrzliwie. Osoby z tego typu ozdobami określane były jako postacie z półświatka. Wiązało się to z praktykami więziennymi. Później tatuaże pojawiały się na ciałach artystów, by następnie pojawiać się u większej grupy społeczeństwa. Ludzie noszą pojedyncze, małe obrazki, jak też tatuaże rękawy. Sztuka malowania na ciele za pomocą tuszu, jest działaniem dosyć bolesnym i pracochłonnym, jednak zyskuje coraz więcej zwolenników. Pasjonatów nie odstraszają też niemałe ceny za poszczególne obrazki. W przypadku wytatuowania  „rękawa” koszty mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Fakt ten jednak nie odstrasza pasjonatów pięknych ornamentów na ciele.

Historia tatuaży

Historia zdobienia ciała sięga czasów prehistorycznych. Wtedy to obrazy na ciele pokrywały spore obszary skóry. Dzięki temu, że symbolika obrazów była znana każdemu. Każdy z członków plemienia posiadał na swoim ciele oznaczenia, które często opowiadały o przynależności do poszczególnej rodziny. Czasem tatuaże na dłoniach i całych rękach  były swoistą genealogią, a czasem nawet historią zasług dla plemienia. Dzięki takim informacjom widocznym dla każdego, można było od razu dowiedzieć się, kogo spotkało się na swej drodze. I dziś, niektórzy decydują się Tribal. Jest to tatuaż nawiązujący do tradycyjnych tatuaży plemiennych. Tirabale znaczenie mają różne, wykonywane są w całości w na czarno i przedstawiają urozmaicone wzory.

Rękaw
Źródło: Pexels.com

Czasy nam współczesne, to powrót sztuki tatuowania. Początkowo były to pojedyncze małe rysunki. Jednak z czasem, najmodniejsze stało się pokrywanie wzorami całych połaci skóry. Jednocześnie przestało to wzbudzać sensację, a malownicze tatuaże rękawy stawały się niemal dziełami sztuki. Nic w tym dziwnego, ponieważ zdobienie ciała jednobarwnymi czy kolorowymi tuszami, to już oddzielny rodzaj działalności artystycznej. Istnieje praktycznie nieskończona ilość wzorów, inspirowanych naturą i innymi rodzajami sztuki. Wzory „rękawów” można z grubsza podzielić na męskie i kobiece, jednak znaczenie tatuaży w obu przypadkach bywa podobne.

Wzory kobiece

Tatuaże kobiece zazwyczaj są bardzo delikatne. Większość pań wybiera skromne tatuaże, w postaci skromnych rysunków  w dyskretnych miejscach na ciele. Symboliką nawiązują one do świata natury lub mitologii.

Kobieta odkrywa ramiona pokryte tatuażami z kwiatowymi motywami

Jednak ostatnio tatuaż damski to nie tylko małe tatuaże na dłoniach i plecach. Panie coraz częściej sięgają po śmielsze rozwiązania, takie jak tatuaże rękawy dla dziewczyn. Od lat najbardziej popularne wśród kobiet są motywy naturalne, a więc kwiaty i drobne zwierzęta. Bywają też zegary i twarze postaci z dodatkiem napisów. Inspiracje na tatuaż czerpią zewsząd, a ograniczyć je może tylko ich wyobraźnia.

Kobieta z wytatuowanym rękawem
Źródło: Pexels.com

Kobiece rękawy zazwyczaj są monochromatyczne, jednak kolorowe obrazy zdobywają coraz więcej wielbicielek. Sama symbolika tatuaży bywa różna. Oprócz inspiracji naturą, można czerpać pomysły z literatury, filmu czy mitologii. Coraz popularniejsze są tak zwane tribale, czyli grupy powiązanych ze sobą figur geometrycznych. Znaczenie tatuaży na własnym ramieniu może wiele mówić o indywidualnych upodobaniach, fantazjach czy światopoglądzie. Mogą mówić o własnych zainteresowaniach. Tak więc, osoby pasjonujące się mitologią słowiańską czy nordycką, będą gustować w motywach nawiązujących do tych właśnie wierzeń.

Motywy dla mężczyzn

Mężczyzna z przekłutymi uszami i tatuażami na rękach zastanawia się, opierając podbródek o rękę z wyrysowanym na niej symbolem

Wzory rękawów męskich bywają bardziej „mroczne” niż tych dla pań, jednak wcale nie jest to regułą. Oprócz motywów mitologicznych można również spotkać wzory przedstawiające elementy podróżnicze lub postaci idoli. Męskie tatuaże rękawy to często postacie osób płci przeciwnej. Poszczególne elementy, które posiadają zbliżoną stylistykę, bywają połączone motywami roślinnymi. Sporo rękawów męskich przedstawia motywy patriotyczne. Są to postaci żołnierzy, flag czy orła. Czasem dochodzą też loga poszczególnych frakcji politycznych, zarówno współczesnych czy też historycznych. Tatuaże dla mężczyzn potrafią być wyjątkowo odważne.

Znaczenie tatuaży patriotycznych jest wtedy bardzo czytelne. Inne ulubione motywy dla panów to rysunki silnych zwierząt w otoczeniu bujnej ale mrocznej przyrody. Motywy związane z przemijaniem czasu i śmiercią, to również ulubione tatuaże dla twardych mężczyzn.

Motywy wspólne dla obu płci

Dwie osoby, mężczyzna i kobieta, siedzą obok siebie, ukazując swoje ręce ozdobione pasującymi tatuażami
young beautiful couple posing on the background of an old building

Ostatnio podziały na tatuaże męskie i damskie nieco się zacierają. Wiąże się to z wzrastającą ilością silnych kobiet, które nie postrzegają już siebie jako słabych i skromnych istot. Tatuaże na dłoniach i na przedramionach przestały być tylko i wyłącznie męską domeną. Są jednak rysunki, które lepiej prezentują się na damskich, delikatniejszych ciałach, ale i tu powoli wkracza uniseks.

Jaki jest koszt wytatuowania rękawa?

Koszt wytatuowania rękawa jest dość wysoki. Aby pokryć swoją całą rękę tatuażem, należy liczyć z wieloma sesjami u tatuażysty, a tym samy sporym wydatkiem. Tatuaż rękaw może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Jednak koszt tatuażu można sobie podzielić i wykonywać go przez kilka miesięcy, co pozwoli nam co miesiąc przeznaczać określoną pulę na tatuaż rękaw, zamiast jednorazowo wydać kilka tysięcy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.