Loading...
Sport

Tego potrzebujesz, by efektywnie ćwiczyć w domu

Kobieta ćwiczy na macie w domu

Zamiast treningów na siłowni wybierasz ćwiczenia w domu? To świetny pomysł, który pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu na dojazdach, a także pieniędzy na comiesięcznych karnetach. Możesz te środki zainwestować w dobre wyposażenie domowej siłowni. Oto, czego potrzebujesz, aby móc efektywnie ćwiczyć w swoich czterech ścianach.

Akcesoria do ćwiczeń w domu

Nawet, jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem siłowni w garażu lub masz wydzielone inne miejsce do ćwiczeń, na pewno zależy Ci na tym, żeby akcesoria i sprzęty treningowe nie zajmowały zbyt dużo przestrzeni. Dlatego, zanim zaczniesz swoje zakupy, zastanów się, czego konkretnie potrzebujesz.

Oprócz sprzętów, które są charakterystyczne dla danej dyscypliny sportowej, liczy się jeszcze to, czego potrzebujesz w czasie rozgrzewki czy rozciągania. A to przecież nieodłączne elementy każdego treningu. Dla osób interesujących się boksem przydatne okażą się zwłaszcza gumy do rozciągania, maty, obciążniki (hantle, piłki lekarskie), skakanki oraz domowe zestawy do ćwiczeń z gruszką lub tarczą.

Guma do ćwiczeń rozciągających

Kompletowanie wyposażenia domowej siłowni zacznij od zamówienia gumy do ćwiczeń. To uniwersalny przyrząd do ćwiczeń ogólnorozwojowych i stretchingu. Do wyboru są modele o różnych parametrach, wśród nich power band oraz mini band przeznaczone do ćwiczeń zwiększających mobilność. Fakt, że są powszechnie wykorzystywane także w rehabilitacji pozwala twierdzić, że korzystanie z gum przynosi wszechstronne korzyści dla zdrowia i samopoczucia.

Dla trenujących boks powstają specjalne zestawy zawierające kilka akcesoriów – gumę i szelki do trenowania uderzeń oraz expandery do pracy na nogach.

Mata do ćwiczeń

Mata świetnie sprawdzi się jako izolacja od podłoża, gdy zechcesz wykonywać ćwiczenia w pozycji leżącej lub klęcząc. Wybór maty do ćwiczeń nie może być przypadkowy! Zwyczajne, tanie produkty z supermarketu na pewno nie spełnią Twoich oczekiwań, ponieważ są cienkie, śliskie i szybko się odkształcają.

Znacznie lepszym wyborem są grube maty powstające z mieszanki pianki oraz kauczuku. Zapewniają bardzo dobrą amortyzację oraz wygodę, chronią przed niekontrolowanym przesuwaniem po podłodze, jak również przed ślizganiem się spoconych dłoni.

Zestawy bokserskie do mieszkania i domu

Kto powiedział, że w domu lub mieszkaniu nie można trenować boksu? Potrzebne Ci tylko dobre wyposażenie, które sprawi, że ćwiczenia będą bezpieczne i wygodne. W zestawach przeznaczonych dla miłośników tej dyscypliny sportowej znajdziesz:

  • worek treningowy,
  • rękawice przyrządowe,
  • akcesoria do montażu worka (u sufitu).

W domu można robić wiele ćwiczeń. Jeżeli nie masz zbyt wiele miejsca na stworzenie prywatnej siłowni, to przynajmniej zainwestuj w podstawowe akcesoria. Maty podłogowe, linki do rozciągania, hantle, skakanki, kettle, piłki lekarskie – sprawią one, że trening będzie ciekawszy i bardziej wszechstronny. A kiedy nie będą potrzebne, to bez problemu przechowasz je na dnie szafy, pod łóżkiem czy w garderobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.