Loading...
Nowinki ze świata zdrowia

Telefony komórkowe, a funkcjonowanie centralnego układu nerwowego

Naukowcy brytyjscy na konferencji biofizyków, która odbyła się pod koniec września opublikowali wyniki doświadczeń sugerujących, że używanie telefonów komórkowych przez długi czas może powodować pewne niekorzystne skutki dla naszego organizmu.

Badania nad powiązaniem zdrowia i promieniowania emitowanego przez telefony komórkowe trwają od dawna, jakkolwiek doniesienia o problemach, które pojawiają się wśród użytkowników telefonów komórkowych nie miały dotąd naukowego uzasadnienia. Postulowano, bowiem dolegliwości o różnym nasileniu od bólów głowy do powstawania guzów mózgu, jednak najświeższe dane próbują wyjaśnić jakie zjawisko może leżeć u podstaw niekorzystnych zmian. Brytyjczycy zauważyli, że częstotliwości promieniowania emitowanego przez telefony komórkowe powoduje przyspieszenie reakcji mózgu, u podstaw czego leży produkcja tzw. białek stresowych w tkance mózgowej. Inni badacze wykazali zaburzenia snu, ale tylko u osób korzystających dużo z telefonów analogowych.

Badacze są zgodni, że możliwe jest zagrożenie zdrowia osób korzystających dużo z telefonów komórkowych, ale konieczne są szersze badania, które mogłyby precyzyjnie określić czy istnieje jakiekolwiek ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.