Loading...
Nowinki ze świata zdrowia

Testy wykrywające wąglika w USA

Jak podają producenci testów wykrywających m. in. obecność organizmów wąglika w rozmaitych substancjach zamówienia przekraczają ich obecne możliwości produkcyjne.

Już teraz wiadomo, że składając zamówienie dziś można spodziewać się otrzymania produktu dopiero za 4 – 6 tygodni. Producenci apelują o oszczędne wykorzystanie posiadanych testów aby ograniczyć lawinę niezrealizowanych na czas zamówień. Produkt firmy Tetracore składjący się z pasków na które nanosi się roztwór z podejrzaną substancją i po kilku minutach odczytywany jest wynik obecności lub nie patogenu. Wynik ten musi być potwierdzony poprzez weryfikację w urządzeniu analizującym – koszt kompletu około 6300 USD. Zamówienia rosną, producentom trudno realizować dostawy na bieżąco. Inni producenci nieco bardziej skomplikowanych urządzeń kosztujących około 50 000 USD również obserwują wzrost ilości zamówień. Zamawiającymi są głównie agendy rządowe, policja, Departament Sprawiedliwości. Urządzenie RAPID opiera się na analizie DNA próbek dlatego też do analizy potrzeba dużo mniej materiału.

Urządzenia tego typu używano już wielokrotnie np. przed konwentami wyborczymi w USA, tegorocznym Super Bowl, planowane są do wykorzystania podczas Olimpiady Zimowej w Salt Lake City. Inna firma produkująca urządzenie Smart Cycler TD realizuje zmówienia dla Armii oraz służb medycznych w USA. Pomimo kosztu około 33 500 USD liczba zamówień rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.