Loading...
Choroby

Trądzik – najpopularniejszy problem ze skórą

Kobieta z trądzikie u lekarza

Artykuł partnera.

Według powszechnie panującej opinii trądzik pojawia się u nastolatków w wieku dojrzewania w większym lub mniejszym stopniu po czym z wiekiem sam przechodzi. Jest to bardzo duże uproszczenie. Rzeczywiście trądzik pospolity to dolegliwość z którą zmaga się prawie 100% populacji w wieku 15-17 lat, ale często pozostaje do trzydziestego, a nawet czterdziestego roku życia.

Jeśli ma lekki przebieg rzeczywiście z czasem objawy mogą zaniknąć. Jeżeli ma przebieg cięższy może doprowadzić do powstania trwałych i wyjątkowo nieestetycznych blizn na twarzy. Chociaż sam trądzik dotyczy wyłącznie skóry, to jednak osoby dotknięte cięższymi przypadkami odczuwają duży dyskomfort, mogą mieć poważne problemy z samoakceptacją, a także postrzegane są jako mniej atrakcyjne przez otoczenie. W najcięższych przypadkach trądzik może doprowadzić nawet do depresji i stanów lękowych. Dlatego trądzik należy leczyć nie czekając na powstanie trwałych blizn.

Gdzie leczyć trądzik?

Royalderm.pl to klinika dermatologiczna usytuowana na warszawskim Wilanowie. Zespół lekarzy dermatologów i chirurgów wyspecjalizowanych w zabiegach medycyny posiada długie doświadczenie kliniczne. Pierwszym etapem leczenia będzie umówienie się na konsultację dermatologiczną w royalderm.pl. Po postawieniu diagnozy zostanie podjęte leczenie. Należy pamiętać, że im wcześniej zgłosimy się do specjalisty tym krótsze będzie samo leczenie, łatwiejsze i wiążące się z niższymi kosztami. W royalderm.pl leczy się z powodzeniem trądzik pospolity, a także wyjątkowo dokuczliwy trądzik różowaty. Royalderm.pl wyposażone jest w najnowszą aparaturę medyczną i świadczy usługi najwyższej jakości zwracając uwagę nie tylko na estetyczny efekt swojej pracy, ale przede wszystkim na zdrowie i komfort pacjenta.

W jaki sposób leczy się trądzik?

Leczenie trądziku na własną rękę i używanie kosmetyków reklamowanych jako przeciwtrądzikowe rzadko kończy się powodzeniem. Trądzik jest chorobą przewlekłą i tylko specjalista dermatolog po przeprowadzeniu badań może zdecydować o metodzie leczenia. W leczeniu trądziku stosuje się lekarstwa działające zewnętrznie i doustnie – tym antybiotyki. W cięższych przypadkach stosowana jest terapia hormonalna. W przypadkach, kiedy po trądziku powstały już trwałe blizny można jest usunąć stosując zabiegi chirurgiczne i laserowe. W przypadku trądziku różowatego stosowane są leki przeciwzapalne a także zabiegi laserowe. Chociaż sam trądzik nie należy do szczególnie niebezpiecznych chorób nieleczony we właściwy sposób może pozostawić ślady na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.