Loading...
Sport

Trening interwałowy – na czym polega i jakie efekty można uzyskać? Sprawdź!

Trzy osoby na siłowni robi trening interwałowy

Artykuł partnera.

Regularne treningi mogą przybliżyć się do osiągnięcia swojego celu. Niezależnie od tego, czy chcesz stracić zbędne kilogramy, czy zbudować masę mięśniową, aktywność fizyczna powinna być podstawą Twojej codzienności. Trening interwałowy, nazywany także treningiem HIIT to świetny rodzaj aktywności, który pomaga nie tylko w redukcji tkanki tłuszczowej, ale także poprawie kondycji i wytrzymałości organizmu. Jak prowadzić zdrowy styl życia? Na czym polega trening interwałowy? Na jakie efekty możesz liczyć? Sprawdź!

Zdrowy styl życia

Nie da się zaprzeczyć, że zdrowy styl życia niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Dobrze zbilansowana dieta wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Z kolei aktywność fizyczna poprawia sprawność, kondycję i samopoczucie, oczywiście efektem ubocznym jest także świetna sylwetka. Niektórym wciąż wydaje się, że zdrowy styl życia wiąże się z szeregiem wyrzeczeń, to mylne przekonanie. Jeśli na co dzień zdrowo się odżywiasz, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w Twojej diecie znalazły się rekreacyjnie produkty takie jak czekolada, czy pizza. Po prostu we wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Natomiast trening może być świetnym sposobem na oderwanie się od codziennych obowiązków, rozładowanie stresu i uspokojenie myśli.

Czym jest trening interwałowy?

Zastanawiasz się, na czym polega trening interwałowy? Trening HIIT, czyli High Intensity Interval Training jest treningiem beztlenowym i polega na przeplataniu ćwiczeń o bardzo wysokiej intensywności z ćwiczeniami o niskiej intensywności. Taka aktywność może składać się z kilku serii różnych ćwiczeń lub odbywać się na przykład na rowerze stacjonarnym, lub bieżni na siłowni, a także w warunkach domowych. Jeśli preferujesz tę pierwszą opcję, możesz wybrać się na trening interwałowy w Calypso. W fazie intensywnego wysiłku tętno powinno osiągać około 90% maksymalnego tętna, a następnie spadać do około 50-60%. Pamiętaj, aby zawsze przed rozpoczęciem aktywności wykonać krótką rozgrzewkę.

Trening interwałowy – jakie efekty można uzyskać?

Trening interwałowy jest bardzo intensywny, wykonując go regularnie, możesz uzyskać świetne efekty. Pamiętaj jednak, że kluczowe jest Twoje zaangażowanie i systematyczność. Ze względu na wysoką intensywność, trening przyczynia się do spalenia dużej ilości kalorii, a co za tym idzie utraty zbędnej tkanki tłuszczowej. To jednak nie wszystko, taka aktywność fizyczna poprawi również wydolność układu sercowo-naczyniowego. Zdecydowaną zaletą tego treningu jest fakt, że nie potrzebujesz właściwie żadnego sprzętu.

Trening interwałowy – dla kogo będzie idealny?

Chcesz wiedzieć, kto powinien zastanowić się nad wprowadzeniem treningu HIIT do swojego planu? To aktywność przede wszystkim dla osób pragnących stracić zbędną tkankę tłuszczową i poprawić kondycję.

Trening interwałowy jest intensywny i pomaga w utracie zbędnych kilogramów, a także poprawie wydolności organizmu. Jeśli to właśnie te aspekty są dla Ciebie ważne, koniecznie wybierz się na trening interwałowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.