Loading...
Sport

Treningi w domu! Poznaj najlepsze aplikacje i kanały do ćwiczeń w domu!

Kobieta trenuje w domu

Obecna sytuacja zmusza nas do treningów w domu. Jeśli chcemy dbać o naszą formę warto oprzeć swój plan treningowy o popularne aplikacje i kanały do ćwiczeń, które dodatkowo zmotywują nas do wysiłku. Lockdown nie jest sprzymierzeńcem w walce z nadprogramowymi kilogramami. Badania pokazują, że podczas pandemii COVID-19 zaobserwowano obniżony poziom aktywności fizycznej. To pokazuje jak jest źle. A może warto coś zmienić? Poznaj najlepsze aplikacje i kanały do ćwiczeń w domu!

Fitness w domu

Treningi w domu wymagają sporej samodyscypliny i dużej dawki motywacji. Jedną z najlepszych i najpopularniejszych możliwości są ćwiczenia fitness w domu. Takie treningi są najprostszą formą, którą można wykonać bez specjalistycznego sprzętu. Wystarczy jedynie mata do ćwiczeń bądź zwykły dywan i oczywiście sporo wolnej przestrzeni. Taki trening może być także wykonywany na świeżym powietrzu w przydomowym ogródku. Czas ćwiczeń fitness w domu dla początkujących i zaawansowanych powinien wynosić około 30-60 minut. W przestrzeniach internetowych, dostępnych jest wiele darmowych kanałów i aplikacji z ćwiczeniami. Do najpopularniejszych i najbardziej polecanych należą:

 1. Treningi z Melanie Brown (Mel B) – kanał YouTube znanej Spice Girls bije rekordy popularności. Któż z nas nie słyszał o tych słynnych treningach. Te filmy niemalże mówią: “Ćwicz w domu!”. Kultowe treningi są 10/15 minutowymi zestawami ćwiczeń na konkretne partie ciała, dzięki czemu łatwo można je połączyć i stworzyć konkretny plan treningowy.
 2. Ewa Chodakowska – słynna polska trenerka fitness, trenerka personalna, która specjalizuje się w treningu funkcjonalnym i HIIT. Posiada kanał na YouTubie, na którym są dostępne ćwiczenia np. słynny skalpel. Trenerka ma również ćwiczenia w formie płyt wideo, które można zakupić na jej stronie.
 3. Monika Kołakowska – to kolejny, darmowy kanał do ćwiczeń w domu. Jego właścicielka systematycznie zamieszcza treningi z ćwiczeniami fitness, które z łatwością można wykonać w domu. Dodatkowym plusem są comiesięczne/ kilkumiesięczne wyzwania, które dodatkowo motywują do treningów w domu.
 4. CodziennieFit – kolejny z kanałów, prowadzony przez absolwentkę AWF. To potężna dawka wiedzy, zarówno z zakresu ćwiczeń jak i zdrowego żywienia.
Aplikacje i kanały do ćwiczeń w domu
Źródło: https://www.pexels.com/

Aplikacje do ćwiczeń w domu

Najpopularniejsze, bo kompaktowe i mobilne są aplikacje do ćwiczenia w domu. Dostęp do ćwiczeń na telefonie bądź tablecie znacznie ułatwia i motywuje do ćwiczenia w domu. Aplikacje posiadają szereg zestawów ćwiczeń w domu dla mężczyzn, kobiet, ćwiczenia w domu dla dziewczyny, chłopaka. Aplikacje mają szereg zalet. Głównymi korzyściami z aplikacji do ćwiczenia w domu są między innymi:

 • mobilność,
 • szybki dostęp do fachowej wiedzy,
 • możliwość treningu wszędzie i o każdej porze,
 • możliwość integracji z innymi użytkownikami aplikacji poprzez udostępnianie wyników czy progresu działań.

Aplikacje z ćwiczeniami umożliwiają również wykonanie treningu cardio dla mężczyzn, ćwiczeń fitness czy konkretnych aktywności na poszczególne partie ciała. Do najbardziej znanych aplikacji możemy zaliczyć:

 1. WORKOUT TRAINER – to aplikacja z dostępem darmowym i płatnym. Ćwiczenia są krok po kroku pokazywane przez trenera tak by uniknąć możliwych błędów w ich wykonywaniu. Do wyboru są różne ćwiczenia i programy treningowe wraz z podziałem na kategorie. Zestawy ćwiczeń są ukierunkowane na konkretne cele: spalanie kalorii lub budowanie masy mięśniowej. Dostępna w Apple Store i Google Play.
 2. Nike Training Club – to oryginalna aplikacja firmy Nike. W aplikacji znajduje ponad 100 treningów do ćwiczenia w domu. Stopień trudności ćwiczeń jest dopasowany pod indywidualne wymagania. Dla początkujących jest przygotowane video instruktażowe. Osoby zaawansowane mogą sobie stworzyć własny zestaw ćwiczeń. Aplikacja do ćwiczeń w domu ma możliwość wgrania własnej muzyki i monitoring postępów w treningu. Ta aplikacja jest dostępna w Google Play i App Store oraz można połączyć ją z Google fit.
 3. 7 minute workouts – aplikacja posiada zestawy ćwiczeń, które zajmują tylko 7 minut. To dobry pomysł dla zapracowanych, którzy nie mają czasu na dłuższe ćwiczenia. Każdy z zestawu składa się z 12 ćwiczeń, których wykonanie powinno zajmować po 30 sekund. Następnie trenujący ma 10 sekundową przerwę. Zaletą tej aplikacji jest to, że nie potrzebuje dodatkowego sprzętu. Aplikacja jest dostępna zarówno na Android jak i iOS.
 4. Fitatu – to aplikacja, która nie jest stricte przeznaczona do treningu. Jednak jest dobrym dodatkiem dla osób trenujących. Jest polecana dla tym, którzy chcą powiązać sport z prawidłowym odżywianiem. Aplikacja działa na zasadzie kalkulatora kalorii. Dzięki ogromnej bazie produktów, użytkownik ma możliwość każdorazowego dodania posiłku, następnie aplikacja zlicza kalorie z danego dnia. Dzięki temu mamy pełny wykaz, ile kalorii, białka, węglowodanów i tłuszczy zjedliśmy podczas danego dnia.

Warto połączyć treningi w domu ze zdrową dietą. Niskokaloryczne i zdrowe produkty możecie znaleźć między innymi na stronie https://www.zmiksowane.com/ . Portal oferuje niebanalne i nowe przepisy dla posiadaczy Termomixa. Warto tam zajrzeć!

Aplikacje oferują zatem ciekawe ćwiczenia odchudzające w domu dla początkujących i zaawansowanych. Warto skorzystać z możliwości jakie daje nam technologia, zwłaszcza gdy mamy ograniczony dostęp do zajęć grupowych i siłowni. Każda nawet najmniejsza aktywność fizyczna jest teraz na wagę złota i zbliża do zdrowszego trybu życia. Ćwicz w domu!

Źródła:
Ács, P., Prémusz, V., Morvay-Sey, K., Pálvölgyi, Á., Trpkovici, M., & Elbert, G. et al. (2020). EFFECTS OF COVID-19 ON PHYSICAL ACTIVITY BEHAVIOR AMONG UNIVERSITY STUDENTS: RESULTS OF A HUNGARIAN ONLINE SURVEY. Health Problems of Civilization, 14(3), 174-182. https://doi.org/10.5114/hpc.2020.98472

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.