Loading...
Leczenie

Ubezpieczenie zdrowotne – co warto wiedzieć?

Lekarz przyjmuje pacjetów w przychodni zdrowotnej

Ubezpieczenie zdrowotne to najlepsze rozwiązanie, gdy celem jest znalezienie sposobu na szybki i efektywny dostęp do opieki medycznej. W całej Polsce, do szerokiej palety lekarzy i specjalistów, do badań, zabiegów, bez limitu i bez skierowań oraz z możliwością odbycia konsultacji bez wychodzenia z domu. Korzyści jest znacznie więcej i o nich przeczytacz w tym artykule.

Co możesz zyskać z ubezpieczeniem zdrowotny?

Większość z nas, korzystających z państwowej służby zdrowia, misi mierzyć się z koniecznością bardzo długiego czasu oczekiwania na badanie, na zabieg, czy nawet na zwykłą wizytę u lekarza czy u lekarza specjalisty. W przypadku wystąpienia komplikacji zdrowotnych, gdy upływający czas tylko pogarsza nas stan, możliwość odbycia szybkiej konsultacji czy badania jest bezcenne. Prywatna opieka medyczna rozwiązuje tego typu problemy z przedłużającymi się i niedostępnymi terminami badań czy wizyt. Korzystając z oferty dostępnej w ramach placówek niepublicznych, zyskujesz bardzo szybki dostęp do lekarzy, specjalistów oraz pewność skutecznego leczenia.

Z ubezpieczeniem zdrowotnym zyskujesz szereg opcji:

  • pokrycie przez twojego ubezpieczyciela kosztów leczenia, badań, zabiegów czy też szczepień,
  • nie musisz czekać w bardzo długich kolejkach w oczekiwaniu na wizytę (zwykle na konsultacje lekarskie czeka się maksymalnie 3-5 dni),
  • dostęp do najlepszych specjalistów, którzy w sposób profesjonalny i kompleksowy zadbają o Twoje zdrowie,
  • możliwość skorzystania z opcji odbycia wizyty stacjonarnej w placówce medycznej lub skorzystanie z konsultacji z lekarzem w formie online (lub teleporady przez telefon),
  • nielimitowany dostęp do wielu placówek medycznych dostępnych w całej Polsce,
  • objęcie w ramach polisy zdrowotnej innych członków rodziny, żony/męża, partnera/partnerki, a także dzieci.

Telemedycyna – jak wyglądają konsultacje online?

W ramach polisy możesz skorzystać z konsultacji lekarskich online lub przez telefon. W ich trakcie specjaliści przeprowadzają wywiady z pacjentami i w oparciu o nie mogą wystawić e-receptę, e-zwolnienie lub też skierowanie na badania. Telemedycyna to niewątpliwie dodatkowy atut prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, doceniany szczególnie w czasie pandemii i związanego z nią konieczności ograniczania. Bez względu na to, gdzie aktualnie przebywasz, możesz korzystać z usług medycznych. Dzięki telemekonsultacjom bezpiecznie oraz w wygodny sposób np. z perspektywy własnej kanapy domowej zasięgniesz porady lekarskiej, omówisz swoje niepokojące objawy czy też wyniki zrobionych niedawno badań. Warto mieć taką opcję w zanadrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.