Loading...
Uroda

Ubytki w uzębieniu – może to pora na implanty zębowe?

Mężczyzna u dentysty wstawia implanty zębów

Implanty zębowe pomagają wielu osobom cierpiącym na braki w uzębieniu. W ten sposób można przywrócić dawny wygląd uzębienia pacjenta, ale także przywrócić prawidłową funkcję żucia, która jest niezwykle ważna. Dlaczego w przypadku utraty zęba lub zębów, warto je wstawić?

Kiedy stosuje się implanty?

Implanty zębowe są wstawiane w przypadku gdy pacjent stracił ząb lub kilka. Na implancie montuje się koronę zębową wykonaną z wybranego przez implantologa materiału.

Implanty zębowe pozwalają na powrót do normalnego funkcjonowania uzębienia pacjenta. Najważniejszą funkcją zębów jest umożliwienie przeżuwania. W przypadku ubytków w uzębieniu, funkcja ta zostaje zachwiana i może doprowadzić do problemów z prawidłowym przeżuwaniem, co w konsekwencji może spowodować występowanie innych dolegliwości. Problem ten nasila się w momencie, gdy brak jest większej ilości zębów.

Gdzie można umówić się na usługę wszczepienia implantów zębowych? W każdym większym mieście. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę taką frazę jak np. implanty zębowe w Łodzi lub implanty zębowe Łódź, sprawdzić wyniki i wybrać klinikę lub gabinet świadczący taką usługę.

Ile kosztują implanty zębowe?

Tutaj cena uzależniona jest od wielu czynników. Materiału, ilości implantów, materiału korony, ilości potrzebnych wizyt, itd. Dlatego nie da się tego umieścić w widełkach cenowych tego, ile może to kosztować. Każdy gabinet i klinika może ustalić indywidualne ceny za taką usługę. Ważne jest także gdzie wykonuje się implanty zębowe. Łódź, Warszawa, Kraków – w każdym z tych miast mogą być inne ceny w placówkach, dlatego najlepiej jest skontaktować się z kilkoma w danym mieście, by dowiedzieć się jaka może być cena.

Czy o implanty zębowe trzeba dbać?

Implanty – tak jak i zwykłe zęby – również się brudzą i wymagają regularnego czyszczenia. Wystarczy myć zęby z odpowiednią częstotliwością i używać nici dentystycznej, aby implant zębowy był w dobrej kondycji.

Korony zębowe jak i implanty zębowe, są wykonane z wysokiej jakości i trudno uszkodzonych materiałów. Z racji, że mają imitować prawdziwy ząb nie tylko wyglądem, ale także wytrzymałością (może nawet większą niż zęby danego pacjenta), są wykonywane m.in. z ceramiki czy porcelany. To pozwala na długotrwałe cieszenie się poprawą estetyki uzębienia i wygodą prawidłowego przeżuwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.