Loading...
Choroby

Urządzenie wspomagające pracę serca u osób po ciężkich zawałach

W USA kilka firm produkujących urządzenia wspomagające pracę uszkodzonego serca walczy o palmę pierwszeństwa, jeżeli chodzi o skuteczność, bezpieczeństwo i wygode zastosowania sprzętu, który produkują. Niedawno zmarł 74-letni pacjent Filadelfijskiego szpitala Uniwersyteckiego, który jako drugi Amerykanin przeszedł operację wszczepu urządzenia firmy Arrow International nazwanego LionHeart.

Urządzenie ma za zadanie wspomagac pracę lewej komory serca, która jest odpowiedzialna za pompowanie krwi pod dużym ciśnieniem do aorty i całego ciała oraz do tętnic wieńcowych odżywiających mięsień sercowy. Urządzenie waży około 2 kg i może działać jako wspomagające dla serca pacjenta oczekującego na przeszczep organu. Lekarze podkreślają, że zmarły niedawno pacjent odzyskał niemal pełnie formy sprzed zabiegu, samodzielnie poruszał się, normalnie się odżywiał – urządzenie pozwoliło mu żyć przez ponad trzy miesiące.

W komentarzach podkreśla się konieczność konstrukcji podobnych urządzeń, bowim czas oczekiwania na przeszczep organów jest niekiedy zbyt długi dla pacjentów ze skrają niewydolnością serca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.