Loading...
Uroda

Usuwanie znamion w Łodzi

Uwuwanie znamion.

Artykuł partnera.

Znamiona na skórze występują u większości populacji. Niektóre z nich pojawiają się w takich miejscach na ciele, które wywołują poczucie dyskomfortu.

Inne są po prostu nieestetyczne, będąc przyczyną kompleksów. W medycynie szczególne znaczenie mają znamiona, które pierwotnie były niegroźne dla zdrowia, a z czasem zmieniły swój charakter. Jedną z groźnych zmian skórnych jest czerniak, należący do złośliwych nowotworów. Z tego powodu warto każdego dnia obserwować swoje ciało, szczególnie zmiany znamion skórnych. Jeśli występują takie wskazania lekarskie, warto problematyczne znamiona usunąć. W Łodzi coraz większą popularność zyskuje usuwanie pieprzyków, stając się coraz bardziej dostępne. Zabiegi usuwania wszelkich zmian skórnych są szybkie i bezbolesne. Zapraszamy na usuwanie chirurgiczne wszelkich zmian skórnych.

Usuwanie brodawek

Obecny stan wiedzy medycznej za przyczynę powstania brodawek podaje zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego, zwanego HPV. Nie jest on zagrożeniem nowotworowym. Mimo to, wiele osób dotkniętych działaniem HPV skarży się na obniżenie jakości życia , a także na ból. Szczególnie dokuczliwe jest to w momencie występowania brodawek na stopach. Najczęściej lokalizują się one na piętach, pod stopą, pomiędzy palcami lub na ich czubkach, a także w okolicach paznokci. Chirurgiczne usuwanie brodawek jest bardzo skuteczne oraz długotrwałe. Metoda ta coraz częściej zastępuje inne, tradycyjne sposoby postępowania, jak np. wymrażanie.

Czy pieprzyków należy się obawiać?

Strach nigdy nie jest dobrym doradcą, nie warto się nim kierować podczas podejmowania jakichkolwiek decyzji i działań. Szczególnie ważna jest profilaktyka oraz uważna obserwacja stanu swojego zdrowia i kondycji, zwłaszcza jeżeli występują na ciele zmiany skórne. Bardzo często większość z nich jest niegroźna dla zdrowia, jednak znane są przypadki niebezpieczeństwa zdrowotnego posiadanych na skórze znamion. Jedynie szybka reakcja ze strony Pacjenta umożliwia ochronę zdrowia przed szkodliwymi komplikacjami.

Usuwanie znamion barwnikowych – co powinno zwrócić naszą uwagę?

Jeżeli posiadasz zmiany skórne oraz znamiona, szczególnie zwróć uwagę na poniższe czynniki:

  • Zaczynają pojawiać się znamiona, które z czasem powiększają się, a ich cechy znacząco odróżniają się od innych posiadanych zmian skórnych,
  • Znamiona charakteryzują się asymetrycznością oraz nieregularnym kształtem,
  • Występuje nierównomierne rozłożenie barwnika, pojawiają się zmiany kolorystyczne,
  • Wielkość znamienia przekracza pół centymetra,
  • Widzialna jest obwódka zapalna, a także uwydatnia się niewielkie nacieczenie podstawy,
  • Występuje swąd konkretnego znamienia,
  • Zaczynają pojawiać się krwawienia, nawet jeżeli wcześniej nie było żadnego urazu.

Jeżeli dostrzegasz u siebie któreś z powyższych czynników, lub Twój pieprzyk zaczyna przybierać nieregularny kształt, zmienił barwę, powiększył się, skontaktuj się z nami, oferujemy fachową pomoc oraz diagnozę stanu skóry.

Czy pieprzyki i znamiona są niebezpieczne dla zdrowia?

Zazwyczaj pieprzyki są łagodnym typem zmian skórnych, przy czym zachowując odpowiedni tryb życia nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia człowieka. Mimo to lekarze zalecają, aby brać poważnie istnienie czynników ryzyka, mogących wywołać rozwój czerniaka z istniejącego znamienia.

Czynniki, które sprzyjają powstawaniu niebezpiecznych zmian skórnych
to m.in.:

  • Promieniowanie ultrafioletowe (UV) – jest ono odpowiedzialne za występowanie znacznej większości skórnych zmian, które wykazują cechy nowotworowe. Od wielu lat lekarze informują o szkodliwości nadmiernego oraz niepoprawnego korzystania ze słońca oraz zalecają całkowite zrezygnowanie z solarium. Nadmierne opalanie się, szczególnie bez użycia kremów z filtrem zwiększa ryzyko wystąpienia czerniaka nawet o 70%, a pozostałych nowotworów nawet do 99%.
  • Uwarunkowania genetyczne – mimo iż czerniak uznany jest za chorobę niedziedziczną, to jednak przyjmuje się, że występowanie tej choroby we wcześniejszych pokoleniach w rodzinie jest swoistym determinantem zachorowania osób z młodszych pokoleń.
  • Czynniki środowiskowe – pozornie niegroźna zmiana skórna może przybrać złośliwą postać nowotworu pod wpływem oddziaływania poszczególnych substancji chemicznych oraz wszelkich sytuacji uszkodzeń mechanicznych, skaleczeń, a nawet otarć.

Osoba, która zaniepokojona jest stanem swojej skóry powinna udać się na konsultacje do lekarza dermatologa, który oszacuje zagrożenie, jakie niesie ze sobą posiadanie konkretnego znamienia, pieprzyka i innych znamion. Bardzo często diagnozuje się je jako bezpieczne, jednak zdarzają się sytuacje, które wymuszają dalszą obserwację danego miejsca.

Jak zapobiegać rozwojowi czerniaka, kiedy na skórze jest dużo znamion barwnikowych?

Podstawowym czynnikiem wywołującym rozwijanie się czerniaka jest nadmierne wystawienie skóry na działanie promieni słonecznych bez jej ochrony, np. pomijając stosowanie kremów z filtrem SPF. Najbezpieczniej stosować te, które posiadają więcej niż 20 SPF. Innym działaniem z zakresu profilaktyki nowotworowej jest rezygnacja z przebywania na pełnym słońcu w czasie, kiedy promienie słoneczne jest największe. Warto zrezygnować z plażowania od godziny 11 do 15. Należy pamiętać, że krem z filtrem powinno się nakładać każdorazowo po kąpieli wodnej, nawet w momencie kiedy producent kremu deklaruje jego wodoodporność. Nawet w takim przypadku część z nałożonej warstwy ochronnej ulega zmyciu, przez co znacząco osłabia się działanie produktu. Bezwzględnie należy przestrzegać zalecenia o rezygnacji z opalania w solarium, ponieważ jest ono powodem wystąpienia znacznej ilości czerniaków złośliwych.

Należy podkreślić, że od nas samych w dużej mierze zależy nasz stan zdrowia, każdy człowiek poprzez swoje wybory i zachowanie wywiera wpływ na czynniki decydujące o pojawieniu się lub nie zmian nowotworowych.

Jak wygląda zabieg wycięcia zmian skórnych?

Usuwanie skórnych zmian przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych w gabinecie chirurgicznym. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe poprzez ukłucie skóry igłą, dzięki czemu podczas zabiegu jest całkowicie świadomy przebiegu wydarzeń jednocześnie pozbywając się dyskomfortu i bólu. Po zakończeniu całej procedury medycznej, stosuje się szwy, a także opatrunek.

Ile trwa taki zabieg?

Zabieg jest stosunkowo krótki, zazwyczaj trwa około pół godziny. Pacjent bezpośrednio po nim może wrócić do wszelkich swoich aktywności dnia codziennego.

Usuwanie znamion w gabinecie w Łodzi – dlaczego warto?

Jesteśmy zespołem wysokiej klasy specjalistów, którzy poprzez swoje zainteresowania zawodowe oraz szczerą chęć niesienia pomocy umożliwiają skorzystanie z ofert naszego gabinetu, oferując korzystne ceny.

Usunięcie zmiany pod fachowym okiem doświadczonego specjalisty w profesjonalnym gabinecie, gwarantuje naszym Pacjentom precyzyjne usunięcie znamienia bez ryzyka pozostawienia widocznych blizn na skórze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.