Loading...
Zdrowie

W jaki sposób dbać o zęby?

Kobieta u dentysty siedzi na fotelu w gabinecie stomatologicznym

Piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Aby cieszyć się zdrowymi zębami konieczna jest odpowiednia profilaktyka oraz troska o uzębienie. Pozwoli to uniknąć wielu problemów związanych głównie z próchnicą oraz innymi chorobami. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o swoje zęby, aby przez długi czas cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Codzienna higiena jamy ustnej

Ogromne znaczenie w profilaktyce chorób jamy ustnej ma przede wszystkim odpowiednia higiena. Zęby powinny być dokładnie szczotkowane przez około 3 minuty, najlepiej po każdym posiłku. Pozwoli to usunąć resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych, które są świetną pożywką dla bakterii wywołujących próchnicę. Trzeba również pamiętać o regularnej wymianie szczoteczki na nową. Zaleca się, aby robić to co około 3 miesiące, a także za każdym razem po przeziębieniu czy infekcji. Włosie szczoteczki może być bowiem miejscem, na którym przez długi czas utrzymywać się będą wirusy oraz bakterie.

Regularne wizyty w gabinecie dentystycznym

Troszcząc się o zęby i całą jamę ustną nie można zapomnieć o regularnych wizytach u specjalisty, jakim jest dentysta. Stomatolog jest lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób jamy ustnej, a także profilaktyką. Zaleca się, aby osoby dorosłe odwiedzały gabinet dentystyczny co najmniej raz na pół roku. Sprawdzi on ogólną kondycję zębów i oceni, czy nie rozwija się na nich próchnica. Zweryfikuje również, czy nie ma na nich płytki lub kamienia nazębnego, które wpływają negatywnie na ich stan, gdyż mogą prowadzić do rozwoju próchnicy.

Gabinet stomatologiczny jest miejscem, w którym można zdecydować się na wykonanie zabiegu mającego na celu zabezpieczenie zębów przed próchnicą. Jednym z nich jest lakierowanie polegające na pokryciu ich powierzchni specjalistycznym lakierem o wysokiej zawartości fluoru. Uwalnia się on stopniowo, co pomaga neutralizować bakterie wywołujące próchnicę. Dentysta w Warszawie oraz każdym innym mieście w kraju może przeprowadzić także lakowanie zębów, czyli zabieg polegający na wypełnieniu specjalnym preparatem naturalnych otworów, w których mogą gromadzić się i rozwijać bakterie. W gabinecie dentystycznym milyusmiech.com przeprowadzane są także zabiegi profilaktyczna mające na celu zapobieganie rozwoju chorób przyzębia. Polegają one głównie na sprawdzaniu stanu dziąseł oraz tkanek, które otaczają ząb. Stomatolog w tym celu usuwa złogi nazębne, które mogłyby wywołać zapalenie dziąseł.

Odpowiednia higiena zębów i jamy ustnej oraz regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym pozwolą cieszyć się pięknym uśmiechem przez długi czas. Pomagają także zapobiegać wielu chorobom, których wyleczenie mogłoby być bardzo kosztowne oraz problematyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.