Loading...
Dzieci

W jakim celu stosuje się pomoce sensoryczne dla dzieci?

Kobieta prowadzi zajęcia sensoryczne dla dzieci

Artykuł partnera.

Przymiotnik sensoryczny oznacza wszystko co możemy odczuć za pomocą zmysłów. Bodźce sensoryczne takie jak dotyk, dźwięk, światło, smak czy zapach odbierane są z otoczenia zmysłami, a następnie przekazywane do mózgu. Jeżeli transmisja bodźców nie przebiega prawidłowo wówczas mówimy o zaburzeniach sensorycznych. Prawidłowe działanie tego mechanizmu jest szczególnie ważne w przypadku dzieci ponieważ warunkuje ich poprawny rozwój.

W przypadku zaburzeń tego procesu w terapii pomagają pomoce sensoryczne dla dzieci. Znajdują zastosowanie zarówno w tak zwanej nadwrażliwości jak i podwrażliwości sensorycznej. Najważniejsze symptomy, które wskazują na zaburzenia sensoryczne u dzieci to między innymi: nadmierna ruchliwość lub ospałość, gwałtowne reakcje na niektóre dźwięki, dotyk czy światło, problemy z koncentracją i zasypianiem, opóźnione reakcje na bodźce zewnętrzne, nieuzasadnione stany lękowe.

Jak wyglądają pomoce sensoryczne dla dzieci?

Są to bardzo proste przedmioty, wolne od jakiejkolwiek elektroniki i elementów mechanicznych. Intibag.eu stworzył swoje pomoce sensoryczne w wyniku własnych badań i doświadczenia w pracy z dziećmi. Są to dziuple, worki i pufy wykonane z całkowicie naturalnych materiałów. Podstawowy materiał to opatentowany przez intibag.eu SecondSkin – przyjemny i delikatny w dotyku. Wypełnienie pufów to łuska gryki – produkt całkowicie ekologiczny, a co najważniejsze hypoalergiczny. Pomoce sensoryczne dla dzieci nie mają ostrych brzegów, szwów, zamków błyskawicznych czy guzików. Przyjemne dla oka kolory, specjalnie dobrane do funkcji, jaka mają spełniać sprawiają, że pomoce sensoryczne są również interesującym urozmaiceniem wystroju pokoju dziecinnego. Produkty intibag.eu posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i przed wprowadzeniem na rynek testowane są przez specjalistów – fizjoterapeutów, psychologów i lekarzy.

Kto może korzystać z pomocy sensorycznych?

Nie tylko dzieci, i nie tylko osoby z zaburzeniami. Tego typu przedmioty mogą byc z powodzeniem wykorzystywane do pracy, relaksu w domu czy w ogrodzie. Świetnie zastąpią tradycyjne fotele czy kanapy. Są niezastąpionym rekwizytem do różnego rodzaju zabaw dla dzieci. Ich przemyślana forma i materiały sprawiają, że pomoce sensoryczne dla dzieci są w pełni bezpieczne i w żaden sposób nie zagrażają używającemu ich dziecku. Przepuszczają powietrze, tak, że dziecku ukrytemu w dziupli lub szczelnie owiniętemu workiem nie grozi uduszenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.