Loading...
Hobby

Wakacje we Włoszech – jak najlepiej zorganizować zwiedzanie?

uliczka we Włoszech

Pandemia nie nastraja optymistycznie również branży turystycznej, tym niemniej turystyka choć nieco okrojona nadal się utrzymuje. Wakacje we Włoszech nie ograniczają się jedynie do okresu letniego, ponieważ Włochy to kraj pełen interesujących miejsc do zwiedzania o każdej porze roku.

Jak najlepiej zorganizować zwiedzanie?

Zanim wybierzemy konkretną wycieczkę lub określimy cel podróży, warto byłoby zapoznać się z przewodnikiem po Włoszech. Informację o nim można znaleźć na ciekawym blogu o Włoszech Taste & Travel. W przewodniku w formie e-booka znajdziemy najpiękniejsze miasteczka, odkryjemy klimatyczne bary i knajpki z lokalnym jedzeniem, znajdziemy tu również listę zachwycających hoteli. Przewodnik napisany przez Agnieszkę Trolese – pasjonatkę podróży, która pragnie podzielić się własnymi relacjami z podróży do Włoch. Podróżowanie z pomocą przewodnika jest dużo prostsze i przyjemniejsze. Bariera językowa niejednokrotnie nie pozwala nam na dokładne poznanie miejsca, które akurat zwiedzamy. Przewodnik zaś jest w tym nieoceniony, tym bardziej pisany przez autorkę, która te miejsca faktycznie odwiedziła.

Pożyteczne informacje

Planując wakacje z dziećmi zazwyczaj zastanawiamy się, jak zorganizować im czas, by się podczas wyjazdu nie nudziły. Włoski przewodnik informuje, gdzie warto zabrać dzieci, aby móc najciekawiej spędzić z nimi czas. Nie każdy z nas dojeżdża do miejsca docelowego własnym samochodem, a nawet jeśli, na miejscu chętnie korzystamy z komunikacji lokalnej i tu przewodnik wspomoże nas, jak poruszać się po danym regionie, jak dojechać pociągiem, czy gdzie wypożyczyć samochód.

Atrakcje, które warto zobaczyć

Na powierzchni około 302 tysięcy km² we Włoszech znajdziemy wszystko, czego dusza zapragnie. Przepiękne i malownicze miasteczka, bajeczne zatoczki, winnice, wulkany, cudowne wybrzeża stworzone do sportów wodnych oraz najlepsze lody na świecie. Dzięki swojemu położeniu każdy znajdzie tu dla siebie odpowiedni klimat. Na północy zimą możemy uprawiać narciarstwo oraz inne sporty zimowe. Południe Włoch to kraina szczęśliwości dla kochających słoneczne wyspy. Pewnikiem wiosną i latem, a i czasem późną jesienią trafimy na ciepłe temperatury. Warto odwiedzić Rzym, Wenecję, Florencję, Asyż, a z wysp Sycylię i Sardynię. Włochy podzielone są na 20 regionów, a kraj ten odwiedza powyżej 50 mln turystów rocznie.

Na wakacje wybierzmy Włochy. Najpiękniejsze miejsca wskaże nam włoski przewodnik Pani Agnieszki Trolese.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.