Loading...
Włosy

Wcierka do włosów – eliksir o wielu mocach

Kobieta z długimi włosami korzysta z wcierki do włosów

Dbając o włosy, zwykle skupiamy się na nich samych, wzmacniając je proteinami, humektantami i emolientami. Taka pielęgnacja wpływa na strukturę i ochronę włosów, ale nie poprawi ich gęstości ani ich nie wzmocni. Osiągnięcie tego efektu jest możliwe dzięki dbałości o miejsce, skąd wyrastają włosy – skóry głowy. Wcierka do włosów to kosmetyk do jej pielęgnacji, który bezpośrednio wpływa na kondycję włosów. Regularnie stosowana przyniesie efekt #wow!

Tajemnica alchemików? Nie, to nauka!

Wcierka do włosów to nie magiczna substancja na porost, choć rzeczywiście może zwiększyć ilość nowych włosów. To kosmetyk, który jest oparty na działaniu substancji, których skuteczność jest potwierdzona naukowo. Są to głównie składniki pochodzenia naturalnego o działaniu pobudzającym skórę, łagodzącym ją, wpływającym na wydzielanie łoju i całościowo pielęgnującym oraz odżywiającym. Kompozycja składników wcierki ma pielęgnować skórę tak, by wspomagać jej naturalne funkcjonowanie, a więc także tworzenie włosów. Im lepiej odżywiona i funkcjonująca skóra, tym skuteczniej tworzy ona włosy, wspomagając mieszki włosowe. Dzięki regularnie dostarczanym substancjom włosy już od powstania są mocniejsze i zdrowsze.

Dla kogo przeznaczone są wcierki?

Kosmetyki wspomagające funkcjonowanie skóry głowy są przeznaczone dla każdego. Tak, jak pielęgnujemy twarz czy skórę całego ciała, tak również powinnyśmy zadbać o skórę głowy. W drogeriach dostępne są różnorodnie działające kosmetyki tego typu. Wcierka do włosów może:

  • przyspieszać porost włosów,
  • hamować wypadanie,
  • wzmacniać cebulki,
  • działać łagodząco,
  • poprawiać kondycję skalpu,
  • wspomagać walkę z łupieżem,
  • ograniczać wytwarzanie łoju,
  • całościowo kondycjonować skórę głowy.

Działając u podstaw, a więc wpływając na skórę głowy, bezpośrednio oddziałujemy na nowe włosy, sprawiając, że wyglądają pięknie i zdrowo. Włosomaniaczki dobrze o tym wiedzą, dlatego stosują wcierki regularnie. Warto je naśladować i dołączyć do #hairfans, sprawiając, że nasze włosy staną się zjawiskowo piękne.

Efekty, które mogą zaskoczyć

Wcierka do włosów nie działa natychmiast, ale na to, co dobre warto poczekać! Cierpliwość w tym przypadku z pewnością się opłaci. Dzięki działaniu tego kosmetyku nowe włosy są zdrowsze, mocniejsze i jest ich więcej. Wpływa więc na ich objętość i kondycję. Wcierka przedłuża też cykl życia włosa, dzięki czemu hamuje nadmierne wypadanie. Włosy stają się gęstsze, lśniące i mocne – dokładnie takie, jak lubimy! Warto stosować je także po porodzie, gdy burza hormonalna ciążowych miesięcy i sam poród wpływają także na kondycję włosów, powodując ich wypadanie. Dobrze odżywiona skóra głowy szybciej się regeneruje i tworzy baby hair, które wkrótce zwiększają znacznie objętość i gęstość włosów.

Nowoczesna wcierka do włosów to kosmetyk oparty głównie na składnikach roślinnych o multifunkcyjnym działaniu. Warunkiem jej skuteczności jest regularność i długotrwałe stosowanie. Efekty z pewnością zaskakują, sprawiając, że włosy stają się po prostu piękne! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.