Loading...
ChorobyDom i rodzinaUroda

Właściwości zdrowotne pobytu nad morzem

Właściwości zdrowotne pobytu nad morzem

Klimat morski w dużej mierze wpływa na zdrowie człowieka. To nie tylko kwestia morskiej wody, ale również składu powietrza, które wdychamy. Znanym kurortem nad Morzem Bałtyckim jest Mielno. Miejscowość słynąca z pięknych plaż jest odwiedzana zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Czemu warto wybrać się na nadmorskie tereny i jakie ma to znaczenie dla naszego samopoczucia psychicznego i fizycznego?

Korzyści wypoczynku nad morzem

Wyjeżdżając, często chcemy maksymalnie wykorzystać zalety danego miejsca. Zwiedzamy, czerpiemy wszystko to co najlepsze. Wybierając za swój cel podróży miejscowości nadmorskie – zyskujemy nie tylko piękne widoki, ale również poprawiamy nasze zdrowie. Pobyt nad morzem może skutecznie zastąpić nam psychoterapię, wizytę u masażysty czy odwiedziny kosmetyczki. Taką formę leczenia nad morzem nazwano talasoterapią. Polega ona w głównej mierze na leczeniu morską wodą, algami czy piaskiem. Terapia ma wiele zastosowań i pomaga w wielu schorzeniach. Jakie walory takiego pobytu możemy wyodrębnić?

 1. Poprawa samopoczucia, niwelowanie zmęczenia i stresu.
 2. Woda morska wzmacnia nasz organizm i jego odporność, fale działają na zwężanie naszych naczyń krwionośnych. Taki masaż falami znakomicie działa na mięśnie, które pod jego wpływem naprzemiennie się napinają i rozluźniają. Morska bryza wspiera walkę z cellulitem oraz nadaje skórze jędrności i elastyczności. Kąpiele w morzu pomagają także złagodzić rozmaite problemy skórne, w tym łuszczycę, trądzik, zmiany alergiczne.
 3. Nadmorski klimat sprzyja poprawie przemiany materii, wspomaga układ krążenia i układ nerwowy oraz przeciwdziała żylakom. Poranny spacer po piasku przeciwdziała zakrzepom krwi w żyłach oraz znakomicie wzmacnia mięśnie łydek – dzięki niestabilności podłoża.
 4. Powietrze, które jest ubogacone w znaczą ilość jodu, sprzyja korzystnie astmatykom oraz osobom zmagającym się z chorobami tarczycy – oczyszcza i nawilża drogi oddechowe. Jod jest pierwiastkiem, na którego niedobór cierpi znaczna ilość ludzi. Jest on jest niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy, dodaje energii i ma duży wpływ na przyspieszenie przemiany wewnątrzkomórkowej np. na spalanie tłuszczu. Pierwiastek ten normalizuje ciśnienie krwi i pracę serca.
 5. Jeśli masz problemy z sercem – klimat nadmorski pomoże obniżyć ciśnienie krwi.
 6. Nawet jeśli od aktywności fizycznej, preferujesz słodkie lenistwo – również możesz zyskać korzyści zdrowotne z pobytu nad morzem. Nawet leżąc plackiem na plaży możesz usprawnić wydalanie toksyn z organizmu, odprężyć się, zmniejszyć obrzęki. Dzieje się to dzięki gorącemu piaskowi, który znacznie rozgrzewa ciało, a co za tym idzie poprawia metabolizm i zwiększa przepływ krwi w naczyniach krwionośnych.
 7. Również zimą warto zawitać na nadmorskie plaże by nacieszyć się większym nasyceniem jodu w powietrzu, pustkami na molo czy zimowym rejsem statkiem. Ci oszczędni również mają gwarancję niższych cen, w porównaniu do sezonu letniego.
 8. Jedną z nadmorskich miejscowości jest Mielno, które swoim urokiem, szerokimi plażami oraz unikalnym geograficznym  położeniem –  między morzem a jeziorem – rokrocznie przyciąga tłumy turystów,  i to niezależnie od sezonu.
  Właściwości zdrowotne pobytu nad morzem
  Źródło: https://www.mielno.pl/

  To tu możesz korzystać z cudownych właściwości zdrowotnych bogactwa natury jakim jest morze, wiatr, słońce i czyste powietrze dodatkowo nasycone jodem. Ogrom atrakcji turystycznych o różnych porach roku jest tu dodatkowym atutem. Promenada Przyjaźni w Mielnie, Latarnia morska w Gąskach, przystań rybacka w Unieściu, Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach, klimatyczne Sarbinowo, Ogród Botaniczny w Niegoszczy, zaciszne Łazy, czy z Mielenko to tylko niektóre miejsca warte odwiedzenia w gminie Mielno. Miejscowości nadmorskie zapewniają swoim gościom również aktywny wypoczynek dzięki m. in. rozbudowanej sieci dróg dla rowerzystów, szlakom pieszym, trasom nordic walking, żeglarstwu i sportom wodnym na jeziorze Jamno, jak też licznym siłowniom zewnętrznym, ścieżkom edukacyjnym czy placom rekreacyjnym. Jest co zwiedzać, podziwiać i zobaczyć! Więcej informacji o aktualnych wydarzeniach i o gminie znajdziesz na stronie https://www.mielno.pl/ .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.