Loading...
Sport

Wszechstronne zastosowanie platformy wibrującej

Czarna platfrma wibrująca stoi na podłodze

Artykuł partnera.

Życie podczas lockdownu nauczyło nas dostosować swoje codzienne nawyki do warunków domowych. W domu była praca, w domu były namiastki rozrywki, tam też odbywał się trening, który w normalnym trybie miał miejsce na siłowni. Mimo sporej ilości ograniczeń wiele osób doceniło możliwość trenowania w prywatnym zaciszu. Okazało się bowiem, że zdalne ćwiczenia to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Nie trzeba bowiem wydawać na transport, karnet na siłownię oraz marnotrawić czasu na dojazd. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.

Co zrobić, gdy przestrzeń w domu nie pozwala na ustawienie podstawowego wyposażenia siłowni – ławeczki, bieżni oraz innych maszyn treningowych? Doskonałą alternatywą jest platforma wibrująca. To wielofunkcyjne urządzenie, które może swobodnie zastąpić klasyczny sprzęt treningowy. Ponadto wspiera osoby wymagające rehabilitacji w staraniach powrotu do pełnej sprawności. Co jeszcze należy wiedzieć o platformach wibrujących? Oto kilka najważniejszych informacji.

Ogólna specyfikacja platform wibrujących

Jednym z producentów platform wibrujących jest firma Casada, która specjalizuje się w tworzeniu urządzeń masujących: foteli, mat i masażerów. Ich modele, czyli Powerboard 3.0 oraz jego nieco starsza wersja 2.1, cechują się nie tylko miłym dla oka wyglądem, ale także imponującą funkcjonalnością. To właśnie ona sprawia, że produkt ten tak chętnie jest kupowany przez osoby, które na niewielkiej przestrzeni chcą zorganizować salę treningową do codziennych ćwiczeń.

Omawiana platforma wibrująca to produkt stosunkowo niewielkich rozmiarów (ok. 80 cm szerokości i 15 cm wysokości). Waga urządzenia też nie sprawia, że jest to sprzęt trudny do przeniesienia z miejsca na miejsce. Swobodnie można go wyjmować z szafy lub spod łóżka tylko na trening i ustawiać w salonie na stabilnym podłożu. Warto dodać, że Powerboard 3.0, a także jego poprzednia wersja jest w stanie utrzymać osobę, która waży nie więcej niż 120 kg.

Sprawdź platformy wibracyjne na: https://casada.pl/kategoria-produktu/fitness/platformy-wibracyjne

Odkryj możliwości platformy wibracyjnej

Uwagę klientów przyciągają jednak przede wszystkim funkcje Powerboard 3.0, a tych nie brakuje. Generowane przez urządzenie wibracje sprawiają, że mięśnie ćwiczącego na przemian kurczą się i rozkurczają. Wykonana praca sprzyja poprawie sylwetki. Platforma wibrująca marki Casada posiada aż 99 prędkości, przez co można samodzielnie dostosowywać intensywność treningu do aktualnego poziomu zaawansowania lub zmęczenia. Urządzeniem steruje się za pomocą łatwego w obsłudze pilota lub panelu umieszczonego na platformie.

Zakres częstotliwości najnowszego modelu platformy wibrującej mieści się w przedziale od 8 do 22 Hz, a inżynierowie Casada zadbali o zmniejszenie amplitudy drgań. Dzięki temu Powerboard 3.0 nie obciąża stawów podczas treningu. Platforma wibrująca ma regulowaną pozycję stóp, co jest osiągane poprzez odpowiednie wychylenie. Za jego sprawą można zarówno spacerować, truchtać lub biegać. Po więcej informacji zapraszamy na stronę producenta, choć nawet tak krótki opis udowadnia, że jest to grupa urządzeń nie tylko godna uwagi, ale i zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.