Loading...
Nowinki ze świata zdrowia

Wygoda dla pacjentów, precyzja dla lekarzy, czyli charakterystyka ginekologicznych aparatów USG z wbudowanym fotelem

Doktor badan pacjenta nowoczesnym aparatem USG

Artykuł partnera.

Trudno wyobrazić sobie medycynę bez USG. Szczególnie w ginekologii, gdzie ultrasonografia jest niezbędna zarówno w badaniach profilaktycznych, jak i w diagnostyce prenatalnej. Stały rozwój tej technologii przynosi coraz to nowsze rozwiązania i zapewnia jeszcze większą wygodę dla pacjentek oraz komfort i precyzję pracy dla lekarzy. Przyjrzyjmy się bliżej charakterystyce ginekologicznych aparatów USG z wbudowanym fotelem.

Charakterystyka systemu ultrasonograficznego

Najważniejszym elementem ginekologicznego aparatu USG z wbudowanym fotelem jest oczywiście system ultrasonograficzny. W przypadku aparatury USG marki Samsung jest to najwyższej klasy system ultradźwiękowy, wykorzystujący nowoczesne technologie obrazowania. To sprawia, że obraz jest widoczny w wysokiej rozdzielczości, a do tego krystalicznie czysty i jednorodny. Głębszy obraz uzyskuje się m.in. dzięki zwiększonej częstotliwości odświeżania.

W przypadku obrazów 2D dodatkowe funkcje zapewniają eliminację cieni, redukcję szumów, efektów typu „halo” oraz rozmycia obrazu. W trybie 3D/4D obrazy są bardziej realistyczne: zapewnia to wysoka rozdzielczość, a także wyjątkowe odwzorowanie szczegółów, wyraźniejsze krawędzie, lepsze nasycenie oraz percepcja głębi obrazu. Dzięki tym wszystkim cechom zwiększa się pewność diagnostyczna, a praca z aparaturą jest znacznie łatwiejsza nawet przy trudnych badaniach.

Wygoda dla pacjentów i precyzja dla lekarzy

Aparat USG z wbudowanym fotelem dostępny w ofercie GEMED – autoryzowanego dystrybutora aparatów ultrasonograficznych firmy SAMSUNG gwarantuje także wygodę dla pacjentów. Wszystko dzięki komfortowej zmianie pozycji na elektrycznie regulowanym fotelu. Czystość zapewnia natomiast wieszak na rolki papieru zamontowany z tyłu zagłówka. Dodatkowo stacja głowicy podtrzymuje kabel, aby nie dotykał on ciała osoby badanej – to wszystko gwarantuje relaksującą atmosferę dla badanych pacjentek.

Ergonomiczne rozwiązania zapewniają również komfort pracy dla lekarza. Duża przestrzeń na nogi oraz kabel przebiegający wyżej niż w typowym systemie pozwalają zmniejszyć obciążenie mięśni. To rozwiązanie sprawia, że głowica wydaje się lżejsza, a tym samym nadgarstek nie jest mocno obciążony. Komfort i ergonomia pracy w połączeniu z najwyższej klasy technologiami obrazowania sprawia, że praca z ginekologicznym aparatem USG z wbudowanym fotelem zwiększa satysfakcję korzystania ze sprzętu oraz pomaga zachować zdrowie użytkowników. Oraz oczywiście badanych pacjentek – dzięki temu diagnozy są znacznie pewniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.