Loading...
Nowinki ze świata zdrowia

Wygrażasz innym kierowcom?

Jeśli tak to prawdopodobnie masz za wysokie mniemanie o sobie albo jesteś niepewny swojej wartości. I jest was coraz więcej. Gdy ktoś zajedzie Ci drogę czujesz się osobiście zaatakowany i zagrożony, przeklinasz, wygrażasz albo nawet próbujesz w odwecie zajechać drogę „wrogowi”.

Kobiety kierowcy nie czują się w takich sytuacjach atakowane, raczej pozbawione miejsca w centrum zainteresowania. Krzyczą, trąbią, migają światłami aby zwrócić na siebie uwagę. W USA policja rutynowo zatrzymuje takich kierowców twierdząc, że są zagrożeniem dla społeczeństwa. U pozostałych użytkowników dróg podobne sytuacje kończą się chwilowym rozdrażnieniem. 63 kobiety i 23 mężczyzn studentów wypełniło standardowy test psychologiczny oceniający poziom narcyzmu, a także ankietę na temat zachowania na drodze.

Stwierdzono, że osoby najbardziej narcystyczne posuwały się do agresji najczęściej. Na szczęście tylko trzech mężczyzn spośród badanych osób powiedziało, że mogłoby użyć przemocy fizycznej, gdyby miało okazję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.