Loading...
Jedzenie

Yerba mate – właściwości zdrowotne

Yerba mate w kubku gotowe do picia

Chyba każda osoba uwielbiająca kawę dochodzi w końcu do momentu, w którym stwierdza, iż warto nieco ograniczyć jej spożycie. Zbyt duża ilość kawy spożywana każdego dnia wypłukuje magnez z organizmu, co wiąże się z wieloma skutkami obniżającymi komfort życia i mającymi negatywny wpływ na stan organizmu. Na szczęście istnieje o wiele zdrowsza alternatywa dla klasycznej kawy, która jest tak samo pobudzająca – herbata Yerba Mate. Czy jednak herbaciany napar Yerba Mate jest w stanie zastąpić aromatyczny, kawowy napój? Okazuje się, że zdecydowanie tak… jeśli tylko zdecydujesz się na Yerba Mate odpowiedniej jakości. Wówczas szybko będziesz się mógł przekonać, że picie Yerba Mate stworzonej z ostrokrzewu paragwajskiego ma liczne walory smakowe oraz zdrowotne.

Co to jest Yerba mate? Jak pić Yerba Mate?

Yerba mate jest inaczej nazywana herbatą paragwajską, zielonym złotem Indian czy herbatką jezuicką. Na susz Yerba Mate składają się wysuszone i zmielone liście a także patyczki ostrokrzewu paragwajskiego. Ostrokrzew paragwajski jest ceniony za swoje walory smakowe oraz liczne właściwości zdrowotne. Niektórzy utrzymują, iż to jak smakuje Yerba Mate i jak oddziałuje na organizm, upodabnia ów napój do filiżanki aromatycznej kawy dobrej jakości. Co ciekawe, Yerba Mate zawiera kofeinę. Można więc powiedzieć, że posiada moc kawy, korzyści zdrowotne herbaty oraz radość czekolady. Choć są różne rodzaje Yerba Mate, każdy z nich pije się ze specjalnego pojemnika, który jest nazywany matero, przy użyciu metalowej słomki z filtrem, który zapobiega połykaniu suszu.

Zalety i właściwości Yerba Mate

Z picia Yerba Mate wynika cały szereg zalet. Jak działa Yerba Mate? Przede wszystkim, wpływa korzystnie na na cały organizm- wspomaga i reguluje jego pracę w niemalże każdym zakresie. Choć jednak właściwości zdrowotne Yerba Mate są bardzo liczne, jeżeli zamierzasz nią zastąpić kawę czy klasyczną herbatę, powinieneś przede wszystkim skupić się na tych zaletach, które mogą przekonać Cię do zmiany nawyków, a mianowicie:

  • regulacja ciśnienia krwi, obniżenie napięcia mięśni i poprawienie pracy układu krwionośnego,
  • pobudzenie trawienia i układu nerwowego a także stymulacja przemiany materii,
  • wzmocnienie włosów i paznokci,
  • oczyszczenie z toksyn, pobudzenie i dodanie energii,
  • wzmocnienie odporności,
  • orzeźwienie, poprawienie koncentracji, polepszenie siły i wytrzymałości fizycznej,
  • poprawienie nastroju, polepszenie komunikacji, zrelaksowanie.

Oprócz tego, Yerba Mate do doskonałe źródło przeciwutleniaczy, które mają właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe a także naturalny antydepresant.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.