Loading...
Uroda

Zabieg powiększenia ust – w jakim celu się go wykonuje?

Usta.

Powiększanie ust jest bardzo popularnym zabiegiem, na który decyduje się coraz więcej kobiet, ponieważ szybko przynosi on spektakularne efekty. Jednocześnie jest to procedura stosunkowo mało inwazyjna. Komu dedykowane jest powiększanie ust? Jakimi metodami wykonuje się zabieg? Oto garść najistotniejszych informacji.

Powiększanie ust jest bardzo popularnym zabiegiem, na który decyduje się coraz więcej kobiet, ponieważ szybko przynosi on spektakularne efekty. Jednocześnie jest to procedura stosunkowo mało inwazyjna. Komu dedykowane jest powiększanie ust? Jakimi metodami wykonuje się zabieg? Oto garść najistotniejszych informacji.

W jakim celu wykonuje się zabieg powiększania ust?

Pomimo tego, że powiększanie ust nie jest zabiegiem bardzo inwazyjnym, jest to jednak ingerencja w ciało. W związku z tym do zabiegu kwalifikują się wyłącznie osoby zdrowe, u których nie występują żadne przeciwwskazania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lekarz skieruje potencjalną pacjentkę na badania. Na powiększenie ust decydują się przede wszystkim kobiety o ustach wąskich, o niewyraźnym kształcie. Wygląd taki może być podyktowany po prostu predyspozycjami genetycznymi, ale może też wynikać z zupełnie naturalnego procesu starzenia się organizmu. Z upływem czasu usta robią się mniej jędrne i tracą objętość. Pełne, wydatne usta dodają natomiast kobiecości i powodują, że twarz wygląda znacznie młodziej.

Metody powiększania ust

Istnieje kilka metod, dzięki którym można uzyskać upragniony wygląd ust. Do najbardziej inwazyjnych należą lifting (tzw. lip lift) oraz implanty. Zabieg liftingu polega na podniesieniu górnej wargi. Efekt ten uzyskuje się przez zniwelowanie nadmiaru skóry pomiędzy nosem a górną wargą. Z kolei implanty wprowadza się poprzez niewielkie nacięcia wykonane po wewnętrznej stronie w kącikach ust.

Zamiast tego kobieta może zdecydować się na metodę wypełnienia np. kwasem hialuronowym lub własną tkanką tłuszczową. Ostatnia z opcji staje się coraz bardziej popularna, ponieważ jest niezwykle bezpieczna. Do ciała nie jest prowadzane ciało obce, które może zostać odrzucone, ale własna tkanka, oczywiście uprzednio poddana właściwej procedurze, tzw. frakcjonowaniu. Kompleksowa oferta zabiegów chirurgii plastycznej znajduje się na stronie kliniki.

Ciekawostka

Często słyszy się o „powiększaniu ust botoksem”. Warto wiedzieć, że nie jest to możliwe, ponieważ botoks, czyli toksyna botulinowa, nie należy do substancji wypełniających. Mówiąc bardziej obrazowo, stosując botoks, w kontrolowany sposób paraliżuje się poszczególne mięśnie, dzięki czemu można niwelować niewielkie zmarszczki.

Rekonwalescencja po zabiegu powiększania ust

Po powiększaniu ust własną tkanką tłuszczową bądź kwasem hialuronowym do codziennych zajęć można powrócić w zasadzie od razu. Trzeba jednak zrezygnować w pierwszych dniach m.in. z opalania się (również w solarium) czy np. wykonywania peelingu. Okres rekonwalescencji jest nieco dłuższy w przypadku liftingu. Należy szczególnie uważać, aby nie uszkodzić i nie zabrudzić rany pooperacyjnej.

Koszty zabiegu

To, jaki będzie ostateczny koszt zabiegu zależy od wielu zmiennych. Przede wszystkim oczywiście od wybranej metody, ale również od ilości wykorzystanego materiału, wyboru znieczulenia, miasta, kliniki, lekarza etc. Koszt powiększenia ust przy pomocy implantów kształtuje się na poziomie od około 3 do 6 tys. zł. Wypełnienie własną tkanką tłuszczową kosztuje średnio od 2 do 5 tys. zł, kwasem hialuronowym – od koło 400 do 1500 zł, natomiast za lifting ust przyjdzie zapłacić średnio 3000 do 5000 zł.

Czy warto?

Mogłoby się wydawać, że usta nie są tą częścią ciała, która powinna budzić szczególnie duże kompleksy, ale nic bardziej mylnego. Wiele kobiet cierpi z powodu niesatysfakcjonującego wyglądu swoich ust, co prowadzi do braku samoakceptacji, obniżenia samopoczucia i utraty pewności siebie. Usta są bowiem widoczną częścią ciała, której nie sposób ukryć. Jeżeli zabieg powiększania ust ma pomóc w pozbyciu się dyskomfortu z tym związanego, zdecydowanie warto go rozważyć. Należy jednak dokonać świadomego wyboru sprawdzonej kliniki chirurgii plastycznej, która oferuje usługi na najwyższym poziomie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.