Loading...
Zdrowie

Zadbaj o siebie i bliskich w zgodzie z naturą dzięki produktom ze sklepu zielarskiego

Zioła ze sklepu zielarskiego leżą w białym kubku

W dobie wszechobecnych aptek oraz drogerii, a nawet specjalnych stref w marketach, gdzie można nabyć dostępne bez recepty leki, lubimy sięgać po rozwiązania przynoszące szybką ulgę w bólu. Tabletki zbijające wysoką temperaturę, pastylki do ssania gardłowe niedyspozycje czy też kapsułki likwidujące problemy trawienne należą do jednych z najczęściej kupowanych środków. Tymczasem – o wiele zdrowiej i bezpieczniej jest sięgnąć po to, co oferuje nam natura.

Gusła i zabobony, czy udowodnione naukowo działanie?

Gdybyśmy zadali sobie trud czytania etykiet wspomnianych specyfików, a także większości kosmetyków, po które tak chętnie sięgamy, okazałoby się, że dużą ich część stanowią mniej lub bardziej skoncentrowane wyciągi roślinne. Niestety – zazwyczaj występujące w towarzystwie sporej ilości cukru albo innych słodzików będących jednocześnie konserwantami. Czy nie lepiej zatem sięgnąć do źródła i wybrać surowce w czystej postaci, o certyfikowanym pochodzeniu? Oczywiście, że tak, tym bardziej że niemal wszystkie z nich zostały przebadane naukowo i wykazują udowodnione działanie prozdrowotne.

Dlaczego jeszcze warto sięgać po zioła?

Czasem wydaje nam się, że gdyby nie nowoczesna medycyna, to musielibyśmy znosić wiele dolegliwości aż miną same. Tymczasem – przecież już nasze babcie zbierały na łąkach i w lasach odpowiednie rośliny, a następnie przyrządzamy z nich susze, napary, nalewki oraz wiele innych preparatów. Do dzień sięgamy po herbatę z melisy czy lawendy na uspokojenie, miętę, kiedy boli nas brzuch, propolis na ból gardła czy napar z lipy przy gorączce. Jednocześnie możemy mieć pewność, że nie przedawkujemy substancji takich jak paracetamol czy ibuprofen. Wiele naturalnych surowców możemy wykorzystać także u najmłodszych czy osób starszych – bez szkody dla ich zdrowia.

A co z cukrem? W przeciwieństwie do gotowych preparatów z apteki to my decydujemy, czy osłodzimy przygotowany napar, a także, czy sięgniemy po cukier, miód, czy inny słodzik. Dodatkowo – unikniemy całej masy konserwantów, dodatków, barwników i zyskamy środek o wysokim stopniu skoncentrowania aktywnych substancji.

Zioła dla urody w każdym wieku

Napary, płukanki, okłady, maseczki – w ofercie sklepu zielarskiego surowce znajdą także pragnące zadbać o urodę panie. Mając odpowiednio zaopatrzoną domową apteczkę, zyskamy środki do pielęgnacji włosów, preparaty odpowiednie na ich wypadanie, trądzik, a nawet problemy intymne. Odkrywanie tego, w jaki sposób wykorzystać dary natury to nie tylko pouczająca lekcja, ale też pełna przydatnej wiedzy, fascynująca przygoda, której warto dać się porwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.