Loading...
Choroby

Zadbaj o swoje zdrowie i wykup pakiet badań

Pielęgniarka w laboratorium z próbkami do badań

Regularne wykonywanie badań jest niezwykle istotne, aby prawidłowo zadbać o nasz organizm, a w razie nieprzewidzianych chorób zareagować tak szybko, jak to możliwe i wdrożyć odpowiednie leczenie. Niejednokrotnie zdarza się, że profilaktyka zawodzi, a my zgłaszamy się do lekarza dopiero w chwili, gdy zaczynamy odczuwać silny dyskomfort i kiedy na prawdę nam coś dolega.

Przygotowany specjalny pakiet badań pozwoli nam w łatwy i szybki sposób podczas jednej wizyty wykonać podstawowe wymazy, pełną morfologię krwi oraz badanie ogólne moczu, na których podstawie określone zostaną nasze wyniki. W przypadku jakichkolwiek odchyleń od przyjętej normy będziemy mogli od razu podjąć niezbędne kroki wraz z lekarzem prowadzącym tak szybko, jak to możliwe i wyeliminować ryzyko poważnego zachorowania.

Pakiety badań – pobranie krwi, pakiet ogólny

Skład pakietu badań dostępny na https://diag.pl/sklep/pakiety/e-pakiet-dla-kazdego-maksimum/ pozwala na uzyskanie ogólnego obrazu kondycji naszego organizmu. Morfologia krwi, którą zawiera pakiet badań, umożliwia wskazanie stanu zapalnego w naszym ciele, może określić zaburzenia krzepnięcia krwi, stan gospodarki wapniowej oraz hormonalnej, regulacji elektrolitowej oraz poziom żelaza, który ma ogromny wpływ na odpowiednie parametry hemoglobiny. 

Ze względu na to, że morfologia krwi jest często pełnym i głównym obrazem kondycji naszego ciała ukazującym od razu jakiekolwiek zaburzenia, jest niezbędna podczas wykonywania jakichkolwiek badań. Dodatkowo badania krwi mogą wskazać cholesterol całkowity oraz bezpośrednio na ich podstawie określone zostają narządy, które wymagają wdrożenia leczenia.

<h2Skład pakietu – jakie badania zawiera

W skład pakietu wchodzą następujące badania – pakiet tarczycowy, który obejmuje wyniki TSH i może wykazać problemy z tarczycą. Jest to problem, który dotyka coraz więcej osób, dlatego badanie podstawowych hormonów jest niezwykle istotną kwestią zdrowotną. Dodatkowo w ofercie otrzymamy ogólne badanie obrazujące kwas moczowy, a właściwie jego stężenie, które wskazywać może na zaburzenie pracy nerek. Morfologia krwi obwodowej oprócz podstawowych danych ukazuje stany zapalne poprzez wynik CRP oraz obrazuje pracę serca.

Pakiet badań został stworzony dla każdego, tak aby jego obraz wykazywał najważniejsze elementy, które mogą ulec zaburzeniu. Atrakcyjna cena oraz możliwość zniżek przy zakupie kolejnych pakietów jest dobrą okazją, aby zadbać nie tylko o swoje zdrowie, ale także najbliższych i wspólnie wykonać cykliczne badania w celu zobrazowania swojego stanu zdrowia.

Przygotowanie do badań – co należy zrobić

Sam przebieg badań oraz przygotowanie nie jest skomplikowane, należy jednak pamiętać o kilku istotnych elementach, dzięki którym diagnostyka będzie prawidłowa, a obraz wyników w żaden sposób nie zostanie zniekształcony przez czynniki zewnętrzne. W pierwszej kolejności przed badaniem warto unikać nadmiernego wysiłku oraz stresu, ponieważ mogą one powodować dodatkową produkcję hormonów, które chwilowo zniekształcą wynik badania.

Istotnym elementem jest również pozostanie na czczo przed pobraniem próbek krwi, dlatego tego typu diagnostyka wykonywana jest najczęściej w godzinach porannych. Aby mówić o badaniu na czczo, należy nie spożywać pokarmów ani napoi, z wyjątkiem wody przez 13 godzin przed pobraniem próbki. Aby wyniki były w stu procentach miarodajne, dobrze jest zachować stały rytm dobowy dnia i na chwile przed pobraniem próbki do wymazu nie zmieniać jego dotychczasowego rytmu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.