Loading...
Uroda

Zalety kosmetyków naturalnych

Kosmetyk naturalny

Pielęgnacja ciała, podobnie jak moda, podlega pewnym okresowym trendom. Pojawianie się nowych sposobów pielęgnacji skóry oraz serii preparatów jest procesem cyklicznym. Rewolucyjne rozwiązania zastępują te przestarzałe, aby po pewnym czasie same ustąpić miejsca nowym „wynalazkom”. Kosmetyki naturalne mają niepowtarzalną okazję zerwać z tym trendem. Warto przyjrzeć się im nieco bliżej.

Jaki jest skład kosmetyków naturalnych?

Obecnie nasz organizm jest atakowany sztucznymi substancjami niemalże z każdej strony. Problem dotyczy nie tylko kosmetyków, ale również środków czystości, dodatków do żywności czy wreszcie związków, które zanieczyszczają powietrze. Stosując kosmetyki naturalne, mamy niepowtarzalną okazję, aby pozwolić skórze na chwilę odpoczynku od sztucznych związków. Receptury kosmetyków naturalnych oparte są wyłącznie o składniki przyjazne dla naszego organizmu. Brak w nich sztucznych dodatków i związków chemicznych, które są dla nas szkodliwe. To doskonała alternatywa dla drogeryjnych kosmetyków „bogatych” w wypełniacze, przeciwzbrylacze, barwniki oraz konserwanty.

Brak sztucznych składników powoduje, że kosmetyki naturalne są dużo lepiej przyswajane przez naszą skórę. Oczywiście „tradycyjne” kosmetyki są produkowane zgodnie z obowiązującymi normami. Teoretycznie zatem nie są dla nas szkodliwe. W praktyce liczne badania dowodzą, że kosmetyki naturalne są lepiej tolerowane przez nasz organizm i dużo rzadziej wywołują reakcje alergiczne. Kosmetyki naturalne nie działają drażniąco tak jak sztuczne substancje zapachowe, barwniki czy substancje myjące zawarte w ogólnodostępnych kosmetykach.

Jak działają kosmetyki naturalne?

Powszechnie stosowane kosmetyki nie oddziałują na przyczyny, a jedynie mają na celu maskowanie objawów. Ukrywają problemy skórne, a nie pobudzają jej do regeneracji. Naturalne kosmetyki działają zgoła odmiennie. Ich celem jest wspomaganie procesów fizjologicznych, które zachodzą w naszej skórze oraz pobudzenie jej do regeneracji. W związku z tym na efekty działania kosmetyków naturalnych musimy zazwyczaj poczekać nieco dłużej. Z drugiej strony stosowanie kosmetyków naturalnych prowadzi do rzeczywistej i długotrwałej poprawy stanu skóry.

Czy kosmetyki naturalne są bezpieczne dla środowiska?

Tak naprawdę jest to jeden z największych atutów kosmetyków naturalnych. Składniki wykorzystywane do produkcji tych preparatów pochodzą z wyselekcjonowanych upraw oraz hodowli. W trakcie ich wzrostu nie stosuje się sztucznych nawozów czy też substancji zwalczających szkodniki. Ekologiczne uprawy decydują o jakości kosmetyków naturalnych, ale także wykazują dużo mniejszą szkodliwość dla środowiska naturalnego. Co istotne, coraz częściej kosmetyki naturalne sprzedawane są w ekologicznych opakowaniach, wytworzonych z materiałów pochodzących z recyklingu.

Kolejną istotną kwestią jest fakt, że kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach. Nie zawierają w składzie substancji pochodzących od martwych zwierząt. Ich wybór ma zatem znaczenie nie tylko zdrowotne, ale także etyczne.

Powyższe informacje stanowią mocne argumenty za zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń i rezygnacji z tradycyjnych preparatów na rzecz kosmetyków naturalnych. Na pewno zmiana ta odbędzie się z korzyścią nie tylko dla naszego zdrowego stylu życia, ale również otaczającego nas środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.