Loading...
Kręgosłup

Zapalenie więzadeł lędźwiowo-macicznych

Pytanie:
Dzień dobry,
Od ok. 2 lat miewam silne bóle w dolnej części kręgosłupa. Ponieważ mam również bóle w dolnej części podbrzusza, udałam się lekarza ginekologa. Po zbadaniu stwierdził on, że mam zapalenie więzadeł lędźwiowo-macicznych i poradził, abym udała się do lekarza domowego, który skieruje mnie na dalsze badania. Dostałam też leki przeciwbólowe. Niestety lekarz domowy obejrzał plecy, stuknął młotkiem w kolano i powiedział, że nie widzi nic niedobrego. Badanie krwi też było w porządku i ból został zrzucony na konto stres. Dostałam środki antydepresyjne (seroxat), które brałam przez ok. 4 miesiące, ale ból pleców nie zniknął. Czasami rano nie jestem w stanie wyjść z łóżka, a jak się nachylę, to się zacinam i dopiero po kilku minutach mogę się wyprostować.
Moje pytanie: co pan, o tym sądzi i co pan mi radzi?
Z góry serdecznie dziękuję.
Ps. Mam dziecko chore na osteogenesis imperfecta, więc muszę mięć silne i zdrowe plecy, gdyż ono często wymaga noszenia. Dziecko ma 3 latka i waży niespełna 10 kg, więc na razie daję sobie radę. Muszę jednak myśleć o przyszłości, a moje plecy są bardzo ważne.

Odpowiedź:
Pani Violetto, przykro mi ale, bez szczegółowego wywiadu i badania zdiagnozowanie przyczyny bólu Pani kręgosłupa nie jest możliwe. Wydaje się, że przynajmniej część dolegliwości może być związana z przeciążeniem, jakim niewątpliwie poddawany jest Pani kręgosłup w trakcie noszenia dziecka. Nie wiem, co wykazało badanie radiologiczne; czy wykazuje ono skrzywienie kręgosłupa, wadę rozwojową etc. Z opisu Pani dolegliwości raczej nie sądzę aby ich główną przyczyną był stres.Ze względu na to, że dolegliwości się utrzymują i zważywszy iz nie zaobserwowała Pani żadnej poprawy po lekach przeciwdepresyjnych,proponuję zgłosić się jednak z tym problemem do lekarza ortopedy lub lekarza rehabilitacji celem postawienia rozpoznania i ustalenia właściwych zaleceń co do dalszego leczenia, postępowania, zestawu ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.