Loading...
Sport

Zaraź się pasją do zdrowego stylu życia korzystając ze swojego smartfonu

Kobieta korzystająca ze smatphone podczas uprawiania sportu

Czy można połączyć smartfon z pasją? Można. A ze zdrowym stylem życia? Okazuje się, że też! Możliwość instalacji przeróżnych aplikacji na telefonie, który prawie zawsze masz pod ręką, pozwala zakochać się w zdrowym stylu życia. A na dodatek – takie rozwiązanie – pozwoli Ci trzymać się celu i śledzić osiągnięte efekty!

Jakie aplikacje pomogą Ci o siebie zadbać?

Wszystko zależy od tego, co tak naprawdę chcesz osiągnąć. Wybór aplikacji umożliwiających prowadzenie zdrowego trybu życia jest bardzo duży. Chciałbyś zrzucić trochę zbędnych kilogramów? A może Twoim marzeniem jest zbudowanie sześciopaka? A może potrzebujesz skutecznego motywatora? Na pewno przyda Ci się w tym momencie Twój smartfon. Wśród oprogramowania tworzonego na telefony możesz znaleźć aplikacje:

  • śledzące Twoją aktywność np. Google Fit, Fitbit, Garmin, Polar Flow,
  • liczące kalorie np. Fitatu, FatSecret, YAZIO, VitaScale
  • planery treningowe np. Fitify, BestFit, GymRun

To oczywiście tylko niewielka część możliwości, jakie możesz zainstalować na swoim smartfonie – zachęcam do poszukiwań aplikacji, które pomogą Ci powalczyć o Twoje cele i Twoje lepsze życie. Wiele z nich jest bardzo wartościowych i bogatych w szereg rozwiązań i przypominajek, które zdecydowanie ułatwią Ci zmianę nawyków.

Opisywanie wad i zalet każdej z tych aplikacji raczej nie ma większego sensu. To Ty musisz określić, czego tak naprawdę szukasz i jaki cel chcesz osiągnąć. Na zachętę odsyłam Cię do opisu jednej z tych aplikacji – YAZIO – o jej możliwościach możesz przeczytać tutaj.

Nowe aplikacje = nowe hobby = nowe ryzyko?

Instalacja nowych aplikacji to zawsze dodatkowe obciążenie dla telefonu – zarówno jeśli chodzi o pamięć, jak i możliwość pobrania wirusa. Jednak perspektywa nowego życia, które naprawdę stać się może Twoją pasją, warta jest poświęceń. Nie, to nie znaczy, że musisz nauczyć się żyć z ryzykiem, czy też spowolnionym telefonem. Wystarczy, że odpowiednio zadbasz o swojego smartfona.

Co prawda ryzyko instalacji wirusa, który podszywa się pod interesującą aplikację jest niewielkie – ale lepiej dmuchać na zimne. Co możesz zrobić? W zasadzie wystarczy wybrać sklep internetowy i kupić odpowiedniego antywirusa, przeznaczonego m.in. na Twój smartfon np. program antywirusowy Norton360.

Zakup antywirusa przez sklep internetowy pozwoli zaoszczędzić sporo czasu – który będziesz mógł poświęcić na zgłębianie tajników prozdrowotnych aplikacji. Dlaczego? Ponieważ w sklepie internetowym masz możliwość zakupu i natychmiastowej instalacji antywirusa – bez czekania na kuriera. Prosto na Twój adres e-mail przyjdzie instrukcja pobrania i instalacji programu wraz z kluczem licencyjnym. Dzięki temu praktycznie od razu możesz zacząć przygodę z aplikacjami związanymi ze zdrowym stylem życia – antywirus zadba o optymalizację ich działania i sprawi, że nie obciążą systemu oraz uchroni sprzęt przed możliwymi wirusami.

Czy zdrowy tryb życia może stać się pasją?

Czy można zamienić zdrowy styl życia w pasję? Można – wystarczy się do tego odpowiednio zabrać. Wiele osób – szczególnie tych, które chciałyby stracić na wadze – po kilku próbach zwyczajnie się poddaje.  Aplikacje i smartfony tak bardzo wniknęły w ludzkie życie, że pomogą Ci pamiętać o postanowieniu i skutecznie zmotywują do pracy. A możliwość dzielenia się swoimi osiągnięciami z innymi – to dopiero daje pozytywne impulsy do działania! Ponadto możesz w sobie odkryć zadatki na fitkucharza – i wrzucać w aplikacje swoje zdrowe przepisy. Tak naprawdę wszystko co kręci się wokół zdrowia może stać się Twoim życiowym hobby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.