Loading...
Sport

Zaraź się pasją do zdrowego stylu życia korzystając ze swojego smartfonu

Kobieta korzystająca ze smatphone podczas uprawiania sportu

Czy można połączyć smartfon z pasją? Można. A ze zdrowym stylem życia? Okazuje się, że też! Możliwość instalacji przeróżnych aplikacji na telefonie, który prawie zawsze masz pod ręką, pozwala zakochać się w zdrowym stylu życia. A na dodatek – takie rozwiązanie – pozwoli Ci trzymać się celu i śledzić osiągnięte efekty!

Jakie aplikacje pomogą Ci o siebie zadbać?

Wszystko zależy od tego, co tak naprawdę chcesz osiągnąć. Wybór aplikacji umożliwiających prowadzenie zdrowego trybu życia jest bardzo duży. Chciałbyś zrzucić trochę zbędnych kilogramów? A może Twoim marzeniem jest zbudowanie sześciopaka? A może potrzebujesz skutecznego motywatora? Na pewno przyda Ci się w tym momencie Twój smartfon. Wśród oprogramowania tworzonego na telefony możesz znaleźć aplikacje:

  • śledzące Twoją aktywność np. Google Fit, Fitbit, Garmin, Polar Flow,
  • liczące kalorie np. Fitatu, FatSecret, YAZIO, VitaScale
  • planery treningowe np. Fitify, BestFit, GymRun

To oczywiście tylko niewielka część możliwości, jakie możesz zainstalować na swoim smartfonie – zachęcam do poszukiwań aplikacji, które pomogą Ci powalczyć o Twoje cele i Twoje lepsze życie. Wiele z nich jest bardzo wartościowych i bogatych w szereg rozwiązań i przypominajek, które zdecydowanie ułatwią Ci zmianę nawyków.

Opisywanie wad i zalet każdej z tych aplikacji raczej nie ma większego sensu. To Ty musisz określić, czego tak naprawdę szukasz i jaki cel chcesz osiągnąć. Na zachętę odsyłam Cię do opisu jednej z tych aplikacji – YAZIO – o jej możliwościach możesz przeczytać tutaj.

Nowe aplikacje = nowe hobby = nowe ryzyko?

Instalacja nowych aplikacji to zawsze dodatkowe obciążenie dla telefonu – zarówno jeśli chodzi o pamięć, jak i możliwość pobrania wirusa. Jednak perspektywa nowego życia, które naprawdę stać się może Twoją pasją, warta jest poświęceń. Nie, to nie znaczy, że musisz nauczyć się żyć z ryzykiem, czy też spowolnionym telefonem. Wystarczy, że odpowiednio zadbasz o swojego smartfona.

Co prawda ryzyko instalacji wirusa, który podszywa się pod interesującą aplikację jest niewielkie – ale lepiej dmuchać na zimne. Co możesz zrobić? W zasadzie wystarczy wybrać sklep internetowy i kupić odpowiedniego antywirusa, przeznaczonego m.in. na Twój smartfon np. program antywirusowy Norton360.

Zakup antywirusa przez sklep internetowy pozwoli zaoszczędzić sporo czasu – który będziesz mógł poświęcić na zgłębianie tajników prozdrowotnych aplikacji. Dlaczego? Ponieważ w sklepie internetowym masz możliwość zakupu i natychmiastowej instalacji antywirusa – bez czekania na kuriera. Prosto na Twój adres e-mail przyjdzie instrukcja pobrania i instalacji programu wraz z kluczem licencyjnym. Dzięki temu praktycznie od razu możesz zacząć przygodę z aplikacjami związanymi ze zdrowym stylem życia – antywirus zadba o optymalizację ich działania i sprawi, że nie obciążą systemu oraz uchroni sprzęt przed możliwymi wirusami.

Czy zdrowy tryb życia może stać się pasją?

Czy można zamienić zdrowy styl życia w pasję? Można – wystarczy się do tego odpowiednio zabrać. Wiele osób – szczególnie tych, które chciałyby stracić na wadze – po kilku próbach zwyczajnie się poddaje.  Aplikacje i smartfony tak bardzo wniknęły w ludzkie życie, że pomogą Ci pamiętać o postanowieniu i skutecznie zmotywują do pracy. A możliwość dzielenia się swoimi osiągnięciami z innymi – to dopiero daje pozytywne impulsy do działania! Ponadto możesz w sobie odkryć zadatki na fitkucharza – i wrzucać w aplikacje swoje zdrowe przepisy. Tak naprawdę wszystko co kręci się wokół zdrowia może stać się Twoim życiowym hobby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.