Loading...
Choroby

Zatrucie alkoholowe – jak sobie pomóc?

Zatrucie alkoholowe u mężczyzny.

Nietrudno o zatrucie alkoholowe. Wystarczy przesadzić z ilością alkoholu na imprezie i problem gotowy! Objawy kaca zdecydowanie nie należą do najprzyjemniejszych, dlatego każdy z nas powinien wiedzieć, jak sobie radzić z zatruciem alkoholowym. Całe szczęście istnieją na to skuteczne sposoby. Zmagasz się z dolegliwościami żołądkowymi, boli Cię głowa, a może występuje u Ciebie nadwrażliwość na dźwięki? Sprawdź, jak sobie pomóc!

Czym jest zatrucie alkoholowe?

O zatruciu alkoholowym mówimy wtedy, gdy spożyjemy zbyt dużą ilość alkoholu, której nasz organizm nie jest w stanie przyswoić. Chyba każdy wie, że znajduje się w nim wiele toksyn, które powodują mnóstwo zaburzeń takich jak, chociażby bóle głowy, czy osłabienie organizmu. Zatrucie alkoholem to bardzo poważny stan, który może prowadzić nawet do śmierci. Niestety, nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.

W jaki sposób objawia się zatrucie alkoholem?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jak przebiega zatrucie alkoholem, ponieważ u każdej osoby wygląda to nieco inaczej. Jest to zależne m.in. od ilości spożytych trunków, masy ciała, płci, czy chociażby stanu zdrowia. Mówi się, że kobiety zazwyczaj zmagają się z bardziej nasilonym zatruciem alkoholowym, co wynika z faktu, że często mają mniejszą masę ciała oraz ich organizmy składają się z mniejszych ilości wody.  Generalnie zatrucie alkoholem dzieli się na 4 etapy:

  • I etap – pojawia się nieprzyjemny zapach alkoholu z ust, występują problemy z zachowaniem równowagi i mówieniem oraz dziwne zachowanie,
  • II etap – występuje szybsze bicie serca, problemy ze świadomością oraz duże osłabienie organizmu,
  • III etap – do występujących objawów zaliczamy: brak kontroli nad zachowaniem, fizjologią, brak świadomości i osłabienie,
  • IV etap – mogą występować problemy z oddychaniem, hipotermia, czy śpiączka.

Jakie są domowe sposoby na zatrucie alkoholowe?

Zatrucie alkoholowe wiąże się z występowaniem szeregu nieprzyjemnych objawów. Całe szczęście możemy sobie pomóc domowymi sposobami. Jedną z najskuteczniejszych metod jest usunięcie alkoholu z organizmu. W tym celu należy pić duże ilości wody niegazowanej i sięgać po produkty z dużą zawartością witaminy C (można np. dodawać sok z cytryny do wody).

Pomocna może okazać się również mięta, która likwiduje mdłości. Wystarczy sporządzić napój składający się z przegotowanej zimnej wody wraz z około 15-20 kroplami miętowymi. Jeśli nie mamy mięty, to skuteczna jest też herbata rumiankowa. Co więcej, zmagając się z zatruciem pokarmowym, warto sięgnąć po sok pomidorowy, z kiszonej kapusty lub kefir. Są to produkty, które pomagają raz-dwa przywrócić organizm do życia, ponieważ zawierają wiele witamin i minerałów.

Kroplówki witaminowe – czy są skuteczne?

Kroplówki na kaca (zobacz ofertę od Medyczny Detox) to metoda, która jest wybierana przede wszystkim przez celebrytów czy sportowców, którzy po mocno zakrapianej imprezie muszą szybko wrócić do normalnego funkcjonowania. Coraz częściej wybierana jest też jednak przez zwykłych obywateli, którym zależy na szybkim wypłukaniu z organizmu alkoholu i jego metabolitów. Kroplówka składa się m.in. z elektrolitów oraz glukozy, które niwelują nieprzyjemne objawy powstałe wskutek nadmiernego spożycia alkoholu. Oto kilka powodów, dla których warto zdecydować się na kroplówki na kaca:

  • szybkie nawodnienie organizmu,
  • przyspieszone wydalanie toksyn,
  • minimalizacja stresu,
  • duża dawka energii na cały dzień,
  • szybki powrót do pełni sił.

Nie ma powodu, byś męczył się z zatruciem alkoholowym przez cały dzień i spędził go w łóżku! Dzięki kroplówce na kaca od razu odżyjesz i zyskasz energię do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.