Loading...
Choroby

Zbiór istotnych informacji na temat wszywki alkoholowej

Mężczyzna uzależniony od alkoholu siedzi przy ścianie

Artykuł partnera.

W niniejszym artykule znajdziesz zbiór istotnych informacji na temat wszywki alkoholowej. W naszym społeczeństwie powstało wiele mitów na jej temat, dlatego tak ważna jest edukacja i przekazywanie tylko sprawdzonych informacji. Jeżeli zastanawiasz się jak działa wszywka alkoholowa, czy należy przygotować się do zabiegu oraz co Ci grozi po spożyciu alkoholu, to zapraszamy do lektury.

Przeznaczenie wszywki alkoholowej

Wszywka alkoholowa Warszawa z https://wszywkaalkoholowawarszawa.pl/ przeznaczona jest dla osób uzależnionych, które podjęły samodzielną i świadomą decyzję o zaprzestaniu spożywania alkoholu. Przeznaczona jest dla osób, które chcą dodatkowo się zabezpieczyć przed powrotem do nałogu. Jej zastosowanie wymaga świadomej zgody pacjenta na zabieg. Osoba ta musi mieć ukończony osiemnasty rok życia.

Koszt wszywki alkoholowej

Wszywka alkoholowa w Polsce nie jest refundowana. Oznacza to, że zarówno za sam lek oraz zabieg pacjent musi zapłacić z własnej kieszeni. Koszt zabiegu oraz Esperalu oscyluje w granicach kilkuset złotych. Cena waha się w zależności od miasta, kliniki, lekarza oraz wybranego pakietu. Należy jednak pamiętać, że w Polsce możliwe jest bezpłatne leczenie choroby alkoholowej. W celu uzyskania pomocy należy zgłosić się do poradni leczenia uzależnień lub ośrodka leczenia uzależnień. Do drugiej placówki wymagane jest skierowanie na leczenie od lekarza rodzinnego lub lekarza psychiatry. Należy pamiętać, że bezpłatna pomoc przysługuje zarówno osobom ubezpieczonym jak i tym, które ubezpieczenia nie posiadają.

Przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu podskórnego podania wszywki alkoholowej nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy jednak pamiętać o jeden bardzo ważnej regule. Podczas zabiegu należy być w stanie trzeźwości. Nie można spożywać również alkoholu na co najmniej dwanaście godzin przed zabiegiem.

Podskórne podanie wszywki alkoholowej to prosta i mało inwazyjna procedura medyczna. Przed jej wykonaniem, lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, aby zapoznać się z ogólnym stanem zdrowia pacjenta, jego schorzeniami, przyjmowanymi lekami. Wywiad ma również na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest przez lekarza chirurga w znieczuleniu miejscowym. Ta prosta procedura medyczna odbywa się w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki. Lekarz nacina skórę pacjenta w taki sposób, aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna. W miejscu nacięcia podpowięziowo podaje od ośmiu do dziesięciu tabletek z substancją czynna. Substancja czynna przez cały czas działania wszywki jest uwalniana do organizmu. Następnie lekarz zakłada szwy.

Pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do wykonywania codziennych obowiązków oraz aktywności zawodowych. Warto jednak wstrzymać się z aktywnością fizyczną przez okres około czternastu dni.

Długość działania wszywki alkoholowej

Wszywka alkoholowa działa przez okres od ośmiu do dwunastu miesięcy. Różnica ta jest spowodowana indywidualnymi cechami pacjenta oraz szybkością jego metabolizmu. Po upływie ośmiu miesięcy zabieg można powtórzyć jeżeli występuje taka konieczność. Wszywkę alkoholową w każdej chwili można usunąć z organizmu.

Działanie wszywki alkoholowej

Z tabletek umieszczonych w ciele pacjenta stale uwalniana jest substancja czynna. Blokuje ona rozkład alkoholu w organizmie. Disulfirma, bo taką nazwę nosi ta substancja, blokuje enzym, który odpowiedzialny jest za aktywację procesu dehydrogenazy aldehydowej. Dehydrogenaza aldehydowa odpowiada za przekształcenie niebezpiecznego dla organizmu aldehydu octowego do bezpiecznej postaci kwasu octowego. Jednak działanie substancji czynnej uniemożliwia zajście tego procesu, co skutkuje nagromadzeniem się aldehydu octowego w organizmie. Jego duże ilości powodują wystąpienie  dolegliwości silnego zatrucia alkoholowego.

Wszywka alkoholowa działa również na zasadzie terapii awersyjnej. Oznacza to, iż wzbudza u osób ją posiadających wstręt i awersję do alkoholu. Powoduje ona również strach przed przyjęciem kolejnej dawki alkoholu, z powodu niechęci doświadczania negatywnych i bolesnych konsekwencji tego czynu.

Wszywka alkoholowa cechuje się dużą skutecznością w leczeniu choroby alkoholowej.

Spożywanie alkoholu

Decydując się na zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej należy liczyć się z bezwzględnym zakazem spożywania alkoholu. Celem tego zakazu jest utrzymanie komfortu oraz dobrego stanu zdrowia pacjenta.

W momencie złamanie tego zakazu, osoba uzależniona bardzo szybko odczuje konsekwencje swoich działań. Już w ciągu kilku minut dozna nieprzyjemnych dolegliwości, które nieprzerwanie utrzymywać się mogą nawet do kilkunastu godzin. Im większa dawka alkoholu, tym dłuższe i silniejsze dolegliwości.

Charakterystyczne objawy po spożyciu alkoholu u osób posiadających wszyty Esperal to: wymioty, nudności, biegunka, bóle głowy, zawroty głowy, drgawki, kołatanie serca, skoki ciśnienia, zaczerwienienie skóry twarzy, uczucie lęku, uczucie niepokoju, osłabienie organizmu, potliwość, przyśpieszona akcja serca czy podwyższona temperatura ciała.

W przypadku spożycia znacznych ilości alkoholu należy liczyć się z możliwością wystąpienia poważnych konsekwencji zdrowotnych. Należą do nich między innymi zapaść, marskość wątroby a nawet śmierć.

Już najmniejsza dawka alkoholu może wywołać silne bóle głowy, trwające do kilku godzin. Należy pamiętać, iż alkohol znajduje się również w produktach spożywczych oraz kosmetykach. Należy unikać spożywania i stosowania tych wyrobów. Mowa głównie o cukierkach, ciastach, sosach, perfumach, balsamach, kremach czy płynach do płukania jamy ustnej.

Przeciwwskazania do zabiegu

Nie każda osoba potrzebująca pomocy może skorzystać z wszywki alkoholowej. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do zabiegu, których należy przestrzegać. Są to między innymi uczulenie na disulfiram lub którykolwiek inny składnik leku. Przeciwwskazaniem jest również stan upojenia alkoholowego oraz spożywanie alkoholu na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem. Kolejnym przeciwwskazaniem jest ciąża, okres karmienia piersią a także planowanie ciąży w najbliższej przyszłości. W tym przypadku jednak główną i ostateczną decyzję podejmuje lekarz. Dyskwalifikacją do zabiegu jest również posiadania schorzeń sercowo – krążeniowych takich jak choroba niedokrwienna serca czy nadciśnienie tętnicze. Osoby z zaburzeniami psychicznymi oraz psychozami również nie kwalifikują się do zabiegu. Wyjątkiem są jedynie osoby z ostrą psychozą alkoholową. Jednostki, które próbowały popełnić samobójstwo lub występują u nich myśli samobójcze również nie mogą poddać się zabiegowi podskórnego podania wszywki alkoholowej.

Osoby, które mimo cukrzycy, epilepsji, chorób układu oddechowego czy chorób serca poddały się zabiegowi muszą pamiętać o bezwzględnym zakazie spożywania alkoholu. Jego złamanie skutkować może poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Wszywka alkoholowa nie jest samodzielną metoda leczenia choroby alkoholowej. Aby cieszyć się długotrwałym okresem trzeźwości należy podjąć również terapię leczenia uzależnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.