Loading...
Blog eksperckiJedzenieUroda

Zdrowe żywienie nie zdziała cudów!

Zdrowy styl życia

Zdrowy styl życia staje się w obecnych czasach coraz modniejszy. Wiele osób pod wpływem impulsu decyduje się zakupić nowy sprzęt kuchenny, karnet na siłownie, modny strój sportowy i zaczyna swoją fit przygodę. Często jednak impuls pozostaje tylko impulsem, a nowy dres leży z metką w szafie.

Czemu tak się dzieje? Gdzie popełniamy błąd?

Z pewnością chcemy wdrożyć za dużo w krótkim czasie. Nie da się zrobić fit rewolucji w lodówce, na siłowni, w życiu z dnia na dzień. Trzeba utrwalać zdrowe nawyki żywieniowe powoli. Zamiast od razu kupować karnet na siłownię wystarczy wdrożyć spacery trzy razy w tygodniu i tak samo z innymi rzeczami.

Wielokrotnie myślimy także, że dieta i zdrowy styl życia przyniosą nam efekty od razu. Myślimy, że z dnia na dzień poczujemy się lepiej, lżej, głowa nas przestanie boleć i przebiegniemy maraton. Zdrowa dieta i sport swoje pozytywne efekty przynoszą znacznie później… To jest tak zwana gratyfikacja odroczona w czasie. Dziś zdrowo się odżywiamy, więc za 30 lat będziemy zdrowi. Tak to działa, niestety nie tu i teraz.

Pamiętajmy też, że porażka jest elementem sukcesu

Nie zawsze wszystko biegnie z górki, nie zawsze się udaje, ale warto być cierpliwym, warto próbować, warto poświęcić trochę swojego życia by coś zmienić na lepsze. Nie demotywujmy się przy pierwszej przeszkodzie, porażce, dołku, ponieważ one też nas czegoś uczą, to dobra lekcja na przyszłość. Porażki pokazują nam też jakie są nasze mocne i słabe strony, w czym sobie świetnie radzimy a w czym nie, trudne chwile zbliżają nas do samych siebie.

Jak zacząć prowadzić zdrowy styl życia?

Poczatek zdrowego stylu życia
Źródło: Pexels.com

Jeśli chcesz przejść na zdrowy styl życia, wypisz sobie na kartce siedem nawyków, które chcesz wdrożyć w swoje codzienne życie na przykład pierwszym z nich może być picie odpowiedniej ilości wody, drugim nie wychodzenie z domu bez śniadania, trzecim spanie minimum 8 godzin dziennie, codzienne spacery… Wypisz je na kartce.

Staraj się każdego tygodnia wdrożyć jeden z nim, nie wszystkie naraz, tylko jeden, po siedmiu dniach przejdź do wdrażania kolejnego nawyku. Gdy wdrożysz już wszystkie staraj się je utrwalić przez miesiąc a w kolejnym miesiącu dodaj do tych opanowanych, wyuczonych siedmiu kolejne w analogiczny sposób, krok po kroku.

Artykuł napisała:
Pani Dr n. o zdr. Patrycja Kłósek

Centrum Leczenia Otyłości Paleta Diet

www.paletadiet.pl
tel.: 690 442 833

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.