Loading...
Kręgosłup

zmiażdzenie dysku – ćwiczenia

Pytanie:
Witam,
Nazywam się Agnieszka i mam 26 lat. Pracuję od 5 lat przy opiece nad starszą osobą Od 2 lat odczuwam bóle kręgosłupa. Po wizycie u lekarza stwierdzono zmiażdzenie jednego dysku, zalecano ćwiczenia gimnastyczne i dłuższy odpoczynek. Czy reklamowany w telewizji kosmodisk może pomóc w mojej sytuacji? Czytałam dużo opinii na jego temat, jednak zdania są podzielone. Nie znam osobiście osoby, której on by pomógł. Dlatego proszę specjalistę o radę. Dziękuję

Odpowiedź:
Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór konwencjonalnych i niekonwencjonalnych metod i urządzeń, mających dopomóc w dolegliwościach grzbietu. Nie znam wystarczających dowodów wskazujących, że kosmodisk wykazuje skuteczność w leczeniu zespołów bólowych. Skuteczną metodą zmniejszenia dolegliwości bólowych jest systematyczne wykonywanie ćwiczeń, które wzmocnią mięśnie przykręgosłupowe i zapobiegną zmianom w obrębie pleców.
Bóle, które Pani odczuwa, mają zapewne charakter przeciążeniowy (podnoszenie, praca w skłonie), dlatego bardzo ważne jest, aby stworzyć u Pani mocny „gorset mięśniowy”, który przejmie część obciążeń kręgosłupa – stąd bardzo istotne regularne wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie grzbietu, brzucha i pośladków. Ponadto musi Pani w szczególny sposób uważać przy przenoszeniu czy podnoszeniu starszej osoby, którą się Pani opiekuje, szczególnie istotne jest stosowanie właściwych technik dźwigania. Polecam również pływanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.