Loading...
HobbyUroda

Znaczenie tatuaży – 72 najciekawsze wzory

Osoba odwrócona tyłem prezentuje bogato zdobiony tatuaż na całych plecach oraz rękach, w tym symbol słońca na lewym przedramieniu

Czasy, kiedy tatuaże kojarzyły się wyłącznie z subkulturą więzienną dawno już minęły. Dzisiaj stały się prawdziwą sztuką, a ozdabianie nimi ciała jest niezwykle modne. Na mniejsze bądź większe tatuaże decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, osoby młode i te starsze. Zanim udamy się do studia tatuażu warto poznać znaczenie tatuaży. Dzięki temu będziemy mogli postawić na taki, który idealnie odzwierciedli to, co nam w duszy gra.

Najbardziej popularne symbole oraz typy

Tatuaż wzory – poniżej prezentujemy najczęściej wybierane typy tatuaży. Oto one:

A

Dwie kobiety posiadające tatuaż wzór amulet

Amulet – to symbol wykonywany w określonym celu. Niektórzy tatuują amulety, które przynieść mają szczęście i ochronę przed nieszczęściem. Inni wybierają amulet, który ma dodać siły i wiary w siebie, a jeszcze inni chcą za pomocą amuletu uchronić się od lekkomyślności i podejmowania niesłusznych decyzji.

B

Tatuaż wzór z buddą na ręku mężczyzny

Bambus – motyw mający kilka znaczeń. Najczęściej utożsamiany jest z siłą, stabilnością i trwałością. Wskazuje również na to, że nasze życie jest udane. W niektórych kulturach bambus powiązany jest z życiem i śmiercią. Jest to wynik cech, jakie posiada jako roślina: jest wyjątkowo witalny.

Błazen to postać, która przez wieki obecna była na królewskich dworach. Zadaniem błaznów było zawsze rozbawianie królów. Obecnie błazen jest symbolem poczucia humoru i luźnego podejścia do życia. Z tego powodu tatuaż taki polecić można wszystkim ludziom „pozytywnie zakręconym”.

Broń – to motyw wywodzący się z więzień. Osadzeni stawiali na tatuaż przedstawiający broń, kiedy chcieli podkreślić swoją siłę, a także zasygnalizować innym więźniom, że w każdej sytuacji są gotowi się bronić. Dzisiaj tatuaż ten nie jest wiązany wyłącznie ze środowiskiem więziennym. Jednak jeśli interesują Cię wzory tatuaży, które wybierali osadzeni w różnych zakładach karnych, to przeczytaj inny nasz artykuł traktujący o znaczeniu najpopularniejszych tatuaży więziennychhttps://www.zdrowy-styl-zycia.pl/znaczenie-i-symbolika-tatuazy-wieziennych-najpopularniejsze-wzory/.

Budda – tatuaż, który cieszy się niezwykłą popularnością. Zgodnie z założeniami buddyzmu, Buddą może być każdy, komu udało się pokonać zazdrość i gniew. Na wytatuowanie wizerunku Buddy decydują się więc osoby, które poradziły sobie z nimi, ich życie wolne jest od ich wpływu. Jeśli chodzi o znaczenie tatuaży, to ten przedstawiający wizerunek Buddy jest jednym z tych, które niosą silny przekaz.

Byk – to zwierzę, które postrzegane jest jako niezwykle silne, impulsywne. Stąd też tatuaż przedstawiający byka symbolizuje męskość, agresywność, siłę, moc. Wskazuje również na lojalność. Często ten tatuaż wybierają mężczyźni, którzy chcą podkreślić swoją dominującą pozycję w danej grupie.

C

Mężczyzna, który posiada tatuaż wzór w kształcie chrząszcza

Che Guevara – jeden z bardziej kontrowersyjnych tatuaży. Cieszy się ogromną popularnością wśród tych, którzy popierają komunizm i chcą to jasno wyrazić. Na wizerunek Che Guevary stawiają również ci, którzy walczą z nierównością. Należy pamiętać, że ten tatuaż niesie ze sobą negatywny przekaz odnośnie homoseksualistów. Wszystko dlatego, że Che Gueavara tworzył obozy dla gejów. Jeśli chodzi o znaczenie tatuaży, nie wszystko jest więc takie oczywiste.

Cherubin – to dziecko – anioł. Bardzo często tatuażyści przedstawiają cherubinów otoczonych chmurami bądź łukami. Częste jest ich łączenie z motywami wskazującymi na boskość. Cherubin zawsze symbolizuje opiekę. Nawiązuje również do niewinności. Może symbolizować dziecięcą naturę.

Chrząszcz symbolizuje życie po śmierci, zmartwychwstanie, ale również moc, jaką ma słońce. Uważany jest za jeden z silniejszych amuletów, który ma zapewnić szczęście. Osoby tatuujące sobie chrząszcza liczą, że zapewni on im ochronę i przyniesie same dobre wydarzenia.

Czarna wdowa – jeden z najgroźniejszych pająków, jakie obecnie żyją na świecie. Postrzegany jako ten, który nieco śmierć. Czarna wdowa to tatuaż przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Symbolizuje władzę przedstawicielek płci pięknej. Jeśli chodzi o znaczenie tatuaży dla kobiet, ten niesie ze sobą silny przekaz.

Człowiek witruwiański to dzieło słynnego Leonardo da Vinci. Przedstawia mężczyznę o idealnych proporcjach ciała. Taki tatuaż poleca się szczególnie osobom chcącym podkreślić własną doskonałość i perfekcjonizm.

D

Młoda kobieta, która ma tatuaż wzór z delfina

Delfin – nauka mówi, że delfin jest drugim po człowieku najinteligentniejszym stworzeniem żywym. Jest zwierzęciem bardzo przyjaznym. Cechy te sprawiają, że tatuaż przedstawiający delfina symbolizuje inteligencję, ale również duchowość. Tatuaż delfin to idealny wybór dla miłośników natury, którzy chcą podkreślić swój związek z nią.

Diament – ten szlachetny kamień to symbol wieczności, nieskończoności, trwałości. Wynika to z cechy diamentu: jest to najtwardszy znany kamień. Tatuują go sobie osoby, które chcą zapewnić sobie ochronę przed złem.

Drut kolczasty – rodzaj drutu, który stosowano nie tylko po to, aby wytyczać granice, ale również by uniemożliwić zwierzętom opuszczanie terenów i niszczenie plonów. Symbolizuje pełną kontrolę. Na tatuaż przedstawiający drut kolczasty stawiają osoby chcące podkreślić, że każdy aspekt ich życia pozostaje pod ich kontrolą. To tatuaż również bardzo popularny wśród więźniów. W ich przypadku ma on przypominać o popełnionych w przeszłości błędach i chronić przed powrotem do nich.

Drzewo – symbolika tego tatuażu nawiązuje do budowy drzewa, które zawsze składa się z korony mającej kontakt z niebem oraz korzeni, które związane są z ziemią. To właśnie z tego powodu drzewo jest symbolem harmonii, wskazuje na połączenie między stabilną ziemią a pełnym duchowości niebem. Popularnym motywem, na który decyduje się wiele osób jest drzewo genealogiczne. Drzewa tatuaż jasno wskazuje na silny związek z własną rodziną.

Dzik – Mitologia grecka dawała dzikom uprzywilejowane miejsce. Podkreślała ich siłę, a także moc niszczenia. Obecnie jest to tatuaż wybierany przez osoby przeciwne polowaniom dla rozrywki.

F

Dwie kobiety a jednak jedna z nich ma tatuaż wzór w kształcie feniksa

Feniks – odrodzić się jak Feniks z popiołów – powiedzenie to zna chyba każdy. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wytatuowany Feniks symbolizuje odnowę, nieśmiertelność, ale również łatwość dostosowywania się do zmian. To sposób na to, aby pokazać, że jest się osobą, która nigdy się nie poddaje niezależnie od tego, co się jej przytrafia.

G

Młoda kobieta posiadająca gwiazdy tatuaż wzór

Gołąb – jako tatuaż z przekazem, jest to rozpoznawany na całym świecie symbol pokoju.

Gwiazda morska – motyw, po który chętnie sięgają marynarze. W ich przypadku gwiazda morska jest amuletem, który chroni przed nieszczęściami i zapewnia bezpieczny powrót do domu. W przypadku osób, które z morzem nie mają nic wspólnego gwiazda morska jest amuletem pomagającym w dążeniu do celu. Jak widać, znaczenie tatuaży może być różne nawet w odniesieniu do tego samego motywu.

H

Tatuaż motor na ręku mężczyzny, piękny tatuaż na ręce

Harley Davidson – jeden z tych tatuaży, które nierozerwalnie wiążą się z motocyklistami. Najczęściej tatuaż przybiera postać samego logo Harleya Davidsona, zdarza się jednak, że wykonany jest w połączeniu z amerykańską flagą. Zawsze jednak jest to symbol wolności i niezależności, czyli tych cech, które charakteryzują każdego motocyklistę bez względu na pochodzenie i wiek.

J

Kobiety z tatuażami, obie posiadają dużą ilość tatuaży

Jabłka te niezwykle popularne i lubiane owoce symbolizują miłość, zmysłowość, seksualność. Są idealne dla osób, które nie boją się własnej seksualności i chcą ją podkreślać. Z uwagi na przekaz biblijny jabłko postrzegane jest często jako symbol grzechu i pokusy. Dlatego jest to tatuaż zarezerwowany wyłącznie dla osób, które nie boją się krytycznych spojrzeń innych.

Jaskółki – jeszcze nie tak dawno jaskółki tatuowali sobie głównie żeglarze. Oznaczały one bliskość lądu, a tym samym mówiły o tym, że podróż szczęśliwie dobiega końca. Obecnie tatuaż przedstawiający jaskółkę pełni rolę swojego rodzaju amuletu. Ma wskazywać nam właściwą drogę.

Jaszczurka -symbolika tego tatuaży wynika z niezwykłej właściwości jaszczurki: kiedy straci ona ogon, w ciągu kilku dni wyrośnie jej nowy. Jest to wyjątkowa zdolność do regeneracji. To właśnie dlatego tatuaż przedstawiający jaszczurkę symbolizuje odrodzenie. Z uwagi na to, w jaki sposób porusza się jaszczurka, tatuaże jaszczurki często wybierają miłośnicy wspinaczki.

Jaśmin to roślina rodząca kwiaty wyjątkowej urody i o niezwykłym zapachu. Z tego powodu były one czczone w wielu kulturach. Obecnie jaśmin symbolizuje zmysłowość, łaskę i miłość. Jest także symbolem skromności. To tatuaż, który najczęściej wybierają kobiety. Raczej trudno spotkać go u mężczyzn.

Jezus Chrystus – to najważniejsza postać dla katolików. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że tatuaż przedstawiający Chrystusa wzbudza – podobnie jak ten przedstawiający Maryję – szereg emocji i kontrowersji. To tatuaż z przekazem. Taki tatuaż wybierają osoby, które chcą podkreślić sobie przywiązanie do chrześcijańskich wartości. Bez wątpienia jest to świetny wybór dla osób silnie utożsamiających się ze swoją wiarą.

K

Mężczyzna z tatuażami tworzącymi rękaw

Karta Królowa – symbol kobiecej energii. Mężczyźni na taki tatuaż raczej się nie decydują. Jest to domena kobiet. Co więcej, na wytuatuowanie sobie karty Królowej stawiają na ogół lesbijki, które walczą o lepszą pozycję kobiet w świecie.

Klaun – ostateczne znaczenie tego tatuażu uzależnione jest od rodzaju klauna, jaki został przedstawiony. Może to być klaun radosny, śmiejący się, który jest symbolem radości i dobrej zabawy bądź klaun zły, którego twarz jest przerażająca. Ten drugi to symbol strachu. Tatuaż klaun w Brazylii uznawany jest za obraźliwy symbol. Jeżeli zatem masz wytatuowanego klauna i jedziesz do Brazylii, lepiej nie obnoś się z nim przebywając pośród tamtejszej społeczności. Tatuaż klaun wykonują tam bowiem przestępcy, którym udało się zabić policjanta.

Kłódka – jeden z chętniej tatuowanych motywów. Na ogół połączona jest albo z kluczem, albo z sercem. Widząc taki tatuaż, można wnioskować, że nosząca go osoba jest już zajęta. UWAGA: kłódka może być otwarta. Wówczas znaczenie tatuaży znacząco się zmienia. Mówi o tym, że osoba, która go ma nie boi się nowej miłości, jest na nią otwarta.

Kod kreskowy – jeden z tych tatuaży, który pomaga wyrazić swoje poglądy polityczne. Decydują się na niego osoby, które otwarcie krytykują kapitalizm, ci, którym polityka kupowania, a następnie wyrzucania jest kompletnie obca. To tatuaż, który wybierają osoby chcące podkreślić, że wierzą w inny styl życia, że wszystko może zyskać swoje drugie życie.

Kompas – uważany jest za przewodnika dla osób zagubionych, poszukujących swojej ścieżki w życiu. Tatuaż ten ma ułatwić znalezienie własnej drogi w życiu. Kompas mogą tatuować sobie także ci, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jaka jest ich życiowa ścieżka.

Koniczyna – tatuaż symbolizujący międzynarodowy symbol szczęścia. Postrzegana jest tak nie tylko przez Polaków, ale również przez mieszkańców innych regionów świata. Na tatuaż przedstawiający koniczynę decydują się osoby, które chcą, aby szczęście już nigdy ich nie opuściło. Koniczyna tatuaż mająca trzy liście ma podtekst religijny. Symbolizuje bowiem Trójcę Świętą. Taką tatuują sobie więc osoby bardzo wierzące, które chcą to podkreślić.

Konie – tatuaż przedstawiający konie symbolizuje wolność, szlachetność, ale również siłę. Jest także nawiązaniem do natury. Taka symbolika wynika z tego, że niegdyś konie były zwierzętami żyjącymi dziko.

Kości – tatuaż mający kilka znaczeń. Przede wszystkim wskazują one na takie cechy, jak odwaga i chętne podejmowanie ryzyka. Jest idealny dla osób wierzących, że w życiu sprzyja im szczęście. Często na kości stawiają one podejmujące ryzyko i nie obawiające się jego konsekwencji.

Kotwica – to tatuaż symbolizujący bezpieczeństwo oraz nadzieję. Powszechne jest uważanie kotwicy za pośrednika pomiędzy ziemią a niebem.

Koty – każdy, kto chociaż raz zetknął się z kotem wie, że jest to zwierzę przebiegłe i bardzo inteligentne. Koci tatuaż symbolizuje więc te dwie cechy. Tatuując sobie kota, warto pamiętać jednak, że jest to także symbol zdrady oraz lęku przed człowiekiem. Nie przez wszystkich może być w związku z tym dobrze odebrany.

Król kier to karta, która podczas gry w pokera ma największe znaczenie. Symbolizuje szczęście, ale nawiązuje również do miłości. Stanowi swojego rodzaju amulet, który ma zapewnić szczęście właśnie w tej dziedzinie życia. Dlatego każdy, kto do tej pory nie miał szczęścia w miłości powinien postawić właśnie na taki tatuaż.

Króliczek Playboya – jeden z bardziej oczywistych tatuaży. Najczęściej decydują się na niego kobiety, które chcą podkreślić własną seksualność i erotyzm. To tatuaż odpowiedni dla kobiet świadomych siebie i swojego ciała i nie bojących się zwracać na siebie uwagi.

Krzyż – symbol, którego znaczenia nie trzeba zbytnio wyjaśniać. Wskazuje na wiarę, mówi o religijności osoby, która się na niego zdecydowała, jest wyrazem oddania Jezusowi. Jest to tatuaż, na który na ogół decydują się osoby wierzące. Znaczenie tatuaży tego typu jest naprawdę bardzo jasne.

Krzyż celtycki – niezwykle kontrowersyjny motyw, po jaki sięgają osoby decydujące się na tatuaż. Na krzyż celtycki stawiają najczęściej osoby rasy białej, które chcą podkreślić swoją przynależność do niej i wyrazić pogardę dla ludzi innych ras. Dlatego nie należy tatuować krzyża celtyckiego, nie sprawdzając uprzednio jego symboliki.

Księżyc – to symbol natury, ale również – co zaskakuje wiele osób – kobiecości. Symbolizuje również zmianę, co jest konsekwencją przechodzenia księżyca przez różne fazy.

L

Kobieta tatuaż wzór lewa na przedrabieniu

Lampart – tatuaż, który jest idealnym wyborem dla wszystkich panów chcących podkreślić swoją męskość. Wskazuje również na siłę, odwagę, wytrzymałość, zwinność. Często lamparta tatuują sobie miłośnicy polowań – lampart jest bowiem zwierzęciem o wyjątkowej zdolności zdobywania pokarmu.

Lew – tatuaż idealny dla wszystkich chcących podkreślić swoją siłę i moc. Lew symbolizuje również lojalność. To tatuaż z bardzo silnym przekazem. Idealny dla osób pewnych siebie i swoich możliwości.

Lilijka harcerska – to jeden z bardziej znanych symboli. Wskazuje na duchowość, czystość, mówi również o doskonałości. Jest to symbol o znaczeniu międzynarodowym. Szczególna jest jego rola w kulturze francuskiej oraz buddyjskiej.

Ł

Kobieta i mężczyzna, kobieta ma tatuaż, wzór w kształcie łapacza snów

Łabędź – jeden z bardziej niezwykłych ptaków. Postrzegany jako szczególnie elegancki. Symbolizuje również spokój. Tatuaż z motywem łabędzie poleca się osobom chcącym podkreślić własny spokój i ceniących elegancję i styl.

Łapacz snów – w ostatnim czasie tatuaż przedstawiający łapacz snów jest jednym z najczęściej wybieranych i to nie tylko przez młode osoby. Wywodzi się z kultury Indian amerykańskich, którzy łapach snów traktowali jako sposób na odpędzenie złych duchów ze snów.

Łzy – wzór na tatuaż bardzo mocno kojarzony ze światkiem więziennym. Dlatego nie poleca się tatuowania łez osobom, które nie mają kryminalnej przeszłości. Łzy symbolizują strach, pokazują, że jest się osobą, która nie chce wchodzić w konflikty, a tym samym chce uniknąć problemów. Tatuaż z motywem łez noszą więc w więzieniu jednostki słabe, które nie mają wysokiej pozycji. Jeśli chodzi o znaczenie tatuaży, ten jest jednym z bardziej interesujących.

M

Tatuaż wzór motyl na wewnętrznej stronie ręki

Mandala – to kolejny symbol doskonale rozpoznawany na całym świecie. Wywodzi się z buddyzmu oraz hinduizmu. Dobrze wykonana mandala mocno przyciąga wzrok. Jest więc tatuażem idealnym dla wszystkich lubiących skupiać na sobie uwagę.

Maryja Dziewica – to jeden z tych tatuaży, które wzbudzają ogromne emocje, a nierzadko i kontrowersje. Jako że jest to jedna z najważniejszych postaci w katolicyzmie tatuaż ją przedstawiający przez wiele osób uważany jest za obrazę uczuć religijnych. Osoby tatuujące sobie Maryję, na ogół chcą podkreślić takie swoje cechy, jak czystość i współczucie dla innych. Maryja może być przedstawiona z synem. W takim przypadku tatuaż symbolizuje miłość matki do syna.

Maski teatralne – to tatuaż bezpośrednio nawiązujący do sztuk teatralnych. Tatuaż maski wskazuje na tragedię oraz komedię, a więc dwa najbardziej klasyczne gatunki. Na taki tatuaż maski najczęściej decydują się aktorzy, którzy w ten prosty sposób chcą wyrazić jaką miłością darzą sztukę sceniczną. Warto jednak pamiętać, że jest to również motyw często wybierany przez więźniów. W subkulturze więziennej wskazuje na życie oraz śmierć.

Motyl – to tatuaż symbolizujący wolność, piękno, ale także przemianę. Tatuaż motyl znaczenie ma jednak szersze. Motyle utożsamia się również z kruchością, delikatnością, ulotnością. To tatuaż idealny dla tych, którzy chcą podkreślić, że nie są już tą samą osobą, co kiedyś.

N

Młody mężczyzna ma tatuaż, wzór w kształcie nuty

Nuty – to tatuaż, na który na ogół decydują się miłośnicy muzyki. Co jednak ważne, taki tatuaż nie jest zarezerwowany wyłącznie dla muzyków. Decyduje się na niego wiele osób, dla których muzyka – bez względu na gatunek – jest naprawdę bardzo ważna.

O

Młode kobiety a jedna z nich ma tatuaż, wzór oko boga na ramieniu

Oko Boga – wszystkowidzące Oko, bo tak również określa się ten motyw, to symbol doskonale znany nie tylko Polakom. To właśnie Oko Boga umieszczane jest na dolarach. Na ogół symbol ten oznacza szósty zmysł. Traktowany jest także jako amulet, którego zadaniem jest odstraszanie złych duchów.

Oko Horusa – jeśli chodzi o znaczenie tatuaży, to jeden z tych tatuaży, które mają zapewniać nam ochronę. Tatuują go osoby, które chcą poczuć się bezpiecznie i pewnie. Miłośnicy tatuaży wierzą, że wytatuowane oko Horusa skutecznie będzie chronić przed różnymi niebezpieczeństwami.

P

Młoda kobieta ma tatuaż, wzór w kształcie podkowy

Pięść – idealny wzór na tatuaż dla wszystkich chcących podkreślić swoje jasne stanowisko przeciwko czemuś bądź komuś. Pięść może symbolizować zdecydowane poglądy, na przykład przeciwko rasizmowi.

Podkowa – jest to jeden z bardziej znanych symboli szczęścia. Osoby tatuujące sobie podkowę liczą na to, że szczęście ich nie opuści i będzie im zawsze sprzyjać.

Psy – tatuaż przedstawiający psa nawiązuje do lojalności i wierności. Wynika oczywiście bezpośrednio z cech, jakie przypisuje się tym zwierzętom. Wiele osób decyduje się na wytatuowanie sobie wizerunku własnego psa: zarówno tego, którego nadal posiadają, jak i tego, który niestety już nie żyje.

Ptak – jeden z ważniejszych symboli, jakie wywodzą się z natury. Wskazuje na wolność, duchowość, pokój. Tatuaż przedstawiający ptaka bądź ptaki to świetny wybór dla wszystkich, którzy nie boją się marzeń.

R

tatuaż, wzór róża na ciele kobiety

Róża – to jeden z ważniejszych symboli. Wskazuje na miłość, piękno, ale symbolizuje również prawdziwą pasję.

S

Kobieta z tatuażem wzorem w kształcie smoka

Słonecznik – to wzór na tatuaż przedstawiający ten letni kwiat to najlepszy sposób, aby pokazać światu, że droga, którą podążamy jest słuszna i nie zamierzamy jej zmieniać.

Słońce – to symbol życia, mocy, płodności, ale również – co dla wielu osób jest ogromnym zaskoczeniem – męskości.

Smok – symbol wywodzący się z Chin, gdzie przez wieki symbolizował władzę, ale również tajemnicę. Nawiązywał do mądrości, inteligencji, a także dobrej woli. Z kolei w Europie smoki to przerażające stworzenia budzące strach. Symbolika tatuażu, który przedstawia smoka może być więc różna. Najczęściej jednak osoby decydujące się na tatuaż przedstawiający te legendarne stworzenia bazują na azjatyckiej symbolice.

Symbol nieskończoności – to symbol doskonale znany na całym świecie, a jego znaczenie jest dokładnie takie samo bez względu na kraj. Symbolizuje wieczność, brak końca. Większość osób decydujących się na tatuaż przedstawiający symbol nieskończoności wiąże go z miłością.

Syreny – ich symbolika jest nieco bardziej skomplikowana. Według legend marynarskich symbolizują one ochronę i bezpieczeństwo. To bowiem właśnie syreny ratowały tych marynarzy, którzy wpadli w objęcia śmierci. Są również symbolem pokusy, ale także piękna.

W

tatuaż wzór w kształcie węża na głowie mężczyzny

Ważka – to kolejny przykład symbolu międzynarodowego. W wielu kulturach postrzegany jest jako symbol szczęścia i wewnętrznej przemiany.

Wąż jest zwierzęciem, któremu przypisuje się wiele złych cech. Za sprawą historii Adama i Ewy postrzegany jest jako zwierzę przebiegłe, zdradliwe, kuszące. Jednocześnie jest bardzo inteligentny i finezyjny. Dlatego taki tatuaż to świetny wybór dla osób, które chcą podkreślić, że w osiąganiu stawianych sobie celów bazują przede wszystkim na własnej inteligencji.

Węzeł – to symbol wywodzący się z kultury celtyckiej. Wskazuje na wieczność, symbolizuje również połączenie duszy ludzkiej z naturą.

Wilk – tatuaż przedstawiający wilka symbolizuje szlachetność, spryt, ale również lojalność i zaufanie.

Wiśnie – mało kto wie, że nawiązują do błony dziewiczej. W związku z tym wiśnie są symbolem zarówno dziewictwa jako takiego, jak i niewinności.

Wróżka – osoby mające tatuaż przedstawiający wróżkę najczęściej chcą podkreślić swoją młodość i niewinność. Tatuaż ten nawiązuje również do młodzieńczej pogody ducha. Jest więc często wybierany przez osoby już nieco starsze, które chcą pokazać, że mimo swoich lat nie zatraciły młodzieńczej radości.

Y

Yin i Yang tatuaż wzór na ciele mężczyzny

Yin i Yang to oznaczenia o międzynarodowej sławie. Są doskonale rozpoznawane bez względu na szerokość geograficzną. Symbolizują równowagę, wskazują, że żadna z części nie może istnieć bez drugiej.

Z

mężczyzna który ma tatuaż wzór w kształcie zamku

Zamek to wzór na tatuaż o znaczeniu ochronnym. Decydują się na niego osoby pragnące zaznać w życiu spokój. Ów ochrona odnosi się tak do fizyczności jak i mentalnego uczucia swobody.

1% – jeden z bardziej charakterystycznych tatuaży. Związany ze światem motocykli i ich miłośników. Chętnie stawiają na niego motocykliści zwłaszcza amerykański. Ma to być nawiązanie do tego, że motocykliści wcale nie są niebezpiecznymi ludźmi. Jedynie 1% z nich to członkowie gangów motocyklowych. Reszta to ludzie w pełni oddani swojej pasji.

Popularność tatuaży jest obecnie ogromna, a wzory tatuaży tak mnogie, że bez wątpienia każdy wybierze odpowiedni dla siebie . Nie są one już tylko domeną więźniów ani mężczyzn z półświatka. Obecnie tatuaż to forma sztuki, a także świetny sposób na wyrażenie siebie. Przedstawione przez nas motywy to oczywiście nie wszystko, na co mogą zdecydować się osoby chcące zrobić sobie tatuaż. Przedstawiliśmy te najbardziej popularne, które zawsze niosą ze sobą pewne znaczenie. Jeśli nie wiesz, co oznacza wybrany przez Ciebie wzór, zapytaj w studio tatuażu. Dzięki temu unikniesz poważnej wpadki w postaci wytatuowania sobie czegoś, czego znaczenie kompletnie Ci nie odpowiada. Nie zawsze znaczenie tatuaży odpowiada temu, co nam się wydaje.

Artykuł napisał:
Tomasz – miłośnik tatuaży,
posiadacz perfekcyjnie wykonanego „rękawa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.