Loading...
HobbyUroda

Znaczenie tatuaży damskich. Poznaj ich symbolikę

Kobieta w okularach leży z głową opartą na ramionach, jej tatuaże na przedramionach to delikatne linie i kropki

Jeszcze kilkanaście lat temu tatuaże u kobiet były rzadkością. Dzisiaj coraz więcej przedstawicielek płci pięknej, decyduje się na taką formę ozdobienia swojego ciała. Tatuaże dla kobiet cieszą się coraz większą popularnością. Dobre salony tatuażu są w stanie zaoferować perfekcyjnie wykonane rysunki na skórze i nawet te najbardziej skomplikowane wzory. Wiele kobiet robiących sobie tatuaż dokładnie sprawdza znaczenie tatuaży damskich. W ich przypadku jest to bowiem nie tylko dekoracja ciała, ale również sposób na wyrażenie siebie. Jaka jest symbolika tatuaży, które wśród kobiet cieszą się największą popularnością? Dziś właśnie o tym! Jednak pamiętajmy – tatuaż damski wcale nie musi być delikatny!

Znaczenie tatuaży damskich: krzyż

To tatuaż damski, który ma przede wszystkim znaczenie religijne. Jest więc często wybierany przez te kobiety, które chcą podkreślić swoją łączność z Bogiem. Ma on jednak również inną, dla wielu naprawdę zaskakującą symbolikę. Oznacza życie pełną parą, korzystanie z niego tak mocno, jak się da. Pozioma belka wskazuje z kolei na kobiecość.

Tatuaż u kobiety: wilk

Tatuaż wilk znaczenie ma dość interesujące. To tatuaż, którego wybór przez kobiety może zaskoczyć wiele osób. Często kojarzy się z mężczyznami. Tymczasem okazuje się, że motyw wilka jest jednym z bardziej popularnych wśród kobiet. Ma on bardzo jasny, silny przekaz. Nosi go osoba, która ceni sobie wolność, jest lojalna wobec swoich bliskich i przyjaciół, nie pozwala sobą kierować. To tatuaż, który idealnie wpisuje się w osoby będące wolne duchem.

Damski tatuaż: pióro

Pióro zalicza się do jednych z częściej wykonywanych tatuaży damskich. Jak się okazuje, jest to tatuaż wieloznaczny. Często symbolizuje kogoś, kogo straciliśmy. Może być więc sposobem na upamiętnienie ważnej dla nas osoby, której już z nami nie ma. Pióro nawiązuje także do szczęścia. Mówi o swobodzie i wolności. Jest więc chętnie wybierany przez osoby, które cenią swoją wolność, nie lubią, kiedy inni próbują nimi kierować.

Co oznacza tatuaż motyl?

To bardzo popularny, lubiany przez kobiety tatuaż. Znaczenie tatuaży motyl niesie ze sobą jasny przekaz. W swoim znaczeniu nawiązuje bardzo mocno do przepoczwarzania się gąsienicy w motyla. Jest to symbol odrodzenia, zmiany, przeobrażenia. Wskazuje, że nosząca go kobieta przeszła ważną zmianę, stała się lepszym człowiekiem. Motyl to także symbol lekkości ducha. Według Greków oznacza duszę.

Tatuaż damski: sowa

To tatuaż, który kobiety wybierają zaskakująco często. Sowy to ptaki, które kojarzą się nam z ogromnym zasobem wiedzy i mądrością życiową. Takie też jest znaczenie tego tatuażu. Wskazuje on na doświadczenie, które zaowocowało bagażem wiedzy życiowej. Mówiąc o tym tatuażu, warto wspomnieć, jaki jest jego rodowód. Mało kto wie, że takie znaczenie sowy wywodzi się ze starożytnej Grecji. Sowa była atrybutem bogini Ateny będącej patronką mądrości oraz sztuki. Sowa to tatuaż, który szczególnie dobrze prezentuje się na ramieniu.

Znaczenie tatuaży damskich: róża

To chyba najbardziej popularny motyw wśród pań, które zdecydowały się na tatuaż. Ciekawostką jest jednak fakt, że odpowiednia kompozycja sprawia, że różę można wytatuować również u mężczyzny. Róża to tatuaż mający wiele znaczeń. Ostateczna symbolika uzależniona jest od tego, jaki kolor ma wytatuowany kwiat. I tak, jeśli jest to róża czerwona, to oczywistym jest, że symbolizuje namiętną miłość. Róża może być także symbolem przyjaźni. Co ciekawe, może nawiązywać też do żałoby. Bardzo często tatuażyści łączą ją z innym motywem – czaszką.

Jaskółka – symbolika

Jaskółka to jeden z tatuaży o bardzo pozytywnym znaczenie. Mówi o wolności, swobodzie, odrodzeniu. Przez wieki jaskółka symbolizowała wierność i szczęście. Jest to tatuaż bardzo subtelny i lekki, co z pewnością sprawia, że kobiety upodobały go sobie szczególnie.

Znaczenie tatuaży damskich: skrzydła

Kolejny tatuażowy klasyk, jeśli chodzi o kobiety. Na ogół jest on wykonany w miejscu niewidocznym dla osób postronnych, często na plecach. Skrzydła podkreślają indywidualność, wskazują, że nosząca je kobieta wznosi się ponad problemy życia codziennego.

Symbolika tatuaży dla kobiet jest naprawdę rozbudowana. Przedstawione motywy tatuaży damskich to jedynie niewielki wycinek tego, na co decydują się kobiety. Dla pań symbolika tatuaży ma jednak zawsze ogromne znaczenie. Mamy nadzieję, że już między innymi wiesz co oznacza tatuaż róża, czy jakie jest znaczenie tatuażu jaskółka.

Poznaj także znaczenie i symbolikę tatuaży męskich na https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/znaczenie-tatuazy-meskich-dowiedz-sie-co-oznaczaja-zanim-sie-zdecydujesz/.

Artykuł napisał:
Tobiasz – doświadczony tatuażysta,
fascynat symboliki tatuaży

Źródło:

  • Andrzej Zwoliński, Mowa tatuażu.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.