Loading...
Zdrowie

Zobacz, dlaczego warto kupić kapsułki z lecytyną

Kapsułki z lecytyną leżą rozsypane na białym stole

Suplementy diety z lecytyną są powszechnie dostępne. Polecano Ci tego typu preparaty, ale nie masz do nich przekonania? Wyjaśniamy, dlaczego warto przyjmować lecytynę i jakie są jej właściwości.

Czym tak naprawdę jest lecytyna?

Zastanawiasz się, czym dokładnie jest lecytyna? Otóż nazywamy tak mieszaninę różnych związków, głównie fosfolipidów. W jej skład wchodzą związki tłuszczowe, które nawzajem wzmacniają swoje działanie. Znaczną część lecytyny stanowią przyłączone do rdzenia kwasy tłuszczowe. Dla zdrowia korzystne mogą być takie związki zawarte w lecytynie jak seryna, inozytol oraz cholina.

Warto wiedzieć, że lecytynę pierwszy raz wyizolowano z żółtka kurzego jaja ok. połowy XIX w. Przypisywane jest to Nicolasowi Gobley’owi. Co ciekawe, nazwa mieszaniny pochodzi od greckiego słowa „lekithos”, oznaczającego żółtko. Współcześnie najbardziej powszechna jest lecytyna pozyskiwana z soi. W związku z tym często nazywa się ją lecytyną sojową.

Lecytyna – kapsułki dla każdego

Zastanawiasz się, kto powinien sięgnąć po lecytynę i jakie ma ona właściwości? Przede wszystkim musisz wiedzieć, iż jest ona składnikiem błon komórkowych, więc stanowi budulec wszystkich znajdujących się w ciele komórek. Ponadto mieszanina buduje otoczkę mielinową komórek układu nerwowego. Co więcej, lecytyna sprzyja wchłanianiu rozpuszczalnych w tłuszczach witamin.

Jeśli chcesz wzmocnić swój układ nerwowy, a zwłaszcza pamięć i koncentrację, pomocna może okazać się lecytyna w kapsułkach. To jedna z najpopularniejszych form, w których dostępna jest ta mieszanina.. Polecana jest ona zarówno osobom młodym, uczącym się, jak i dorosłym pracującym umysłowo, czy też seniorom, którzy chcą usprawnić procesy pamięciowe.

Dlaczego warto kupić lecytynę?

Zastanawiasz się, dlaczego jeszcze warto przyjmować lecytynę? Otóż bierze ona udział w procesach przemiany materii i działa jak bariera ścian żołądka i wątroby. Ponadto uczestniczy w gospodarce cholesterolem, więc może wpływać na działanie układu krwionośnego, zwłaszcza sprawność krążenia. Dzięki niej może wzrosnąć wydolność Twojego organizmu. Lecytyna cieszy się popularnością również ze względu na opóźnianie procesów starzenia. Co więcej, może ona wpływać korzystnie na stan chorych na zaburzenia maniakalno-depresyjne. Jest ona w stanie zmniejszać częstotliwość występowania halucynacji i urojeń. Lecytyna może także niwelować zaburzenia nastroju i osłabiać objawy manii.

Jak widać, lecytyna to mieszanina, która może bardzo korzystnie wpływać na Twój organizm. Jeśli po nią sięgniesz, z pewnością po pewnym czasie zauważysz duże efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.