Loading...
Bez kategorii

Długie skarpetki – kiedy zyskały na popularności?

Wysokie skarpetki powróciły do trendów

Fason skarpetek przez lata ulegał skróceniu i wydłużeniu, dlatego trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy na popularności zyskały podkolanówki. Na pewno stanowiły nieodłączny element amerykańskich strojów sportowych i cheerleaderskich w XX wieku, a z boisk szybko przeniosły się też do szkół i na ulice.

Potem jeszcze kilkakrotnie pojawiały się na wybiegach. Po roku 2000 przez dwa lub trzy sezony wielokolorowe pasiaste skarpetki miały niemal wszystkie nastolatki w Polsce. Po kolejnej przerwie, w której podkolanówki zostały wyparte przez stopki, z całą pewnością można stwierdzić, że czas na kolejny huczny come back!

Skarpetki jako kluczowy element stylizacji

Wysokie skarpetki zostały zaprojektowane po to, aby były widoczne. Koniec z chowaniem ich pod przydługimi nogawkami spodni. Teraz mają grać pierwsze skrzypce, co jest kwestią nie tylko mody, ale też… praktyczności. Wysokie skarpety, albo getry mają za zadanie otulać kostki i łydki, aby chronić nogi przed zmarznięciem. To oczywiście propozycja dla kobiet, które zimą nie chcą rezygnować ze spódnic i sukienek, a zarazem chcą czuć się świetnie.

A co z mężczyznami? Dobra wiadomość jest taka, że wyższe skarpetki, szczególnie te różnokolorowe, zdobione śmiesznymi motywami są przeznaczone również dla nich. Biznesmeni, chcąc przełamać chłód i oficjalny charakter garniturów sięgają właśnie po kolorowe dodatki. Gdy siadają, zakładając nogę na nogę, rozmówcy mają okazję zobaczyć ich kostki okryte gustownymi, na pewno nie nudnymi, skarpetkami.

Stylizacje z długimi skarpetkami

W tworzeniu stylizacji z długimi skarpetkami ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia! Modele sięgające nad kolano dobrze wyglądają np. w połączeniu z sukienką czy spódnicą, z kolei te do połowy łydki zabawnie prezentują się z podwiniętymi nogawkami. Co odważniejsi decydują się na wkładanie wysokich skarpet do sandałów na szpilkach, a nawet… naciągania ich na spodnie. Na pewno nietuzinkowym zestawem okaże się garnitur i kolorowe skarpetki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.