Loading...
Leczenie

Kremy znieczulające

Korzystanie z kremu znieczulającego i plastrów

Krem znieczulający hamuje przewodzenie impulsów nerwowych, dzięki czemu w dużo łatwiejszy sposób możemy przejść przez pewne zabiegi. Dowiedz się więcej o tym użytecznym kosmetyku.

Jak stosować krem znieczulający?

Krem znieczulający należy do linii kosmetyków medycznych. Preparat przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórze. Jest kosmetykiem zewnętrznym, dlatego stosowanie go jest łatwe i szybkie.

Na powierzchni, gdzie został zaaplikowany łagodzi ból, uczucie zimna lub ciepła. Sprawia, że odczucia na skórze są blokowane. Dzieje się to za sprawą substancji, pośród których najczęściej występuje lidokaina. Lidokaina skutecznie znieczula, ponieważ hamuje powstawanie impulsów nerwowy.

Znieczulenie działa w określonym miejscu, w którym krem został nałożony, dzięki czemu nie musimy się martwić, że odczucie rozprzestrzeni się.

Przy zachowaniu środków ostrożności kremy są w pełni bezpieczne, a elekt znieczulenia jest jedynie tymczasowy i całkowicie odwracalny.

Gdzie wykorzystuje się kremy znieczulające?

Kremy znieczulające stosowane są szeroko w kosmetologii oraz medycynie estetycznej sprawiając, że zabiegi stają się przyjemniejsze. Mogą zostać wykorzystane w trakcie m.in:

Również medycyna korzysta z ich właściwości przy czynnościach, które niosą dyskomfort np. pobieranie krwi lub bolesne szczepienia, cewnikowanie pęcherza oraz do zabiegów stomatologicznych.

Kremy znieczulające pozwalają na podwyższenie się standardów wykonywanych usług. Zwiększają komfort pacjenta lub klienta, dzięki czemu wpływają też na jakość czynności.

Ulga jaką dają kremy umożliwia łatwiejsze przejście przez najboleśniejsze momenty, dlatego stosuje się je również w przypadku kontuzji sportowych.

Osoby o niskim progu wytrzymałości na ból dzięki użyciu tego kosmetyku cieszą się większą możliwością korzystania z zabiegów, które wpłyną na ich lepszą samoocenę poprzez np. upiększenie swojego ciała.

Przeciwwskazania

Najważniejszym przeciwwskazaniem do stosowania jest alergia na jakiś ze składników kremu. Przed większą aplikacją warto jest zastosować małą próbę i obserwować reakcję ciała.

Krem może być również niebezpieczny dla osób chorych na padaczkę lub ciężką niewydolność wątroby i nerek.

Część z kremów znieczulających jest dostępna jedynie na receptę.

Pamiętajmy, że kremy znieczulające jako kosmetyki medyczne mogą być stosowane przy ściśle określonych zasadach. Jeżeli nie masz pewności wobec tego, czy nie jesteś uczulony na preparat, skonsultuj się wcześniej z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.