Loading...
Uroda

Laser w medycynie estetycznej. Jakie są dostępne zabiegi?

Laser w medycynie estetycznej

Artykuł partnera.

Medycyna estetyczna opiera się na dążeniu do naturalnego piękna pacjenta. Innowacyjne technologie pozwalają na odmładzanie skóry, ale także na szereg innych procedur, między innymi usuwanie tatuaży i leczenie zmian naczyniowych. Dowiedz się więcej o możliwościach laserowych zabiegów medycyny estetycznej.

Czym jest laseroterapia?

Laseroterapia to zbiorcze określenie na zróżnicowane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykorzystujące światło lasera. Laser stosuje się także w innych gałęziach medycyny, między innymi w fizykoterapii. Co ciekawe, laseroterapie wykorzystuje się także w urologii i ginekologii estetycznej. Pozwala między innymi w niskoinwazyjny sposób leczyć nadżerki i ektopie, a także korygować defekty narządów rodnych wywołanych procesami starzenia.

Laserowe zabiegi medycyny estetycznej anti-aging

Medycyna estetyczna szuka sposobów na to, by zniwelować oznaki starzenia i przywrócić atrakcyjny wygląd skóry w sposób bezpieczny i bezinwazyjny. Takie możliwości oferuje laseroterapia.

Wykorzystuje się kilka różnych technologii laserowych. Dobór rozwiązania zależy od preferencji pacjenta i rodzaju defektu wizualnego, dlatego tak ważne jest indywidualne podejście. W naszej klinice medycyny estetycznej każdy zabieg poprzedzamy konsultacją, która pozwala określić, jaka technologia będzie najskuteczniejsza — mówi ekspert z warszawskiej The Clinic.

Światło laserowe w zabiegach anti-aging stymuluje naturalne procesy regeneracji skóry. Powoduje kontrolowane mikro uszkodzenia, które sprawiają, że zdrowe tkanki zostają zmuszone do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych.

W efekcie następuje zwiększenie jędrności, gęstości i elastyczności skóry. Można w ten sposób zniwelować m.in. zmarszczki mimiczne, osłabiony owal twarzy, rozszerzone pory czy niejednolity koloryt. To bezpieczna alternatywa dla kwasu hialuronowego.

Usuwanie blizn i rozstępów

Medycyna estetyczna rozwiązuje też problem zróżnicowanych blizn i rozstępów. W przypadku tych pierwszych mówimy o bliznach pooperacyjnych, pooparzeniowych, potrądzikowych i innych. Mogą być przerostowe lub zanikowe.

Rozstępy także są rodzajem blizny. W praktyce jest to włóknista tkanka łączna. Po upływie około dwóch lat od urazu blizna przestaje się zmieniać. Może być różowa, biała lub ciemniejsza w zależności od predyspozycji pacjenta.

Laserowe procedury medycyny estetycznej pozwalają na przebudowę blizny. Kontrolowane mikro uszkodzenia wnikają w głąb tkanki, sięgając do skóry właściwej. W ten sposób stymulują produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. Często już jeden zabieg wystarczy do znacznego spłycenia blizny.

Zamykanie naczynek, leczenie rumienia, usuwanie zmian naczyniowych

Co istotne, medycyna estetyczna znajduje rozwiązania także dla problemów zdrowotnych. Należą do nich zróżnicowane zmiany naczyniowe, żylaki, naczyniaki i inne schorzenia związane z naczyniami krwionośnymi.

Wykorzystuje się specjalistyczny laser naczyniowy, którego światło zostaje pochłonięte przez naczynie krwionośne. W efekcie zostaje ono obkurczone i zamknięte.

W podobny sposób można zamykać trwale rozszerzone naczynka na twarzy (np. na skutek łojotokowego zapalenia skóry), leczyć rumień niezależnie od etiologii (w tym bez konkretnego podłoża), jak również niwelować objawy trądziku różowatego.

Istotne są tu możliwości technologii lasera naczyniowego — dostępne długości fal i końcówki pozwalają łatwo dostosować parametry urządzenia do danego problemu.

Usuwanie tatuaży

Warto sięgnąć po medycynę estetyczną także wtedy, gdy nosimy niechciane tatuaże lub nieudany makijaż permanentny. W tym celu stosuje się specjalistyczne urządzenie, które umożliwia likwidowanie barwnika.

Wiązka światła wnika w głąb skóry i zostaje pochłonięta przez cząsteczki tuszu. Dochodzi do ich rozbicia w drobny pył, z którego usunięciem dobrze radzi sobie układ odpornościowy organizmu. Medycyna estetyczna proponuje rozwiązania, które umożliwiają usuwanie tatuaży czarnych i kolorowych, także opornych na przestarzałe urządzenia.

Klinika medycyny estetycznej powinna zawsze przeprowadzić konsultację przed zabiegiem. Każda laseroterapia wymaga odpowiedniego przygotowania — m.in. zaprzestania stosowania leków, ziół i kosmetyków światłouczulających, rezygnacji z alkoholu czy unikania ekspozycji na słońce. Ważna jest także prawidłowa rekonwalescencja.

Odpowiednio przeprowadzony zabieg wraz ze stosowaniem zaleceń przez pacjenta daje wysoką skuteczność. Z dzisiejszymi technologiami efekty często widoczne są już po jednym zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.