Loading...
Uroda

Ile wydajemy na zabiegi medycy estetycznej?

Kobieta na zabiegu medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej oferują kobietom, jak i także mężczyzną coraz to więcej skutecznych oraz nowatorskich procedur, które poprawiają wygląd. Kilka z nich od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach skuteczności oraz zadowolenia z efektów. Poniżej trzy królujące niezmiennie zabiegi.

3 najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się sporą popularnością. Numerem jeden jest mezoterapia igłowa. Na czym polega ten zabieg? Polega on na dostarczeniu leczniczych substancji, odżywczych oraz także regenerujących bezpośrednio w głąb naszej skóry. Zależnie od wieku oraz stanu skóry pacjenta lekarz może stworzyć koktajle odżywcze spersonalizowane z regenerujących substancji, mikroelementów, witamin czy też retinolu, kwasu hialuronowego oraz witaminy C. Tenże zabieg nie tylko poprawia samą elastyczność oraz gęstość skóry, ale do tego jej napięcie. Mezoterapia igłowa może być nieco bolesna. Jednak najczęściej zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu delikatnym. Od niedawna zabieg ten się stosuje w rozszerzeniu na skórę owłosioną głowy. Jak się okazało, starzeje się ona w takim samym stopniu jak inne partie, chociaż nie dostrzegamy tego. Poprawa jej kondycji wpływa znacząco na wygląd całej twarzy, szczególnie policzków oraz czoła. Cenny również jest efekt uboczny takich zabiegów, którym jest spora poprawa kondycji włosów. Profesjonalny zabieg wykonuje m.in. Klinika dermatologiczna Murano w Warszawie.

Kolejny zabieg, który można nazwać absolutnym przełomem w zagęszczaniu oraz rewitalizacji skóry, jest wprowadzenie do niej macierzystych komórek CGF. W nim wykorzystuje się czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste, które są pozyskane z krwi pacjenta. Wykonywany jest przez lekarza kaniulą lub też techniką mezoterapii, przyspiesza regenerację intensywną i po kilku tygodniach daje bardzo widoczne efekty poprawy kondycji naszej skóry. Tenże zabieg polega na niczym innym jak na iniekcji macierzystych komórek oraz czynników wzrostu zawieszonych w żalu uzyskanym z białek krwi. Metoda ta jest w stu procentach bezpieczna oraz naturalna, ponieważ wykorzystuje potencjał własnej krwi.

Jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej niekwestionowaną pozycję zajmuje cały czas botoks. Jest to zabieg bardzo skuteczny oraz ceniony. Tak zwana toksyna botulinowa służy od lat do wygładzania zmarszczek na czole oraz wokół oczu. Blokując samo przewodzenie impulsów nerwowych odpowiedzialnych za skurcze mięśni naszej twarzy, sprawia, że tracą one sporą zdolność kurczenia się. Skóra dzięki temu nie może się w żadnym wypadku marszczyć, rozluźnia się, a nasze zmarszczki się nie pogłębiają. Prawdziwym przełomem ostatnich lat jest stosowanie tejże substancji do podnoszenia kącików ust oraz niwelowania tak zwanych zmarszczek palacza. Botoksu się także używa do wygładzania zmarszczek na szyi oraz dekolcie. Tenże zabieg przynosi bardzo szybko efekt, nie wymaga ani znieczulenia, ani też rekonwalescencji. Botoks skutecznie blokuje niewielkie fragmenty naszej skóry. Dlatego też reszta mięśni funkcjonować może normalnie, a twarz nie wygląda w sposób nienaturalny. Działanie botoksu w czasie jest ograniczone, a więc skutki zabiegu są poniekąd odwracalne. Wymaga na pewno powtarzania, ale zmarszczki raz wyprasowane nie wracają do stanu sprzed zabiegu. Botoks im daje czas na regenerację.

Ile kosztuje piękny wygląd?

Wiele osób zastanawia się ile kosztują zabiegi medycyny estetycznej. Musimy jednak zaznaczyć, że nie jesteśmy w stanie jednoznacznie wskazać ceny. Wszystko jest zależne od konkretnego zabiegu, stanu naszej skóry, lokalizacji gabinetu medycyny estetycznej, jak i także jego renomy. Na pewno na zabiegach z zakresu medycyny estetycznej nie powinniśmy oszczędzać.

Wielokrotnie słyszymy w mediach opowieści, w których kobieta, czy też mężczyzna pokusili się o promocyjną cenę i skończyło się to trwałym paraliżem twarzy. Jest to naprawdę bardzo ryzykowne podejście. Nie da się tego ukryć.

Dobrych klinik medycyny estetycznej jest naprawdę sporo. Sugerujmy się doświadczeniem, renomą oraz ofertą danego miejsca. Dużo do myślenia mogą nam także dać opinie. Gdy są one w znacznej większości pozytywne, to śmiało możemy danemu miejscu oraz specjalistom zaufać. Dobrze jest także trafić do danej kliniki z polecenia. Dzięki temu czujemy się bezpieczniej, a to w takiej sytuacji jest bardzo ważne.

Pamiętajmy, że medycyna estetyczna chyba już na zawsze zostanie między nami. Nikogo nie szokuje już pozbywanie się zmarszczek, czy też powiększanie ust. Małych zmian nigdy za wiele, a na pewno o wygląd musimy dbać. Pamiętajmy o tym, aby robić to regularnie. Oczywiście z drugiej strony nie powinniśmy przesadzać z zabiegami. Łatwo od nich się uzależnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.