Loading...
Uroda

Szczotki do brody – po co ich używać?

Modna, drewniana szczotka do brody

Szczotka do brody służy przede wszystkim usuwaniu zanieczyszczeń i martwego naskórka z zarostu. Dzięki niej broda prezentuje się elegancko, rośnie szybciej i ma pożądany kształt. Regularne używanie szczotki z naturalnym włosiem sprawia, że zarost staje się powodem do dumy. Jakie są inne zalety używania szczotki do brody?

Noszenie brody jest modne pod warunkiem, że zarost jest zadbany. Mężczyzna powinien regularnie przycinać brodę u barbera, a także używać kosmetyków barberskich i regularnie szczotkować włosy na brodzie. Szczególnie ważna jest ostatnia kwestia, gdyż stanowi podstawę codziennej pielęgnacji. Po co szczotkuje się brodę? Jakie są cele takiego zabiegu?

Kiedy używać szczotki do brody?

Szczotki do brody powinno się używać codziennie. Włosy najlepiej wyczesywać wieczorem po całym dniu. Wieczorem na całej długości brody znajdziemy mnóstwo zanieczyszczeń, nawet gdy zarost wydaje się czysty. Szczotka usuwa resztki kosmetyków barberskich, martwy naskórek, kurz itp. 

Co ważne, broda powinna być czesana, gdy jest sucha. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego powinno się zaczekać na ich wyschniecie. Nieodwracalne uszkodzenia włosów spowodowane przez czesanie mokrej brody powodują konieczność przycięcia lub zupełnego zgolenia zarostu.

Zalety pielęgnacji brody szczotką

Korzystanie ze szczotki do stylizacji brody jest podstawą pielęgnacji zarostu. Szczotka nie tylko wyczesuje zanieczyszczenia i resztki kosmetyków barberskich. Włosie dzika delikatnie masuje skórę twarzy, pobudzając mikrokrążenie i poprawiając odżywienie cebulek włosowych. W ten sposób szczotka przyśpiesza wzrost włosów i sprawia, że włosy wyglądają zdrowo i są błyszczące. Szybsze krążenie krwi w skórze na brodzie sprawia również, że skóra twarzy jest dobrze nawilżona, co ogranicza ryzyko łuszczenia się naskórka i swędzenia.

Wyczesywanie zarostu chroni przed pojawianiem się łupieżu. Łupież może bowiem występować nie tylko na skalpie, ale i na innych owłosionych partiach skóry. Szczotki do brody umożliwiają dokładne wyczesywanie martwego naskórka, dzięki czemu nie ma on możliwości łuszczenia się i osypywania na zarost w ciągu dnia. Dzięki temu stylowy brodacz unika pojawienia się nieestetycznego białego pyłu na zaroście i odzieży.

Pielęgnacja brody szczotką ułatwia nadawanie włosom oczekiwanego kształtu. Szczotka układa zarost podobnie jak włosy na głowie. Żaden włos nie odstaje w niepożądanym kierunku. Mała szczotka w połączeniu z kosmetykami do brody sprawia, że zarost przez cały dzień ma dokładnie taką formę, jakiej oczekuje mężczyzna. 

Szczotka do brody z naturalnym włosiem dzika

Do codziennej pielęgnacji brody powinno się wybierać szczotki z włosiem naturalnym. Może to być np. szczecina dzika, która dzięki odpowiedniej twardości i gęstości umożliwia dokładne oczyszczenie zarostu i dokładne wymasowanie skóry w przeciwieństwie do szczotek z włosiem syntetycznym. Szczotki ze sztucznym włosiem podrażniają skórę i niszczą włosy, powodując ich łamanie i wypadanie. 

Regularne szczotkowanie brody włosiem dzika daje lepsze efekty ze względu na przyjazność szczeciny zwierzęcia dla skóry twarzy. Włosie jest wytrzymałe, dlatego nie wypada podczas codziennego szczotkowania. Dodatkowo szczotka tego typu jest wygodna w użyciu, gdyż posiada praktyczną rączkę. Dzięki temu wygodnie trzyma się ją w dłoni pod każdym kątem i dokładnie wyczesuje się włosy z boku brody i od spodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.