Loading...
HobbyUroda

Tatuaże rękawy – jakie wzory dla Niej, a jakie dla Niego? – Galeria zdjęć

Tatuaże rękaw ujęte na zdjęciu pod każdym kątem

Kiedyś tatuaże zarezerwowane były tylko dla określonej części społeczeństwa, po to by na przestrzeni lat stać się jednym z modniejszych sposobów na wyrażenie siebie. Dziś nikogo nie trzeba uświadamiać, że wzór wykonany tuszem zostaje pod skórą na całe życie, a amatorzy tatuażu wybierają coraz bardziej śmiałe motywy do zdobienia swoich ciał. W artykule przedstawione zostaną najpopularniejsze tatuaże rękawy dla panów i pań. Zobacz, co jest hitem w salonach w ostatnim czasie!

Mężczyźni oszaleli na punkcie rękawów

Obecnie najwięcej rękawów wykonuje się na ciałach panów. Zobacz, jakie tatuaże męskie rękawy najczęściej nanoszone są na całą powierzchnię ręki w salonach:

 • Motyw biomechaniki –  to znany tatuatorom wzór wybierany przez panów, tego typu tatuaże męskie rękawy w symboliczny sposób świadczą o sile ich właścicieli, dając do zrozumienia, że ich wytrzymałość to połączenie żywego organizmu z komponentami robota – trzeba przyznać, że biomechanika w wersji rękawa jest niezwykle efektowna!

 

 

 • Patriotyczne wzory – są to niezmiennie wybierane przez mężczyzn w salonach tatuażu, niekiedy projekt już na początku stać się ma rękawem, a czasem wizja ta powstaje dopiero po wykonaniu jednego, mniejszego obrazu, do którego projektuje się resztę wzoru – niemniej jednak patriotyzm jest częstym motywem w przypadku męskich rękawów.

 

 

 • Kości, czaszki, karty do gry – czyli atrybuty męskości to kolejne motywy wykonywane w formie rękawów; zwykle tego typu wzór uzupełniany jest o grafiki monet, pucharów, koronę, czy krzyże.

 

 

 • Dzikie zwierzęta – wielu ludzi utożsamia się z dzikimi zwierzętami dlatego też tak często możemy zauważyć ludzi noszących tatuaże z takimi zwierzętami. Są one niesamowite nadając ich posiadaczowi nieco tajemniczości.

 

 

 • Mitologiczne motywy – tatuaże nawiązujące do mitologii, przedstawiające bóstwa czy też elementy z legend czy opowieści wykonywane są zazwyczaj czarnym tuszem lecz nie jest powiedziane, iż nie można w nich przemycić nieco koloru.

 

 

 • Krajobrazy – kto nie kocha pięknych krajobrazów? Nikt. Natura zawsze przyciąga uwagę dzięki je pięknie co sprawia, że jej popularność w świecie tatuażu.

 

 

Trzeba jednak pamiętać, że rękawy to nie tylko tatuaże męskie, a na pokrycie tuszem swoich rąk decydują się także panie. Jakie wzory są popularne wśród nich?

Panie i wzory świetnie prezentujące się na ich ciele

Nie można wymagać, by panie pod żadnym pozorem nie sięgały po wcześniej opisane motywy rękawów. Są jednak takie wzory na tatuaże damskie (między innymi tatuaże rękaw damski), które jednoznacznie kojarzą się z typową dla kobiet delikatnością i świetnie wyglądają na ich skórze – nawet, jeśli chodzi o pokrycie nimi całej ręki.

Tatuaże rękaw damski – zainspiruj się

Wśród rękawów dla pań dominują zwłaszcza kwiaty, które w różnych kompozycjach zdobią damskie ramiona. Kobiety wybierają również połączenia portretów z mandalą. W salonach zauważa się również, że panie częściej decydują się na rękawy wtedy, gdy mogą one być wykonane w kolorze. tatuaże rękawy damskie są coraz popularniejsze!

Tatuaże męskie rękaw i tatuaże rękaw damski, które wyglądać będą dobrze, niezależnie od płci!

Nie można nie wspomnieć również o tych wzorach rękawów, które w równej mierze zdobić mogą ramiona pań, co panów. Do uniwersalnych motywów tatuaży zaliczyć można przede wszystkim mistyczne wzory – połączenie prostych linii, trójkątów i innych kształtów geometrycznych w spójny obraz na ręce świetnie prezentuje się na ciele mężczyzn i kobiet. Jako tatuaże damskie i męskie sprawdzają się także rękawy w stylu japońskim, czyli charakterystyczne ryby Koi i kwiaty wiśni. Zarówno panowie, jak i panie decydują się także na motywy z kreskówek – wizerunki ulubionych postaci przeplatane są wówczas swoimi kolorowymi atrybutami, czy charakterystycznymi dla bajek napisami. Z innego naszego artykułu  na https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/tatuaze-na-dloniach-znaczenie-i-przyklady/ dowiesz się także, jakie znaczenie mają poszczególne wzory tatuaży.

Galeria tatuaży dla kobiet

 

 

Planowanie i dobór dużego tatuażu

Teraz, gdy wiesz, na co zwrócić uwagę przed wykonaniem dużego tatuażu, warto także zastanowić się nad planowaniem i doborem odpowiedniego projektu. Poniżej przedstawiamy kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę podczas decydowania się na duży tatuaż.

 1. Wybór wzoru: Wybierz wzór, który ma dla Ciebie znaczenie i który będzie Ci się podobał przez długie lata. Duże tatuaże są wyjątkowe i osobiste, dlatego warto dokładnie przemyśleć ich tematykę i styl.
 2. Wybór tatuatora: Upewnij się, że wybrałeś odpowiedniego tatuatora, który ma doświadczenie w tworzeniu dużych projektów. Przejrzyj portfolio artysty, aby sprawdzić, czy jego styl i umiejętności odpowiadają Twoim oczekiwaniom.
 3. Konsultacje: Spotkaj się z tatuatorem na konsultacjach, aby omówić swój pomysł, wybrać odpowiednią lokalizację na ciele oraz ustalić plan i harmonogram sesji. Wspólnie z tatuatorem opracujcie projekt, który będzie pasować do kształtu i konturów Twojego ciała oraz będzie współgrał z ewentualnymi innymi tatuażami.
 4. Budżet: Duże tatuaże mogą być kosztowne, dlatego warto ustalić budżet, który jesteś w stanie przeznaczyć na wykonanie tatuażu. Pamiętaj, że jakość pracy tatuatora często idzie w parze z ceną, dlatego warto zainwestować w dobrego artystę.
 5. Czas: Duże projekty wymagają sporej ilości czasu, zarówno od tatuatora, jak i od Ciebie. Pamiętaj, że będziesz musiał przeznaczyć czas na sesje tatuażu oraz na gojenie się pomiędzy nimi. Zadbaj o odpowiednie planowanie, aby nie wpłynęło to negatywnie na Twoje życie zawodowe

Artykuł napisała:
Monika Chyżyńska – publicysta, amator tatuażu

Źródło:

 • Nowak R. (2012), Psychologiczne aspekty tatuowania się, Roczniki Psychologiczne 15/2012 (Nr 2), Towarzystwo Naukowe KUL, s. 87-104.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.