Loading...
HobbyUroda

Tatuaże rękawy – jakie wzory dla Niej, a jakie dla Niego?

rękawy

Kiedyś tatuaże zarezerwowane były tylko dla określonej części społeczeństwa, po to by na przestrzeni lat stać się jednym z modniejszych sposobów na wyrażenie siebie. Dziś nikogo nie trzeba uświadamiać, że wzór wykonany tuszem zostaje pod skórą na całe życie, a amatorzy tatuażu wybierają coraz bardziej śmiałe motywy do zdobienia swoich ciał. W artykule przedstawione zostaną najpopularniejsze tatuaże rękawy dla panów i pań. Zobacz, co jest hitem w salonach w ostatnim czasie!

Mężczyźni oszaleli na punkcie rękawów

Obecnie najwięcej rękawów wykonuje się na ciałach panów. Zobacz, jakie tatuaże rękawy męskie najczęściej nanoszone są na całą powierzchnię ręki w salonach:

  • Motyw biomechaniki to znany tatuatorom wzór wybierany przez panów; tego typu tatuaże rękawy męskie w symboliczny sposób świadczą o sile ich właścicieli, dając do zrozumienia, że ich wytrzymałość to połączenie żywego organizmu z komponentami robota – trzeba przyznać, że biomechanika w wersji rękawa jest niezwykle efektowna!
  • Patriotyczne wzory są niezmiennie wybierane przez mężczyzn w salonach tatuażu; niekiedy projekt już na początku stać się ma rękawem, a czasem wizja ta powstaje dopiero po wykonaniu jednego, mniejszego obrazu, do którego projektuje się resztę wzoru – niemniej jednak patriotyzm jest częstym motywem w przypadku męskich rękawów,
  • Kości, czaszki, karty do gry, czyli atrybuty męskości to kolejne motywy wykonywane w formie rękawów; zwykle tego typu wzór uzupełniany jest o grafiki monet, pucharów, koronę, czy krzyże.

Źródło zdjęć w galerii: Pexels.com

Trzeba jednak pamiętać, że rękawy to nie tylko tatuaże męskie, a na pokrycie tuszem swoich rąk decydują się także panie. Jakie wzory są popularne wśród nich?

Panie i wzory świetnie prezentujące się na ich ciele

tatuaż
Źródło: pixabay.com

Nie można wymagać, by panie pod żadnym pozorem nie sięgały po wcześniej opisane motywy rękawów. Są jednak takie wzory na tatuaże damskie, które jednoznacznie kojarzą się z typową dla kobiet delikatnością i świetnie wyglądają na ich skórze – nawet, jeśli chodzi o pokrycie nimi całej ręki.

Tatuaże rękaw u kobiety

Wśród rękawów dla pań dominują zwłaszcza kwiaty, które w różnych kompozycjach zdobią damskie ramiona. Kobiety wybierają również połączenia portretów z mandalą. W salonach zauważa się również, że panie częściej decydują się na rękawy wtedy, gdy mogą one być wykonane w kolorze. tatuaże rękawy damskie są coraz popularniejsze!

Tatuaże rękaw męskie i tatuaże rękaw damski, które wyglądać będą dobrze, niezależnie od płci!

Nie można nie wspomnieć również o tych wzorach rękawów, które w równej mierze zdobić mogą ramiona pań, co panów. Do uniwersalnych motywów tatuaży zaliczyć można przede wszystkim mistyczne wzory – połączenie prostych linii, trójkątów i innych kształtów geometrycznych w spójny obraz na ręce świetnie prezentuje się na ciele mężczyzn i kobiet. Jako tatuaże damskie i męskie sprawdzają się także rękawy w stylu japońskim, czyli charakterystyczne ryby Koi i kwiaty wiśni. Zarówno panowie, jak i panie decydują się także na motywy z kreskówek – wizerunki ulubionych postaci przeplatane są wówczas swoimi kolorowymi atrybutami, czy charakterystycznymi dla bajek napisami. Z innego naszego artykułu  na https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/tatuaze-na-dloniach-znaczenie-i-przyklady/ dowiesz się także, jakie znaczenie mają poszczególne wzory tatuaży.

Rękawy tatuaż – ozdoba, czy samookaleczenie?

Mimo upływu lat, kwestia estetyki tatuażu pozostaje sprawą indywidualną. Dla jednych tusz pod skórą to w dalszym ciągu synonim powiązania ze światkiem przestępczym, czy sposób na okaleczanie ciała. Dla innych jest to z kolei ozdoba, dzięki której łatwiej jest im wyrażać siebie. Odnosząc opinię ludzi do tatuaży rękawów, a więc niedających się przeoczyć rysunków na ciele, można dojść do wniosku, że postrzeganie ich za coś estetycznego to kwestia indywidualna.

Ludzie uznają tatuaże damskie i męskie za ozdobę, gdy wzór wybrany przez właściciela tatuażu im się podoba. Zupełnie odwrotne zdanie posiadają z kolei wtedy, gdy w subiektywnej opinii rękaw prezentuje coś brzydkiego. Na szczęście czasy, gdy wytatuowane osoby były traktowane z nutką strachu już minęły, a pasjonaci tatuażu mogą ze spokojem o swoją pozycję społeczną nanosić kolejne obrazy na swoje ciała.

Wybór wzoru, jaki przyjąć ma tatuaż rękaw jest sprawą indywidualną, jednak mamy nadzieję, że osoby zainteresowane najmodniejszymi motywami dla pań i panów dowiedziały się, co dominuje w salonach. U mężczyzn są to zwłaszcza wzory typu „biomechanika”, czy mroczne połączenia kości, czaszek i walecznych zwierząt. Wśród kobiet są to głównie delikatne motywy kwiatowe, jednakże nie brakuje pań decydujących się na mocniejsze akcenty. Najważniejsze, by wzór odpowiadał swojemu właścicielowi!

Artykuł napisała:
Monika Chyżyńska – publicysta, amator tatuażu

Źródło:

  • Nowak R. (2012), Psychologiczne aspekty tatuowania się, Roczniki Psychologiczne 15/2012 (Nr 2), Towarzystwo Naukowe KUL, s. 87-104.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.