Loading...
HobbyUroda

Tatuaże rękawy – jakie wzory dla Niej, a jakie dla Niego?

Tatuaże rękaw ujęte na zdjęciu pod każdym kątem

Kiedyś tatuaże zarezerwowane były tylko dla określonej części społeczeństwa, po to by na przestrzeni lat stać się jednym z modniejszych sposobów na wyrażenie siebie. Dziś nikogo nie trzeba uświadamiać, że wzór wykonany tuszem zostaje pod skórą na całe życie, a amatorzy tatuażu wybierają coraz bardziej śmiałe motywy do zdobienia swoich ciał. W artykule przedstawione zostaną najpopularniejsze tatuaże rękawy dla panów i pań. Zobacz, co jest hitem w salonach w ostatnim czasie!

Mężczyźni oszaleli na punkcie rękawów

Obecnie najwięcej rękawów wykonuje się na ciałach panów. Zobacz, jakie tatuaże męskie rękawy najczęściej nanoszone są na całą powierzchnię ręki w salonach:

  • Motyw biomechaniki to znany tatuatorom wzór wybierany przez panów, tego typu tatuaże męskie rękawy w symboliczny sposób świadczą o sile ich właścicieli, dając do zrozumienia, że ich wytrzymałość to połączenie żywego organizmu z komponentami robota – trzeba przyznać, że biomechanika w wersji rękawa jest niezwykle efektowna!
  • Patriotyczne wzory są niezmiennie wybierane przez mężczyzn w salonach tatuażu; niekiedy projekt już na początku stać się ma rękawem, a czasem wizja ta powstaje dopiero po wykonaniu jednego, mniejszego obrazu, do którego projektuje się resztę wzoru – niemniej jednak patriotyzm jest częstym motywem w przypadku męskich rękawów,
  • Kości, czaszki, karty do gry, czyli atrybuty męskości to kolejne motywy wykonywane w formie rękawów; zwykle tego typu wzór uzupełniany jest o grafiki monet, pucharów, koronę, czy krzyże.

Źródło zdjęć w galerii: Pexels.com

Trzeba jednak pamiętać, że rękawy to nie tylko tatuaże męskie, a na pokrycie tuszem swoich rąk decydują się także panie. Jakie wzory są popularne wśród nich?

Panie i wzory świetnie prezentujące się na ich ciele

tatuaż
Źródło: pixabay.com

Nie można wymagać, by panie pod żadnym pozorem nie sięgały po wcześniej opisane motywy rękawów. Są jednak takie wzory na tatuaże damskie (między innymi tatuaże rękaw damski), które jednoznacznie kojarzą się z typową dla kobiet delikatnością i świetnie wyglądają na ich skórze – nawet, jeśli chodzi o pokrycie nimi całej ręki.

Tatuaże rękaw damski – zainspiruj się

Wśród rękawów dla pań dominują zwłaszcza kwiaty, które w różnych kompozycjach zdobią damskie ramiona. Kobiety wybierają również połączenia portretów z mandalą. W salonach zauważa się również, że panie częściej decydują się na rękawy wtedy, gdy mogą one być wykonane w kolorze. tatuaże rękawy damskie są coraz popularniejsze!

tatuaże męskie rękaw i tatuaże rękaw damski, które wyglądać będą dobrze, niezależnie od płci!

Nie można nie wspomnieć również o tych wzorach rękawów, które w równej mierze zdobić mogą ramiona pań, co panów. Do uniwersalnych motywów tatuaży zaliczyć można przede wszystkim mistyczne wzory – połączenie prostych linii, trójkątów i innych kształtów geometrycznych w spójny obraz na ręce świetnie prezentuje się na ciele mężczyzn i kobiet. Jako tatuaże damskie i męskie sprawdzają się także rękawy w stylu japońskim, czyli charakterystyczne ryby Koi i kwiaty wiśni. Zarówno panowie, jak i panie decydują się także na motywy z kreskówek – wizerunki ulubionych postaci przeplatane są wówczas swoimi kolorowymi atrybutami, czy charakterystycznymi dla bajek napisami. Z innego naszego artykułu  na https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/tatuaze-na-dloniach-znaczenie-i-przyklady/ dowiesz się także, jakie znaczenie mają poszczególne wzory tatuaży.

Rękawy tatuaż – ozdoba, czy samookaleczenie?

Mimo upływu lat, kwestia estetyki tatuażu pozostaje sprawą indywidualną. Dla jednych tusz pod skórą to w dalszym ciągu synonim powiązania ze światkiem przestępczym, czy sposób na okaleczanie ciała. Dla innych jest to z kolei ozdoba, dzięki której łatwiej jest im wyrażać siebie. Odnosząc opinię ludzi do tatuaży rękawów, a więc niedających się przeoczyć rysunków na ciele, można dojść do wniosku, że postrzeganie ich za coś estetycznego to kwestia indywidualna.

Ludzie uznają tatuaże damskie i męskie za ozdobę, gdy wzór wybrany przez właściciela tatuażu im się podoba. Zupełnie odwrotne zdanie posiadają z kolei wtedy, gdy w subiektywnej opinii rękaw prezentuje coś brzydkiego. Na szczęście czasy, gdy wytatuowane osoby były traktowane z nutką strachu już minęły, a pasjonaci tatuażu mogą ze spokojem o swoją pozycję społeczną nanosić kolejne obrazy na swoje ciała.

Wybór wzoru, jaki przyjąć ma tatuaż rękaw jest sprawą indywidualną, jednak mamy nadzieję, że osoby zainteresowane najmodniejszymi motywami dla pań i panów dowiedziały się, co dominuje w salonach. U mężczyzn są to zwłaszcza wzory typu „biomechanika”, czy mroczne połączenia kości, czaszek i walecznych zwierząt. Wśród kobiet są to głównie delikatne motywy kwiatowe, jednakże nie brakuje pań decydujących się na mocniejsze akcenty. Najważniejsze, by wzór odpowiadał swojemu właścicielowi!

Artykuł napisała:
Monika Chyżyńska – publicysta, amator tatuażu

Źródło:

  • Nowak R. (2012), Psychologiczne aspekty tatuowania się, Roczniki Psychologiczne 15/2012 (Nr 2), Towarzystwo Naukowe KUL, s. 87-104.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.