Loading...
Sport

Trenażery rowerowe – sprzęt przydatny dla każdego miłośnika roweru

Mężczyzna jeździ na rowerze

Uwielbiasz jazdę na rowerze, ale nie zawsze warunki zewnętrzne temu sprzyjają? Teoretycznie można w takich sytuacjach zainwestować w rowerek stacjonarny, jednak w praktyce zajmuje on sporo miejsca i jest po prostu drogi. Ciekawą alternatywa może być trenażer rowerowy – oszczędniejszy zarówno dla portfela, jak i domowej przestrzeni.

Co to jest trenażer rowerowy?

To nic innego, jak przyrząd, z pomocą którego można jechać na rowerze, pozostając w jednym miejscu. Mocuje się go na tylnym kole i już chwilę później można pedałować bez przemieszczania się.

Kiedy warto korzystać z trenażera rowerowego?

Sprzęt tego typu jest wykorzystywany w dwóch sytuacjach. Jedna mocno profesjonalna, druga – wszechstronna, dobra zarówno dla sportowców, jak i amatorów, czy po prostu osób, które starają się utrzymać – bądź wyrobić – kondycję przez cały rok.

W przypadku zawodników trenażery często są wykorzystywane do rozgrzewki przed startem – gdy „kręcenie się po okolicy” wielu cyklistów mogłoby powodować spory chaos, a właśnie trenażery rowerowe pozwalają przygotować mięśnie bez oddalania się od miejsca startu.

Z kolei wspomniane już zastosowanie uniwersalne to umieszczenie trenażera rowerowego w domu lub garażu, zamontowanie na nim roweru i… spalanie kalorii poprzez jazdę w miejscu bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz.

Warto zauważyć, że jeśli i tak posiadasz rower, w ten sposób nie musisz inwestować pieniędzy w droższy od trenażera rower stacjonarny, ani tez zastanawiać się, gdzie go właściwie umieścić. A ponieważ sam rower po zamocowaniu do trenażera nie przemieszcza się, możesz spokojnie łączyć tego typu trening z na przykład oglądaniem filmów.

Na mróz i na upał

Warto dodać, że takie rozwiązanie wydaje się idealne w bardzo różnych sytuacjach. Świetnie sprawdzi się w trakcie jesiennych ulew, gdy trening na zewnątrz nie byłby zbyt przyjemny. W zimie z kolei pozwala uniknąć ekspozycji na mróz i smog (jakże często bagatelizowany, a przecież wpływający na stan płuc – na wydolności których sportowcom powinno jednak zależeć). Z kolei w lecie trenażer pozwoli ćwiczyć w klimatyzowanym pomieszczeniu, bez potrzeby wystawiania się na skwar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.