Loading...
Uroda

Zachowaj młody wygląd skóry.

Kobieta dba o swo.j wygląd skóry alby wyglądac młodziej

Artykuł partnera.

Medycyna estetyczna daje wiele możliwości, aby zachować młody wygląd skóry. Odpowiednio dobrane zabiegi nie tylko redukują widoczne oznaki starzenia się skóry, ale także pobudzają skórę do samo naprawy i bio regeneracji. Obok znanych od dawna wypełniaczy i botoksu w ostatním czasie dużą popularnością cieszą się biostymulatory tkankowe. Czym różnią się od siebie wspomniane zabiegi?

Botoks, czyli toksyna botulinowa stosowany jest w medycynie od końca lat 70. XX wieku. Początkowo preparat wykorzystywany był wyłącznie w celach leczniczych np. Leczenie zeza u dzieci, czy zaburzeń neurologicznych. Na temat botoksu na przestrzeni lat pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji, a wszystko dlatego, że jego nieprawidłowe podanie może spowodować nienaturalny wygląd przez nadmierne „wyłączenie“ mimiki twarzy.

Co musisz wiedzieć o botoksie?

Botoks nie wypełnia zmarszczek, używa się go, aby wyłączyć lub ograniczyć pracę niektórych mięśni. Dzięki temu twarz wydaje się bardziej zrelaksowana, a zmarszczki w określonych okolicach nie pogłębiają się. Efekt po zastosowaniu botoksu nie jest trwały, pełna mimika twarzy pacjenta wraca po około 3-6 miesiącach. Zabieg wykonany pod okiem doświadczonego lekarza jest całkowicie bezpieczny.

Wypełniacze to preparaty, które podaje się iniekcyjnie pod skórę w celu modelowania twarzy lub uzupełnienia ubytków powstałych na skutek procesu starzenia się skóry. Dodatkowo składniki zawarte w preparatach uaktywniają komórki i stymulują proces produkcji naturalnego kolagenu. Do lamusa odeszły już wypełniacze na bazie silikonu, dzisiaj głównym składnikiem są kwas hialuronowy, czy kwas polimlekowy. Prawidłowo podany preparat powinien podkreślać naturalne rysy twarzy, a także zniwelować oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, cienie pod oczami i inne niedoskonałości skóry.

Biostymulatory – nowość gabinetach medycyny estetycznej

Nowością w gabinetach medycyny estetycznej, której działanie odpowiada potrzebom współczesnych pacjentek są biostymulatory tkankowe. Biostymulatory to preparaty, których działanie jest skoncentrowane na pobudzeniu skóry do samoregeneracji, samo naprawy. Dla młodych pacjentek jest to procedura, która pozwala utrzymać skórę w dobrej kondycji, walczyć z pierwszymi oznakami starzenia. Dla starszych pacjentek to sposób na wiotką skórę, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu, a nawet lekkie wypełnienie zmarszczek. Ze względu na innowacyjny skład warto wyróżnić jeden ze stymulatorów – Karisma. Karisma łączy w sobie cechy najbardziej pożądane w terapii przeciwstarzeniowej, a dodatkowo jest jedynym na rynku biostymulatorem opartym na kolagenie typu I pozyskiwanym metodą inżynierii genetycznej, a także kwasie hialuronowym oraz karboksymetylocelulozie.

Preparat wyróżnia się naturalnym składem – zawiera wyłącznie składniki bez chemicznych środków sieciujących. Ten skład to gwarancja bezpieczeństwa i minimalne ryzyko wystąpienia reakcji niepożądanych, nawet u bardzo wrażliwych pacjentów.

Powszechnie funkcjonuje wiele mitów na temat zabiegów medycyny estetycznej, w tym miejscu watro pamiętać, że zabiegi wykonane w gabinetach medycyny estetycznej pod okiem doświadczonego lekarza są bezpieczne, a efekty przeprowadzonych procedur mogą być subtelne. Przerysowane i nienaturalne skutki zabiegów odeszły do lamusa.

Więcej: https://www.karismapolska.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.