Loading...
Styl życia

6 funkcji zdrowotnych w Apple Watch!

6 funkcji zdrowotnych w Apple Watch

Artykuł partnera.

Inteligentne zegarki od Apple oferują wiele funkcji, które pomagają zadbać o zdrowie. Czy w pełni wykorzystujesz ich potencjał?

Niemalże wszystkie inteligentne zegarki umożliwiają odbieranie połączeń, odczytywanie wiadomości oraz wyświetlanie powiadomień. Smartwatche od Apple dysponują dodatkowo narzędziami, które umożliwiają monitorowanie poszczególnych parametrów życiowych oraz śledzenie aktywności fizycznej.

Skonfiguruj swój Apple Watch

Gdy zakupisz swój Apple Watch w sklepie stacjonarnym bądź, będziesz musiał go odpowiednio skonfigurować. Żeby to zrobić należy nałożyć zegarek na rękę i włączyć go. Smartwatch musi zostać połączony z iPhone’em, co można zrobić poprzez zbliżenie smartfona do zegarka i postępowanie według instrukcji wyświetlających się na ekranie. Jeśli zegarek zamierzasz podarować osobie, która nie korzysta z iPhone’a, skorzystaj z funkcji „Skonfiguruj dla członka rodziny”. Gdy skonfigurujesz zegarek będziesz mógł wybrać jedną z dostępnych tarcz i spersonalizować ją do swoich potrzeb.

Jak korzystać z zegarka?

Smartwatch od Apple wyposażono w wiele funkcjonalnych aplikacji. Żeby z nich skorzystać wystarczy nacisnąć Digital Crown i stuknąć w konkretną ikonę. Jeśli zechcesz pobrać więcej aplikacji możesz to zrobić za pośrednictwem App Store.

Zadbaj o swój sen

Przeciętny człowiek potrzebuje od 7 do 9 godzin snu. Tyle czasu wystarczy, aby zregenerować organizm i zapewnić energię na kolejny dzień. Z pomocą aplikacji „Sen” można przygotować harmonogram snu oraz monitorować czas jego trwania. Smartwatch podczas odpoczynku monitoruje tętno, oddech, natlenienie krwi, a niektóre modele również temperaturę nadgarstka.

Żeby skorzystać z aplikacji należy ją włączyć i postępować według instrukcji wyświetlanej na ekranie. Gdy idziesz spać załóż zegarek na nadgarstek i to wszystko!

Monitoruj swoje tętno

Smartwatch wyposażono w aplikację „Tętno”, która umożliwia monitorowanie pracy serca. Wykryje, gdy Twoje serce zacznie bić nieregularnie, poinformuje Cię również o zbyt wysokim bądź niskim pulsie. Jeśli masz zdiagnozowane migotanie przedsionków, możesz sprawdzić, kiedy u Ciebie występuje.

Śledź swój cykl miesiączkowy

Z pomocą aplikacji „Śledzenie cyklu” możesz rejestrować dane dotyczące cyklu menstruacyjnego. Informacje, które wprowadzisz zostaną wykorzystane do przewidzenia dni płodnych oraz menstruacji. UWAGA: Szacowanie owulacji jest w niektórych rejonach niedostępne.

Nie musisz pamiętać o przyjmowaniu lekarstw

Z pomocą aplikacji „Leki” możesz utworzyć harmonogram przyjmowanych lekarstw oraz monitorować, które z nich przyjąłeś. Gdy nadejdzie czas, w którym powinieneś zażyć lek, zostaniesz o tym poinformowany.

Zacznij myć dokładnie dłonie

W Apple Watch znajduje się aplikacja, która będzie odliczać czas, jaki powinieneś poświęcić na dokładne umycie swoich rąk. Jeśli po powrocie do domu nie wykonasz tej czynności, zegarek może Ci o tym przypomnieć.  

Zacznij regularnie ćwiczyć

Z pomocą inteligentnego zegarka od Apple możesz również zadbać o swoją formę fizyczną. Smartwatch posiada funkcje, które umożliwią Ci monitorowanie Twoich treningów. Zegarek śledzi, jak bardzo jesteś aktywny – w aplikacji „Aktywność” możesz ustawić cele i monitorować swoje postępy (pokonany dystans, czy liczbę wykonanych kroków).

Z pomocą aplikacji „Trening” możesz natomiast monitorować konkretny typ aktywności. Nie przejmuj się, jeśli zapomnisz jej włączyć. Zegarek przypomni Ci o tym i uwzględni dotychczas wykonane ćwiczenia.

Czy warto zdecydować się na zakup Apple Watch?

Jak widzisz inteligentny zegarek od Apple umożliwia nie tylko odbieranie połączeń oraz wiadomości, ale oferuje również funkcje, które pomagają zadbać o zdrowie. Z pomocą wbudowanych aplikacji jesteś w stanie monitorować swoje tętno, czas trwania snu oraz śledzić cykl miesiączkowy. Inna aplikacja systemowa, przypomni Ci natomiast o regularnym przyjmowaniu leków oraz dokładnym myciu rąk. Z pomocą zegarka jesteś w stanie przeprowadzić również trening i monitorować czas jego trwania. Jeśli więc szukasz gadżetu, który oferuje te funkcje, wybór zegarka od Apple może być dobrym pomysłem, a konkretny model zegarka możesz wybrać przechodząc pod adres: https://lantre.pl/apple-watch.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.