Loading...
Dom i rodzina

Aplikacje nieodłączną częścią codzienności – od poczty elektronicznej, po wystawianie recept

Kobieta ściąga sobie na telefon różne aplikację

Artykuł partnera.

Czy ktoś z nas wyobraża sobie aktualnie życie bez telefonu komórkowego? Na przestrzeni lat przestał nam służyć tylko i wyłącznie do dzwonienia czy wymiany SMS-ów. Stał się dla nas urządzeniem wielofunkcyjnym – aparatem, kalendarzem, płatnością, posiada dostęp do internetu, czytamy na nim książki a nawet oglądamy filmy. Obecnie telefon komórkowy można porównać do przenośnego mini laptopa, zawierającego ogrom aplikacji ułatwiających życie.

Jak to się zaczęło?

Możliwe, że większość z nas nie pamięta pierwszych aplikacji mobilnych. Ale z pewnością każdy kojarzy Snake’a, grę w której sterowało się wężem pożerającym kropki. Wprowadzono ją na rynek w 1997 roku i to właśnie ona zapoczątkowała erę gier na telefony komórkowe. Nie była to pierwsza aplikacja, jaką stworzono, ale jedna z najbardziej znanych.

Kolejne lata udowodniły tylko, jak pożądane przez użytkowników telefonów są aplikacje. Powstały App Store oraz Android Market (obecnie Google Play Store), w których do tej pory kupujemy darmowe i płatne aplikacje.

Aplikacje – przesyt, czy ciągle nam mało?

Wchodząc w sklep z aplikacjami na naszym telefonie nie jest trudno zauważyć masę najróżniejszych aplikacji. Z roku na rok wzrasta liczba użytkowników telefonów komórkowych. W związku z tym ilość aplikacji błyskawicznie się powiększa. Programy ćwiczeń? Gry? Aplikacja twoich ulubionych sklepów? A może do oglądania filmów lub słuchania muzyki? Bardzo proszę! Obecnie mamy szeroki wybór aplikacji – wszystko zależy od tego, co nas interesuje. Przeprowadzasz się do nowego miasta, czas sprawdzić autobus lub tramwaj? Ściągasz aplikację jakdojade i problem z głowy! Robisz zakupy w swoim ulubionym sklepie i jesteś pytany o ich aplikacje, bo dzięki niej masz dodatkowe profity? Pewnie, nie ma sprawy!

Aplikacji jest naprawdę dużo, ale każda z nich ma swoje określone funkcje. Przeciętny użytkownik smartfona, jest obecnie bardziej świadomy i wybredny. Zanim pobierze jakąś aplikację to wpierw poprosi o opinię znajomych lub poczyta o niej w internecie. Ściąga na swój telefon tylko to, co jest im naprawdę potrzebne. Czasy posiadania kilku lub kilkunastu gier na swoim smartfonie już dawno minęły.

Pandemia, a aplikacje

Nie da się pominąć faktu, że w czasie pandemii liczba aplikacji wzrosła. Rzadko kiedy zdarza się, że ktoś nie ma telefonu z ekranem dotykowym i dostępem do Google Play czy App Store. Pandemia wymusiła ograniczenia kontaktów międzyludzkich do minimum. Zakupy, lekarze, załatwienie najmniejszych spraw wymagających od nas wyjścia z domu stało się problemem. Na pomoc przyszły aplikacje – nowe, lub te, które wcześniej uważane były za niepotrzebne.

Przeszliśmy na zdalne nauczanie oraz pracę, co wiązało się z korzystaniem z określonej platformy, pozwalającej spotykać się przez internet – MS Teams. Ludzie zaczęli korzystać z aplikacji pozwalających zamawiać jedzenie na dowóz, a nawet robienie zakupów. Powstały aplikacje śledzące kwarantannę, ludzie zaczęli używać mObywatel, dzięki czemu najważniejsze dokumenty są w jednym miejscu…

Kontroluj swoje zdrowie za pomocą aplikacji

Pomimo faktu, że ilość aplikacji jest ogromna, to wiele z nich ma na celu ułatwić życie użytkownikom, a nie je utrudnić. Dotyczy to również naszego zdrowia. Przychodnia Jutro Medical stawia na nowoczesność i jak największe ułatwienie w dostępie do opieki zdrowotnej. Dzięki ich aplikacji z łatwością możesz umówić się na wizytę stacjonarną lub telemedyczną oraz zgłosić się po e-skierowanie czy e-receptę.

Źródło: https://jutromedical.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.