Loading...
Zdrowie

Najbardziej chłonne pieluchy dla dorosłych – kiedy je stosować?

Starszy mężczyzna korzysta z pieluch dla dorosłych

Nietrzymanie moczu może mieć różne postaci i różne stopnie nasilenia – od lekkiego do bardzo ciężkiego. W każdym przypadku niezbędne jest stosowanie właściwie dobranych środków higienicznych, ale przy ciężkim nietrzymaniu moczu prawidłowy wybór produktu, skuteczność ochrony i łatwość stosowania jest nie tylko wyznacznikiem komfortu, ale i zdrowia pacjenta. Dowiedz się, jakie powinny być najbardziej chłonne pieluchy dla dorosłych.

Pomoc przy ciężkim nietrzymaniu moczu – najbardziej chłonne pieluchy dla dorosłych

W sytuacji, gdy osoba cierpiąca na nietrzymanie moczu całkowicie nie kontroluje mikcji i dochodzi do pełnego opróżnienia pęcherza, sprawdzą się pieluchy o najbardziej chłonnym wkładzie. Najbardziej chłonne pieluchy dla dorosłych oznaczone są jako Super lub Plus i dodatkowo mają zaznaczony wysoki stopnień chłonności w postaci graficznej na opakowaniu. Taki produkt jest odpowiedni dla osób z ciężkim i bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu. Może być stosowany zarówno na dzień, jak i na noc. Najbardziej chłonne pieluchy dla dorosłych sprawdzą się zwłaszcza w przypadku osób leżących i z ograniczeniami ruchowymi, które mogą utrudniać zmienianie innych środków higienicznych stosowanych przy nietrzymaniu moczu.

Czym kierować się przy wyborze pieluch dla dorosłych?

Pieluchy dla dorosłych powinny być przede wszystkim odpowiednio dobrane pod względem rozmiaru. Dostępne są zazwyczaj w rozmiarach od XS do XL – dopasowuje się je, mierząc obwód bioder osoby, dla której są przeznaczone. To bardzo ważne, by pielucha była dobrze dobrana – zbyt mała może nie dać wystarczającej ochrony i będzie sprawiała dyskomfort, zaś za duża może się przemieszczać i nie ochronić przed przeciekaniem. Kolejna kwestia to jakość materiałów, z jakich wykonana jest pielucha. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, które są przyjazne dla skóry i zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Dzięki temu skóra oddycha i jest mniej narażona na podrażnienia, co istotne zwłaszcza w przypadku leżących pacjentów, u których występuje ryzyko odleżyn. Dobrym wyborem są najbardziej chłonne pieluchy dla dorosłych TENA Slip Plus, które są wykonane z materiału podobnego do tkaniny, co zapewnia ścisłe dopasowanie i wysokie zabezpieczenie przed przeciekaniem. Mają też wskaźnik wilgotności, który sygnalizuje potrzebę zmiany produktu i wygodne rzepy, które można wielokrotnie odpinać i zapinać, by właściwie dopasować pieluchę. Można zmieniać je zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej, co ułatwia opiekę nad osobami niesamodzielnymi, leżącymi i z ograniczeniami ruchowymi.

Środki higieniczne na nietrzymanie moczu – zabezpieczenie przed przykrym zapachem

W przypadku artykułów higienicznych na nietrzymanie moczu bardzo ważne jest również skuteczne zabezpieczenie przed przykrym zapachem. To kwestia komfortu psychicznego osoby cierpiącej na tę przypadłość, a przy ciężkim nietrzymaniu moczu u leżących pacjentów także kwestia komfortu dla otoczenia. Przy wyborze produktów kierujmy się zatem również tym, czy skutecznie niwelują nieprzyjemny zapach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.