Loading...
Suplementy

Czy colostrum to probiotyk?

Mężczyzna zażywa colostrum i popije go wodą

Artykuł partnera.

Szukasz dobrych jakościowo kosmetyków z naturalnym składem i nie wiesz, na co się zdecydować? W ostatnim czasie coraz więcej osób zachwyconych unikalnymi właściwościami sięga po kremy z colostrum. Chcesz wiedzieć, co to jest, jak działa, a także czy colostrum to probiotyk? Sprawdź zalety colostrum! Krem z jego składem z pewnością Cię zachwyci. Pozwól rozpieścić swoją skórę już dziś!

Co to jest colostrum i kto może je stosować?

Colostrum, inaczej siara, młodziwo lub po prostu pierwszy pokarm matki, pojawia się u ssaków chwilę tuż przed i po porodzie. Jest to gęsta, żółta ciecz i dopiero z czasem przekształca się w typowe mleko.

Jego stosowanie jest niezwykle korzystne — zawiera liczne składniki i biologicznie czynne substancje, dzięki czemu:

  • odżywia organizm,
  • dostarcza minerałów i witamin,
  • sprzyja budowaniu odporności,
  • poprawia mikroflorę jelitową.

Ludzka i zwierzęca siara ma zbliżone właściwości, dlatego z powodzeniem można stosować preparaty z colostrum zwierzęcym u ludzi.

Colostrum probiotyk? Czyli jak siara wspomaga funkcjonowanie jelit?

Nie ma wątpliwości, że colostrum na jelita działa bardzo korzystnie. W jego składzie znajdują się enzymy, przeciwciała, białko, a nawet czynniki wzrostu. Siara pełni funkcję naturalnego przeciwutleniacza, wspomaga gojenie się tkanek i prawidłowe funkcjonowanie jelit.

Warto jednak wiedzieć, że pierwsze mleko matki, mimo licznych korzyści zdrowotnych w obrębie układu pokarmowego, nie jest stricte probiotykiem. Zawiera jednak naturalne prebiotyki odżywiające korzystne bakterie jelitowe, jednocześnie wspomagając ich namnażanie.

Colostrum — jak brać i jakich efektów się spodziewać?

Wymieniając właściwości colostrum, na co działa i jakie korzyści niesie jego stosowanie, warto wymienić:

  • skrócenie czasu trwania infekcji i stany zapalnego,
  • podnoszenie efektywności leczenia,
  • wzmocnienie sił witalnych, np. w czasie rekonwalescencji — warto stosować colostrum na odchudzanie jako element wzmacniający organizm,
  • wspomaga przygotowanie organizmu do wytężonego wysiłku, np. przy uprawianiu sportu.

Korzystny wpływ siary na organizm przynosi zarówno stosowanie kosmetyków, jak i suplementów. Nie ma większego znaczenia, czy doustnie przyjmuje się colostrum przed, czy po jedzeniu.

Kosmetyki  z colostrum. Jakie wybrać, aby odczuć jego dobroczynne działanie?

Duże zainteresowanie na rynku kosmetycznym wzbudziła linia colostrum Pharm Foot. Dzięki unikalnej recepturze, colostrum krem i pozostałe dermokosmetyki wykazują działanie obronne na komórki skóry, a przy tym odżywiają i regenerują skórę stóp. Odpowiednia pielęgnacja jest szczególnie istotna dla diabetyków, którzy zmagają się z ryzykiem powikłań stopy cukrzycowej.

Kosmetyki z colostrum — jak długo stosować?

Decydując się na preparaty zawierające siarę, warto pamiętać, że optymalny czas stosowania może różnić się od indywidualnych czynników. Należy przestrzegać zaleceń producenta i monitorować reakcje skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.