Loading...
Zdrowie

Czy oczyszczanie organizmu działa? Dowiedz się, jakie suplementy na detoks wspierają ten proces

Detoks organizmu przez suplementacje która to wspiera

Artykuł partnera.

Zbyt szybkie tempo życia, stres, ograniczona aktywność fizyczna i źle zbilansowana dieta to tylko kilka z czynników, które przyczyniają się do gromadzenia się toksyn w organizmie. Coraz gorsza jakość pożywienia, zanieczyszczenie środowiska czy uwarunkowania genetyczne powodują także przeciążenie układów metalami ciężkimi, co utrudnia prawidłową pracę zarówno ciała, jak i umysłu. Choć organizm może poradzić sobie z detoksykacją szkodliwych substancji, warto usprawnić ten proces i zdecydować się na detoks. Doskonale sprawdzą się do tego dedykowane suplementy diety. Na jakie preparaty warto się zdecydować? Podpowiadamy w naszym dzisiejszym artykule.

Czym jest detoks?

Detoksykacja organizmu polega na usunięciu zalegających w nim toksyn i metali ciężkich. Regularne oczyszczanie organizmu poprawia procesy trawienne i wspiera pracę wielu narządów wewnętrznych, a szczególnie wątroby, nerek oraz płuc. Cykliczny detoks wpływa na lepsze samopoczucie, czyli redukuje uczucie przewlekłego zmęczenia, a także wspiera walkę z męczącymi bólami głowy czy mięśni. Co więcej, detoks skutkuje zrzuceniem nadprogramowych kilogramów.

Choć nasz organizm ma predyspozycje do automatycznej detoksykacji, warto go w tym wspomóc. Niezbędna do tego jest zmiana nawyków żywieniowych i zrównoważona aktywność fizyczna. Stopniowo zastępuj więc niezdrowe, wysokoprzetworzone produkty pełnowartościowymi posiłkami na bazie warzyw, owoców i białego mięsa.

Czy suplementy na detoks są konieczne?

Właściwie zbilansowany jadłospis, choć jest konieczny w procesie detoksykacji, może nie wystarczyć. Ogólnodostępne diety detoksykacyjne z reguły nie identyfikują szkodliwych toksyn, które powinny usunąć i nie ma dowodów naukowych na ich skuteczność. Prawidłowo przeprowadzony detoks musi wspomóc pracę organów odpowiedzialnych za oczyszczanie organizmu, czyli m.in. wątroby, układu trawiennego i nerek. Warto zatem zastosować suplementy na detoks, czyli preparaty wspierające organizm w tym procesie. Odpowiednio dobrane dostarczą szereg niezbędnych składników odżywczych.

Jak wybrać wartościowe preparaty na oczyszczanie organizmu?

Jeżeli poszukujesz suplementów na detoks, musisz zwrócić uwagę na przeciwutleniacze, takie jak glutation, witamino-podobny kwas R alfa-liponowy, czy nieoceniony w usuwaniu metali ciężkich zeolit. To niezwykle cenne wsparcie dla narządów podczas oczyszczania z toksyn. Pomocne będą też preparaty witaminowe zawierające antyoksydanty, a szczególnie suplementy z kompleksem witaminy C czy witamin z grupy B oraz witaminami A i E. W przypadku tego rodzaju produktów należy kierować się przede wszystkim prostym składem, pozbawionym sztucznych ulepszaczy. Wybierz suplementy wyróżniające się najwyższą jakością i przyswajalnością. Doskonałą skuteczność zapewnia zamknięcie cząsteczki w liposomach fosfolipidowych, dzięki czemu preparaty są maksymalnie wchłanialne, aż do komórek! Wiodącym na świecie producentem takich preparatów jest marka Altrient, której suplementy znajdziesz np. w e-sklepie Vitallabs Polska – to ceniony dystrybutor, którego produkty wyróżniają się unikalną i opatentowaną formułą, a jej skuteczność poparta jest badaniami naukowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.